Makštis – pats intymiausias moters kūno organas, tačiau tikrai ne kiekviena dailiosios lyties atstovė viską apie ją žino. Tačiau pažinti savo kūną turėtų visos, jeigu nori džiaugtis puikia sveikata ir puikiais seksualiniais santykiais!

 

makstis

7 klausimai apie makštį, kurių nedrįstate paklausti:

 
  • Kas yra makštis? Makštis – tai elastingas, raumeningas vamzdelio formos organas, esantis kūno viduje. Išorėje yra didžiosios ir mažosios lytinės lūpos, klitoris, vulva.
 
  • Kiek bakterijų yra makštyje? Nemalonu, bet vis dėlto – tai faktas, kad makštyje yra daug įvairių bakterijų. Tiesa, tai neturėtų gąsdinti, nes dauguma jų – gyvybiškai svarbios ir apsaugo makštį nuo infekcijų.
 
  • Ar makštį reikia plauti? Galbūt kam nors bus staigmena, bet kasdienės išskyros iš makšties reiškia tai, kad šis reprodukcinis moters kūno organas geba pats išsivalyti. Visos tos išskyros nusiplauna su vandeniu, nešvarumai, nereikalingos bakterijos yra pašalinamos iš makšties vidaus natūraliu būdu. Todėl sveikoms moterims nereikėtų rūpintis makšties higiena ir apiplauti tik išorinius lytinius organus.
 
  • Koks yra normalus makšties kvapas? Pastebėta, kad prieš menstruacijas makšties kvapas tampa rūgštesnis, o jų pabaigoje – aitresnis. Be to, kvapas gali būti stipresnis lytinių santykių metu, nes tuo metu makšties išskyros naudojamos kaip natūralus lubrikantas. Kvapas gali būti dar kitoks sportuojant ar užsiimant kita fizine veikla, nes išsiskyros susimaišo su prakaito kvapu.
 
  • Kokie yra normalūs ir nenormalūs išskyrų iš makšties pokyčiai? Tikriausiai visos moterys pastebi, kad skirtingais ciklo periodais, makšties išskyros būna kitokios. Per ovuliaciją jų būna gausiausiai (tada išskyros būna skystos ir bespalvės), prieš menstruacijas jos būna tirštesnės ir šiek tiek kreminio atspalvio. Tačiau pastebėjus išskyras iš makšties, primenančias varškę ir jaučiant niežulį, deginimą, rekomenduojama eiti tiesiai pas ginekologą, nes gali būti, kad prasidėjo pienligė arba bakterinė vaginozė.
 
  • Koks yra makšties dydis? Vidutinės makšties dydis yra 7 – 12 cm, o tai reiškia, kad ji yra mažesnė negu standartinis vyro lytinio organo dydis. Tačiau makštis turi unikalią savybę labai išsitempti, ypač kai moteris yra labai susijaudinusi.
 
  • Ką rekomenduojama valgyti, kad makštis būtų sveika? Sveikatos specialistai teigia, kad tinkami maisto produktai ir gėrimai gali padėti išsaugoti makštį sveiką, sumažinti diskomfortą, įveikti infekcijas ir pagerinti situaciją lovoje. Jeigu dažnai kamuoja šlapimo takų infekcijos, rekomenduojama gerti spanguolių sultis, žaliąją arbatą (2 – 3 puodelius per dieną). Nuo mėnesinių skausmų, spazmų rekomenduojama valgyti daugiau žuvies, turinčios omega 3 (lašišos, tuno). Nuo pasikartojančios mielių infekcijos rekomenduojama į dienos valgiaraštį įtraukti fermentuotus maisto produktus: natūralų jogurtą, raugintus kopūstus, kimči, sojų varškę, miso pastą (sriubą) ir pan. Nuo makšties sausumo gali padėti maistas, kuris pakelia estrogenų lygį organizme: sojų produktai, „Edamame“ pupelės, tofu ir tempė. Dėl geresnio sekso – pagerinti lytinę funkciją ir padidinti lubrikaciją gali kasdieninis obuolių vartojimas.