Tai gali nutikti bet kam: susipažįstate su nauju žmogumi ir akimirksniu pajaučiate tarpusavio ryšį. Apsikeičiate telefono numeriais ir pradedate nuo ryto iki vėlaus vakaro susirašinėti. Jūs pasakojate vienas kitam linksmas istorijas, subtiliai flirtuojate ir galvojate apie jį arba ją visą laiką. Skamba, kaip puiki naujų romantinių santykių pradžia? Taip ir būtų, bet į tokius santykius yra linkę įsipainioti ir antrąsias puses turintys asmenys. Nuo čia ir prasideda tai, kas toliau vadinama emocine išdavyste.

 

"santykiai"

Kas yra emocinė išdavystė? Emocinė išdavystė – tai iš esmės yra širdies išdavystė. Emocinė išdavystė – tai ne platoninė draugystė, nes žmonės jaučia seksualinę trauką vienas kitam, nors realių veiksmų nesiima. Viskas vyksta tik vaizduotės lygmenyje. Su šiuo žmogumi galima kalbėtis apie viską, net atskleisti asmeninių santykių detales, nors antroji pusė apie žmogaus, kuris užkariavo mylimojo širdį, egzistavimą nežino.

 

Tokie santykiai gesina teisėtų santykių aistrą ir energiją. Nereikia manyti, kad galvojimas apie kitą, žinučių siuntimas („tiesiog pagalvojau apie tave“) prieš miegą, yra nekalti santykiai. Galų gale žmonės vis tiek pradeda mąstyti, kas būtų, jei jie ryžtųsi nutraukti dabartinius santykius ir pradėti rimtai susitikėti su tuo, kuris dabar rūpestingai slepiamas.

 

Nesvarbu, kad su šiuo žmogumi nesieja lovos reikalai, kažkas daugiau vis tiek yra. Kitaip nebūtų to nenumaldomo noro nuolatos palaikyti ryšį. Labai dažnai antroji pusė atrodo net nesulyginama su kitu žmogumi. Pradedama galvoti apie naująjį pažįstamą labai gerai, o apie antrąją pusę – tik blogai. Antroji pusė pradeda erzinti. Buvimas su ja pasidaro nemalonus.

 

Kartais sunku atsikirti emocinę išdavystę nuo paprasto draugiškumo. Kaip sužinoti, kada peržengiama riba?

 

7 požymiai, kad esate emociškai neištikimi:

 
  • Ši draugystė laikoma paslaptyje. Vienas paprasčiausių būdų, padedančių nustatyti, ar kažkokie santykiai jau gali būti vadinami emocine neištikimybe, tai užduoti sau paprastą klausimą: „Ar galėtumėte ryžtis papasakoti savo partneriui visus šios draugystės niuansus?“, „Ar leistumėte partneriui perskaityti visas žinutes telefone ir socialiniuose tinkluose, el. laiškus?“. Paslaptingumas – tai riba, kurią galima nubrėžti tarp draugiškumo ir intymių jausmų, galinčių privesti prie emocinės neištikimybės.
 
  • Pokalbiai su juo arba ja leidžia jaustis gyvam. Emocinės išdavystės sukelia svaiginantį jausmą, kad esate gyvas. Žmogus jaučiasi tarsi nušvitęs, beveik apsėstas minčių apie naują žmogų. Bet kas iš šalies galėtų pasakyti, kad tie asmenys tarpusavyje bendrauja per daug.
 
  • Skiriama daug laiko galvojimui apie jį arba ją. Geriausias būdas, atskirti draugystę nuo emocinės išdavystės, tai pagalvoti apie laiką, kuris praleidžiamas, galvojant apie kitą žmogų. Kuo daugiau galvojama apie kitą žmogų, tuo stipresni jausmai.
 
  • Pradedama norėti, kad partneris būtų nors truputėlį panašus į tą žmogų. Neištikimybė, tiek emocinė, tiek fizinė, prasideda, kai atsiranda nepasitenkinimas dabartiniais santykiais. Daug emocinės neištikimybės atvejų užsimezga, kai partneris jaučiasi pamirštas ir atstumtas, kai trūksta dėmesio ir palaikymo iš antrosios pusės.
 
  • Gimsta gilūs jausmai. Jie padeda atskirti trumpą susižavėjimą nuo kai ko daugiau. Emociškai neištikimi asmenys dalijasi daugiau asmeninės informacijos ir ieško būdų, kaip daugiau laiko praleisti dviese (asmeniškai, telefonu arba internete).
 
  • Fantazuojama apie seksą su juo arba ja. Daugelis emociškai neištikimų žmonių niekada neperžengia intymumo ribos ir nevirsta į seksualinį romaną. Tokiuose santykiuose jausmai atlieka ypatingą vaidmenį. Tačiau tai nereiškia, kad tokiuose santykiuose nerandama būdų, kaip kitaip patenkinti seksualinių santykių troškimą, nepradedant fiziškai mylėtis. Nors daugelis emocinės neištikimybės atvejų niekada nesibaigia seksu, tačiau žmonės apie tai fantazuoja, įsivaizduoja, kokie turėtų būti jų seksualiniai santykiai.
 
  • Jaučiamas kaltės jausmas dėl šios slaptos, labai intymios draugystės. Tačiau tai gali ir nenutikti. Neretai žmonės nesijaučia, darantys ką nors blogo. Juk lytinių santykių nebuvo, tai iš neištikimybės nebuvo. Tačiau jeigu jaučiamas nesąmoningas kaltės jausmas, kad išduodamas partneris, tai gali reikšti, kad neištikimybė jau įvykusi.
 

Norint išsaugoti santuoką, reikia kuo anksčiau pradėti spręsti problemas. Kuo greičiau nutrauksite santykius, vedančius iki išdavystės, tuo didesnė tikimybė, kad pavyks išsaugoti santykius. Tiesiog reikia nutraukti netinkamus santykius. Kompromisų šiuo atveju neverta nė ieškoti. Tokie santykiai yra per daug slidūs. Jei bendravimo su tuo žmogumi neįmanoma nutraukti, reikia rimtai pasikalbėti apie tolesnius jūsų santykius.