Dažniausiai apie seksą galvojama kaip apie malonumų šaltinį. Tačiau jis gali būti mirtinai pavojingas. Laimei, tokios situacijos gyvenime pasitaiko gana retai. Vis dėlto naudinga tai žinoti, kad sumažintumėte riziką.

 

seksas

7 priežastys, kodėl seksas gali jus pražudyti:

 
  • Narkotikai ir afrodiziakai. Nuo seniausių laikų žmonės naudojo stimuliuojančias medžiagas, kad pagerintų lytinius santykius. Tačiau tai gali būti paskutinis malonumas, kurį patirsite, prieš palikdami šį pasaulį. JAV maisto ir vaistų administracija 1990 metais uždraudė afrodiziaką „ispaniška muselė“, nes ji siejama su kelių žmonių mirtimis. Dar keli žmonės mirė, pavartoję erekciją gerinančių vaistų (viagros). Taip pat mirė žmogus, pavartojęs afrodiziako, vadinamo meilės akmeniu, Jamaikos akmeniu, kinų uola, juoduoju akmeniu arba Piedra, kurio sudėtyje yra rupūžių nuodų. Afrodiziakų geriau vengti, ypač jeigu sergama širdies ligomis ir vargina aukštas kraujo spaudimas.
 
  • Širdies ir kiti priepuoliai. Žmonės, kurie turi aukštą kraujo spaudimą, yra patyrę insultą, serga diabetu ir (arba) kitomis su širdimi susijusiomis ligomis, labiau rizikuoja patirti širdies priepuolį mylėdamiesi. Labai dažnai mirtinas širdies priepuolis ištinka, mylintis su meiluže, ne tik dėl aistros, bet ir dėl jaučiamos įtampos: kas bus, jei žmona (vyras) sužinos? Todėl, jei nesveikuoja širdis, rekomenduojama mylėtis atsargiau ir švelniau.
 
  • Autoerotinė mirtis. Tai mirtis dėl nelaimingų atsitikimų, kurie nutinka, kai asmuo save stimuliuoja, naudodamas papildomas, žalingas sveikatai priemones. Pražūtingas gali būti erotinis dusinimas, elektros naudojimas, per didelių ir seksui nepritaikytų objektų kišimas į kūno angas, aštrių daiktų ir chemikalų naudojimas. Ekstremalūs pojūčiai kai kuriuos žmones jaudina ir padeda pasiekti orgazmą, bet mylintis labai lengva peržengti ribą ir pakenkti sau arba kitiems.
 
  • Alergija lateksui. Prezervatyvų atsiradimas padeda suvaldyti AIDS ir ŽIV plitimą. Tačiau jie gaminami iš latekso, kuriam, deja, daug žmonių yra alergiški. Sunkiais atvejais gali ištikti anafilaksinis šokas, kuris gali būti mirtinas, jeigu žmogui nebus suteikta skubi medicininė pagalba. Jeigu alergiją sukelia latekso pirštinės, greičiausiai sukels ir prezervatyvai. Jei nesate tikri, paprašykite gydytojo atlikti testą nuo alergijos. Alergiškiems žmonėms siūloma kaip alternatyvą lateksiniams prezervatyvams naudoti prezervatyvus iš poliuretano (būna ne tik vyriškų, bet ir moteriškų), kempinėles arba diafragmą kartu su spermicidais.
 
  • Moters makštyje užstrigusi vyro varpa (lot. Penis captivus). Kai kurios Afrikos gentys tiki, kad taip nutinka, kai moteris yra neištikima savo vyrui. Retai, bet pasitaiko, kad moters makšties raumenys taip stipriai laiko vyro varpą, kad jis nebegali ištraukti. Tada prireikia medikų įsikišimo. Svarbiausia nepanikuoti ir nesinervinti, nes tada bus tik blogiau. Galima rimtai sutraumuoti partnerę, skubant kuo greičiau ištraukti. Turėti kantrybės ir pamažu raumenys atsipalaiduos ir sukibę organai atsiskirs.
 
  • Lytiškai plintančios ligos, kurios sutrumpina gyvenimo trukmę. LPL dažniausiai užsikrečiama per lytinius santykius. Mylintis galima užsikrėsti lytinių organų pūsleline, hepatitu B, chlamidijomis, sifiliu, gonorėja, ŽIV ir AIDS. JAV sveikatos organizacijos duomenimis, 25 % paauglių kasmet užsikrečia LPL ir 50 % lytiškai aktyvių suaugusiųjų užsikrečia viena iš šių ligų. Pavojingiausia yra ŽIV, kuri sukelia AIDS arba įgytą imuniteto deficito sindromą. Vartojant vaistus gyvenimo trukmė pailgėja. Tačiau be medicininės priežiūros užsikrėtęs asmuo miršta per 10 – 15 metų nuo infekcijos pradžios. Gyvenimo trukmę trumpina ir žmogaus papilomos virusas. ŽPV gali sukelti gimdos, genitalijų ar tiesiosios žarnos vėžį. Ne visais atvejais vėžį įmanoma išgydyti. Dauguma LPL neturi simptomų, todėl svarbu reguliariai tikrintis, jeigu esate lytiškai aktyvus. Rekomenduojama visada praktikuoti saugų seksą arba abstinenciją, paprašyti naujų partnerių pasitikrinti nuo LPL.
 
  • Mylėtis nėštumo metu yra saugu, tačiau yra keletas išimčių. Dažniausiai nuogąstavimai, kad mylintis galima sužeisti motiną ir vaiką, yra nepagrįsti. Sveika nėščia moteris gali mylėtis iki pat gimdymo laiko. Tačiau draudžiama į makštį kišti bet kokius daiktus, kurie gali sukelti infekciją arba pažeidimus, kurie gali būti pavojingi motinai ir kūdikiui. Vengti sekso nėštumo metu reikėtų, jei moteriai nustatytas gimdos kaklelio prolapsas ar amniono skysčio nutekėjimas. Pavojinga pūsti orą į makštį. Oro burbuliukai gali patekti į kraujotaką ir, jeigu pasieks širdį, gali nutraukti kraujotaką į plaučius ir sukels mirtį.