Norėdami numesti svorio dauguma žmonių pirmiausiai sumažina kalorijų suvartojimą. Kai kurie asmenys kalorijų per dieną gauna per mažai dėl nesubalansuotos mitybos. Įspėjamieji ženklai padeda atpažinti, kad reikia valgyti daugiau.

 

dietos

7 ženklai, kad suvartojate per mažai kalorijų:

 

  • Visą dieną jaučiatės apsnūdę, tingūs. Kalorijos tiekia energiją. O kada pakankamai nesuvartojama kalorijų, jaučiamas didelis nuovargis, tarsi visą dieną būtumėte nešioję akmenis, nors iš tikrųjų dirbote prie kompiuterio.

 

  • Nekinta svoris. Norint numesti svorį ir jį išlaikyti ilgam, nerekomenduojama labai apriboti kalorijų suvartojimą. Kūnas badavimo režime pradeda kaupti atsargas, o ne jas deginti. Todėl nei laikantis griežtos dietos, svoris gali nemažėti.

 

  • Nuolat kamuoja vidurių užkietėjimas. Gali būti, kad ši problema dažnai kamuoja, nes negaunate pakankamai skaidulų ir skysčių, apskritai valgote nepakankami. Tiek trūkstant skaidulų, tiek skysčių, gali būti blokuojama virškinimo sistema.

 

  • Nuolatinis alkio jausmas. Tai vienas akivaizdžiausių ženklų, bet vis tiek verta apie jį paminėti atskirai. Noras užkandžiauti, kažką sukrimsti yra normalus, tačiau nuolatinis alkis reiškia, kad organizmui trūksta maistinių medžiagų ir „kuro“.

 

  • Kyla pyktis dėl smulkmenų, susierzinate dėl kiekvieno nieko. Alkani žmonės būna nuožmesnis ir tai sukelia žemas cukraus lygis kraujyje, kurį lemia per mažas kalorijų suvartojimas.

 

  • Visą laiką laikomasi mažo kaloringumo dietos, tačiau retkarčiais atleidžiamos vadelės ir prisivalgoma daug ir nesveiko maisto. Pasilepinti skanesniu kąsneliu žmonėms yra normalu ir tai nieko blogo nereiškia. Tačiau svarbu neprarasti sveiko proto. Jeigu niekada neleidžiate sau valgyti to, ką mėgstate, galiausiai viskas gali baigtis persivalgymo priepuoliu. Mityba turėtų būti sveika ir subalansuota, o mėgstamu patiekalu, kaip jau minėta, reikėtų leisti sau pasilepinti nedideliais kiekiais. Tai padės neprarasti saiko, pamačius mėgstamiausius valgius.

 

  • Dažnai kamuoja troškulys. Valgant nepakankamai organizme gali atsirasti elektrolitų trūkumas, kuris gali lemti nuolatinį troškulio jausmą. Ne kiekvienas skrandžio spazmas yra sukeliamas alkio – jie taip pat gali įspėti apie organizmo dehidrataciją.

 

Pagrindinė mintis: reikia įsiklausyti į savo kūną. Nerekomenduojama laikytis madingų, griežtų ir alinančių dietų. Reikėtų valgyti sveiką, puoselėjantį organizmą maistą, kuris padeda jaustis gerai.

 

Ar kalorijos yra blogis? Kalorijos savaime nėra blogos, nes jų reikia tam, kad organizmas galėtų išgyventi. Problema jos tampa tada, kai kalorijų suvartojama per daug arba per mažai. Kalorija yra tik kalorija, nepriklausomai nuo to, ar ji gaunama iš riebalų, angliavandenių ar baltymų. Tačiau sveikata priklauso nuo to, iš kur gaunamos tos kalorijos. Pavyzdžiui, 100 kalorijų yra didelėje brokolių porcijoje, kurioje yra daug vertingų maistinių medžiagų, 100 kalorijų turi maždaug trečdalis spurgos, kurios maistinė vertė yra labai abejotina. Kalorijos, gaunamos iš mažą maistinę vertę turinčių produktų, vadinamos tuščiomis ir jos siejamos su svorio augimu bei ligų (širdies ir kraujagyslių, vėžio, diabeto, net vėžio) atsiradimu.