Yra žmonių, kuriems nieko nėra gražiau nei žiema. Matyti už lango krentančias snaiges… Girdėti sniego girgždėjimą po batais… Kai stora sniego paklode pasidengia pastatai, automobiliai ir gatvės, aplanko ramybės, jaukumo ir švenčių laukimo jausmas. Baltas sniegas kiekvienam miestui suteikia šalto rafinuotumo ir elegancijos, tačiau kai kurie iš jų atrodo itin įspūdingai.

 

"Ravaniemis"

7 gražiausios žiemos atostogų kryptys

 
  • Viena. Į Austrijos sostinę verta vykti tiems, kurie pasiilgo tikros, senosios šv. Kalėdų dvasios. Kalėdos šiame mieste visada labai gracingos ir elegantiškos. Žėrintys, elegantiški kalėdiniai turgeliai, jaukios kavinės ir puošnios senamiesčio gatvės ir įspūdinga architektūra paverčia šį miestą magišku. Šventiškai nusiteikę sostinės gyventojai ir miesto svečiai čiuožinėja pagrindinėje miesto aikštėje įrengtoje čiuožykloje, paskui skanauja saldžiais kepiniais ir karštu vynu, apsilanko įspūdingame sniego gaublio muziejuje arba kalėdiniuose koncertuose ištaigingose sostinės bažnyčiose.
 
  • Danijos sostinę Kopenhagą šv. Kalėdų laikotarpiu nušviečia milijonai lempučių. Ore tvyro šventinė nuotaika, daugybė jaukių kavinių tarsi siūlo užeiti ir jose pamiršti dienos rūpesčius ir mėgautis švenčių laukimo atmosfera. Prieš šv. Kalėdas itin rekomenduojama aplankyti garsiuosius Tivolio sodus. Kiekvienais metais antras seniausias pasaulyje pramogų parkas tampa žiemos stebuklų šalimi, kur galima pamatyti įspūdingus Kalėdinių šviesų šou, pasivažinėti sniego rogėmis ir įsigyti originalių bei tradicinių dovanų.
 
  • Rovaniemyje, Laplandijoje, gamtos peizažas atrodo lyg iš paveiksliuko: apšerkšniję ir apšviesti medžiai, didingos ir detalios ledo skulptūros neleidžia suabejoti, kas yra šv. Kalėdų sostinė. Dar ir dėlto, kad Kalėdų Senelis gyvena vos 8 km nuo miesto centro. Rytinė saulė miestą apšviečia švelniai rausva spalva ir jis atrodo dar magiškesnis nei kitu paros metu. Žiemą čia apstu visokiausių pramogų: galima pasivažinėti šiaurės elnių arba šunų traukiamomis rogėmis, leisti į sniegomobilių safarį arba, jei pasiseks, net stebėti šiaurės pašvaistę.
 
  • Nėra geresnio laiko, kada apsilankyti Niurnberge, jei ne per šv. Kalėdas. Tuomet šis Vokietijos miestas atrodo lyg iš tikros žiemos pasakos. Kasmet čia rengiamos vienos seniausių Vokietijoje ir pasaulyje kalėdinės mugės. Mieste tikrai netrūksta šv. Kalėdų ekstravagancijos, prekių, tradicijų ir įdomių veiklų ir, žinoma, gardžių imbierinių meduolių.
 
  • Rytų Prancūzijos žiburiai vilioja į Strasbūrą, kuriame stūkso didinga gotikinė katedra ir į „UNESCO“ paveldo sąrašą įtrauktas senamiestis. Strasbūras, Elzaso regiono sostinė, netoli Vokietijos sienos, idealiai tinka atostogoms žiemą. Ant medinių prekystalių miesto centre išrikiuotas kalėdinės dekoracijos, prakartėlės, kepti kaštainiai, migdoliniai sausainiai ir kiti skanumynai. Visur skamba kalėdinės giesmės, vyksta šventiniai vaidinimai ir geriausio ledo čiuožėjo rinkimai.
 
  • Praha seka gotikinių šv. Kalėdų pasaką visai Europai. Senamiesčio aikštėje verta aplankyti didžiausią, seniausią ir įspūdingiausią kalėdinę mugę Prahoje, pasivaikščioti jaukiomis gatvelėmis ir pajusti tikrąją šv. Kalėdų dvasią.
 

10 patarimų, kaip turėti geriausias žiemos atostogas:

 
  • Žiemos atostogas planuoti iš anksto. Vengti paskutinės minutės pasiūlymų.
 
  • Skrendant lėktuvu, į oro uostą reikėtų atvykti bent valanda anksčiau. Kad nebūtų nuobodu, galima pasiimti knygą.
 
  • Nesiimti daug daiktų. Kuo mažiau, tuo geriau, ypač jei bus skrendama lėktuvu. Lagamine dar turi likti tuščios vietos lauktuvėms ir suvenyrams.
 
  • Prieš atostogas šaltuoju metų laiku rekomenduojama pasiskiepyti nuo gripo ir stiprinti imuninę sistemą, kad netikėtai užklupusi liga nesugadintų ilgai kurtų planų.
 
  • Daug laiko praleidžiant bet kokioje transporto priemonėje, gresia giliųjų venų trombozė, dėl kurios kojose susidaro kraujo krešuliai. Norint to išvengti, rekomenduojama dažnai daryti pertraukėles, trumpai pasivaikščioti, padaryti kojų ir rankų tempimo pratimus.
 
  • Prieš kelionę automobiliu rekomenduojama patikrinti automobilį ir pašalinti gedimus.
 
  • Vykstant automobiliu reikia būti pasiruošusiems netikėtiems kelio pokyčiams, pavyzdžiui, dėl kelio remonto gali tekti važiuoti kitu keliu negu nurodytas žemėlapyje.
 
  • Vartoti pakankamai skysčių. Dėl dehidratacijos gali atsirasti nuovargio jausmas, sumažėti budrumas, todėl vairuoti gali būti pavojinga. Be to, esant šaltam orui kūnui reikia daugiau energijos, todėl vykstant į ilgą kelionę automobiliu reikėtų pasiimti sočių užkandžių, daržovių, vaisių, termosą sriubos ir pan.
 
  • Į kelionę automobiliu pasiimti viską, ko gali prireikti keliaujant žiemą: mobilųjį telefoną ir įkroviklį, ledo grandiklį, tempimo lyną, šiek tiek smėlio, pledų, žibintuvėlių, degtukų, žvakių, pirmosios pagalbos rinkinį, nešiojamą radiją ir gerą knygą, jeigu automobilis kur nors užstrigtų.
 
  • Keliaujant automobiliu svarbu nepervargti, nesistengti kuo greičiau pasiekti kelionės tikslą. Rekomenduojama dažnai sustoti pailsėti, pasivaikščioti, padaryti kojų ir rankų tempimo pratimų. Tada, pasiekus kelionės tikslą, nesinorės griūti į lovą, o mėgautis nauja vieta ir patirti kuo daugiau įspūdžių.