Tarptautinę vaikų gynimo dieną (birželio 1 d.) didžiausias dėmesys skiriamas mažiesiems. Nepaisant to, kad jie Žemėje gyvena kur kas trumpiau negu suaugusieji, kai kurie iš jų yra daug daugiau pasiekę. Pasaulyje yra tokių vaikų, kurie kelia susižavėjimą ir nuostabą. Tokie pavyzdžiai įkvepia ir skatina susimąstyti, kad žmogaus galimybės iš tiesų yra neribotos.

 

vaikai

  • 1962 metais gimęs Kim Ung – Yongas iš Pietų Korėjos vaikystėje stebino pasaulį tuo, kad pradėjo eiti į universitetą nuo ketverių metų, penkiolikos tapo mokslų daktaru. Gineso rekordų knygoje jis užregistruotas kaip žmogus, turintis aukščiausią intelekto koeficientą visoje planetoje. Ketverių metų jis jau mokėjo skaityti japoniškai, korėjietiškai, vokiškai ir angliškai. Penkerių sprendė sudėtingas diferencialines ir integralines lygtis. Nuo 3 iki 6 metų jis, kaip svečias, lankydavosi Hanjango universitete. Septynerių metų berniuką pasikvietė „NASA“ kosmonautų agentūra JAV. Mokslinį laipsnį gavo Kolorado universitete taip pat JAV ir dirbo kosmonautų agentūroje. Tačiau 1978 metais nusprendė grįžti į gimtąją Pietų Korėją, kurioje pakeitė mokslo kryptį – ėmė studijuoti nebe fiziką, o civilinę inžineriją. Šioje srityje taip pat gavo mokslų daktaro diplomą. Nors galėjo rinktis iš pačių prestižiškiausių universitetų, bet pasirinko studijuoti provincijoje.
 
  • 1990 metais gimęs amerikietis Gregory Smithas 12 metų tapo jauniausiu žmogumi, nominuotu Nobelio taikos premijai. Berniukas mokėjo skaityti jau 2 metų, o į universitetą įstoja 10. Tačiau vaikas ne tik mokėsi, bet ir keliavo po visą pasaulį, kaip taikos ir vaikų teisių aktyvistas. Jis įkūrė tarptautinę jaunimo gynėjų organizaciją, kuri vadovaujasi taikos ir viso pasaulio jaunų žmonių tarpusavio supratimo principais. G. Smithas buvo susitikęs su buvusiu JAV prezidentu Billu Clintonu ir Sovietų sąjungos generaliniu sekretoriumi Michailu Gorbačiovu, kalbėjo Jungtinių Tautų Organizacijai.
 
  • Akritas Jaswalis iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip paprastas indų berniukas, jei ne tai, kad jis yra vadinamas „protingiausiu berniuku pasaulyje“. Vaiko intelektro koeficientas – 146, o tai reiškia, kad šalyje, kurioje daugiau nei milijardas gyventojų, jis yra protingiausias žmogus. 1993 metais gimęs Akritas išgarsėjo sulaukęs septynerių, kai atliko pirmąją operaciją tėvų namuose. Jo paciente tapo vargingai gyvenanti 8 metų mergaitė, kurios šeima neturėjo pinigų ją išleisti į ligoninę. Jos ranka buvo smarkiai apdegusi ir pirštai „susiklijavę“ į kumštį. Berniukas sugebėjo pats išlaisvinti pirštus, tad mergaitė vėl galėjo laisvai judinti pirštus. Šiuo metu jis yra jauniausias studentas Indijos universitete. Manoma, kad jam beveik pavyko išrasti vaistus nuo vėžio.
 
  • 2002 metais gimusi rumunų ir moldavų kilmės Cleopatra Stratan, sulaukusi trejų metų, įrašė pirmąjį dainų albumą, kuris sulaukė milžiniškos sėkmės. Ji vadinama jauniausia atlikėja, kuriai teko koncertuoti dvi valandas prieš didelę auditoriją, ji yra geriausiai apmokama jaunoji artistė, taip pat pirmoji, kuri sulaukusi trejų metų laimėjo „MTV“ muzikos apdovanojimą, o jos daina „Ghita“ pateko į pirmą vietą populiariausių dainų sąraše.
 
  • Australijos menininkai žavisi talentingos 2 metų menininkės Aelitos Andre abstrakcijų piešiniais. Jos piešiniai kabo garsiausiose šalies galerijose. Iš pradžių buvo parodų organizatoriai nežinojo, kas tapo šiuos paveikslus. Manyta, kad jų autorius yra kitas žymus australų menininkas. Tačiau tik tada, kai paroda buvo atidaryta žmonės pagaliau sužinojo, kad juos iš tikrųjų nutapė dar dvejų metų nesulaukusi A. Andre. Organizatoriai buvo šokiruoti, bet nusprendė parodos neatšaukti. Taigi, Aelita tapo pripažinta menininke anksčiau negu išmoko sklandžiai kalbėti.
 
  • 1940 metais Niujorke gimęs rabino sūnus Samuelis Aaronas Kripke netrukus nustebino visą pasaulį. Ketvirtoje klasėje jis pradėjo mokytis algebros, o baigęs pradinę mokyklą puikiai jau mokėjo geometriją ir pradėjo mokytis filosofijos. Būdamas paauglys parašė aibę straipsnių, tyrė modalinę logiką. Vienas iš tų straipsnių taip sužavėjo Harvardo profesorius, kad jie pasiūlė darbą matematikos katedroje. Į tai jaunuolis atrašė, kad pasitaręs su mama, nusprendė, kad pirmiausiai jam reikėtų baigti vidurinę mokyklą ir koledžą. Jis buvo nominuotas garbingai R. Schocko premijai. Iki šiol jis laikomas vienu iš didžiausių dar gyvų filosofų žmonių planetoje.
 
  • Italų ir amerikiečių kilmės Fabiano Luigi Caruana, būdamas vos 14 metų, tapo jauniausiu Italijoje ir Amerikoje šachmatų didmeistriu. Pasaulyje jis taip pat yra pripažįstamas kaip vienas iš geriausių žaidėjų iki 18 metų.
 

Žaviosios Cleopatros Stratan dainą galite paklausyti čia: