Gruodžio 11-ąją pasaulis gyvena tango muzikos ir žingsnelių ritmu, mat šią dieną švenčiama pasaulinė tango diena. Šią dieną gimė dvi garsios tango šokių žvaigždės, laikomos šio aistringo šokio (išvertus iš lotynų kalbos reiškia „liečiu“) pradininkais: Carlosas Gardelis (1890 m.) ir Julio de Caro (1899 m.). Šokiai pakelia nuotaiką, gerina judesių koordinaciją ir plastiškumą, suteikia gracingumo ir stiprina sveikatą. Šių priežasčių, ko gero, pakanka, kad nereikėtų niekada atsisakyti progos patrypti ant parketo…

 

"tango"

Daugeliui nedrąsu pradėti šokti, ypač jei niekada anksčiau to nedarė. Tačiau nepabandžius  galima daug ką prarasti… Labai svarbu rasti gerą šokių mokytoją, kuris įžvelgtų potencialą kiekviename savo mokinyje, matytų jų galimybes, o ne ribas. Šokėjams mėgėjams reikėtų vengti perfekcionizmo. Šokiai turi teikti džiaugsmą ir malonumą. Tai turi tapti pomėgiu, galbūt gyvenimo būdu. Kartais žmonės atsisako minties apie šokius, nes mano, kad jų kūno sudėjimas yra netinkamas. Nereikėtų taip manyti. Šokiai tinka visiems, nepriklausomai nuo žmogaus kūno tipo! Paskutinis patarimas: reikėtų įsijausti ne tik į tai, kaip taisyklingai atlikti šokių judesius, bet ir į muzikos garsus.

 

Šokių stilių yra daug ir įvairių. Populiariausi iš jų: baletas, pramoginiai šokiai, rytietiški pilvo šokiai, hiphopo šokiai, džiazo šokiai, šokiai aplink stulpą, salsa, žingsninė aerobika, kvadratinė rumba, svingas.

 

7 priežastys, kodėl reikėtų pradėti šokti:

 
  • Per 30 minučių trukmės šokių pamoką galima sudeginti nuo 130 iki 250 kalorijų (maždaug tiek, kiek sudegina bėgimas ristele). Pradedantieji šokėjai pirmiausiai mokosi pagrindinių šokio judesių, žingsnelių, apsisukimų, šuoliukų, kurie išjudina visas kūno raumenų grupes ir juos stiprina.
 
  • Šokti gali beveik visi, net tie, kurių sveikata silpna. Šokių pamokos itin naudingos sergantiems širdies ligomis, diabetu ir tiems, kuriuos vargina padidėjęs cholesterolis. Intensyvūs šokiai ilgainiui stiprina širdies raumenį. Šokių stilių ir lygių yra daug ir įvairių, tad kiekvienas gali rasti kažką, kas patiktų ir atitiktų norus bei galimybes. Turintys rimtų sveikatos problemų prieš pradėdami lankyti šokių pamokas turėtų pasitarti su gydytoju, kuris įvertins fizinę būklę ir padės išsirinkti labiausiai tinkantį šokių intensyvumą.
 
  • Šokiai stiprina sąnarius, gerina jų mobilumą, pusiausvyrą, koordinaciją, bendrą kūno savijautą ir nuotaiką. Jeigu šokių pamokos atrodo per brangios, galima pasileisti šokių pamokų vaizdo įrašą. Jų galima rasti internete arba įsigyti DVD diską.
 
  • Šokiai gali padėti reguliuoti svorį. Jie teigiamai veikia kaulų sveikatą, juos stiprina. Šokiai ypač naudingi viršutinei kūno daliai stiprinti.
 
  • Patyrus traumą reikėtų neskubėti tuojau pat grįžti į šokių aikštelę – pirmiausiai reikia visiškai išgyti, kad traumos nepasikartotų. Kita vertus, net fizinis neįgalumas ar psichinės sveikatos sutrikimai nėra priežastis nešokti. Šokti galima net sėdint neįgaliųjų vežimėlyje!
 
  • Šokiai gali padėti neprarasti geros fizinės formos nėštumo metu, ypač jei moteris šoko ir prieš pastojimą. Antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą nėščiosioms reikėtų būti atsargesnėms, kad neprarastų pusiausvyros, kai tenka didesnis krūvis ir įtampa nugarai. Rekomenduojama papildomai atlikti dubens dugno pratimus (Kėgelio pratimus), mankštinti pilvo presą, apatinę nugaros dalį ir klubus.
   
  • Šokiai treniruoja ne tik kūną, bet ir protą. Atlikta nemažai tyrimų, kurie patvirtino, kad judėjimas šokio ritmu padeda išsaugoti aštrų protą. 2003 metais moksliniame žurnale „The New England Journal of Medicine“ buvo publikuojamas dr. Joe Verghese tyrimas, kuriame dalyvavo 469 žmonės, vyresni 75-erių metų arba vyresni. Tyrimo pradžioje jiems reikėjo atsakyti į klausimus apie savo fizinę ir psichinę sveikatą, pavyzdžiui apie kryžiažodžių, galvosūkių sprendimą ir šokius. Nė vienas iš tiriamųjų nesirgo demencija. Po penkerių metų 124 iš jų buvo diagnozuota demencija. Tie, kurie dažnai šokdavo, turėjo mažesnę riziką susirgti demencija negu tie, kurie šokdavo retai arba apskritai niekada. Nustatyta, kad iš 11 fizinių užsiėmimų tik šokiai sumažino demencijos riziką. Dauguma šokėjų buvo pasirinkę pramoginius šokius. Kaip šokiai veikia smegenis? Dr. Joe Verghese išskiria 3 dalykus: fizinė veikla suaktyvina kraujotaką į smegenis; sumažina stresą, depresiją, vienišumo jausmą; skatina proto budrumą (reikia įsiminti šokių žingsnelius, dirbti su parneriu). „Šokis, daugeliu atveju, yra sudėtinė veikla. Ne vien tik fizinė“, – aiškina medicinos mokslų daktaras J. Verghese.