Stresas ir ligos yra gamtos būdas pasakyti, kad sutriko organizmo pusiausvyra. Visas gyvenimas priklauso nuo dviejų dinamiškų jėgų, tradicinėje kinų medicinoje žinomoje kaip In ir Jan, sąveikos. In yra neigiamas, Jan yra teigiamas. In yra pasyvus, Jan yra aktyvus. Tai yra priešingos, bet viena kitą papildančios jėgos. Niekada nėra lygios, bet kartu sudarančios harmoniją. Viena visada yra kylanti, o kita – besileidžianti. Nepaisant to, kokie skirtingi yra šie pradai, atskirai jie negali egzistuoti. Kai sutrinka In ir Jan pusiausvyra organizme, atsiranda daug fiziologinių ir psichologinių problemų. Žmogus gali ir nebeatsigauti – užklumpa sunkios ir ilgos ligos. Geriausia, kad to būtų galima išvengti, atkūrus In ir Jan, moteriško ir vyriško pradų, pusiausvyrą. Štai kaip tai padaryti!

 

injan

In – tai moteriškumas, negatyvumas, pasyvumas, nukreiptas į vidų, einantis žemyn, minkštumas, šaltumas, tamsuma, vidiniai organai, atvirkštinis, apačia.

 

Jan – tai vyriškumas, pozityvumas, aktyvumas, nukreiptas į išorę, einantis aukštyn, kietumas, karštis, šviesa, išoriniai organai, priekinis, viršus.

 

7 patarimai, kaip subalansuoti In ir Jan pusiausvyrą:

 
  • Atsigręžti į gamtą. Išeiti pasivaikščioti ir sugerti Či energiją į save su kiekvienu įkvėpimu.
 
  • Tinkamai maitintis. Skirti laiko sveikai mitybai, vengti greitojo maisto.
 
  • Vartoti pakankamai vandens. Tyras, švarus vanduo padeda pašalinti toksinus ir drėkina organizmą.
 
  • Medituoti. Skirti kokybiško laiko pabūti su savimi – pagalvoti, ko trūksta gyvenime ir po to dirbti, kad pašalintumėte trūkumą.
 
  • Lavinti kūną. Dėmesio sukoncentravimas į fizinę veiklą leidžia atsipalaiduoti be kaltės jausmo. Sportas, mankšta padeda sumažinti neigiamą streso poveikį organizmui.
 
  • Praktikuoti gydomąjį ciguną. Ciguno praktikai specializuojasi Či energijos pusiausvyros atstatyme ir energijos disharmonijos pašalinime.
 
  • Lankyti Tai Či ir Ciguno užsiėmimus. Užsiėmimuose praktikuojami judesiai padeda atkurti kūno, proto ir sielos pusiausvyrą.