Ar esate atviras žmogus? Aplinkiniai jus apibūdina kaip atlapaširdį ir mėgstantį pašnekėti? Nesvarbu, kaip gerai sutartumėte su aplinkiniais žmonėmis, tačiau kai kuriuos dalykus geriau visada pasilaikyti sau. „Aš jau žinau, kad kai kuriuos dalykus geriausia laikyti paslaptyje“, – rašė Nicholasas Sparksas knygoje „Brangusis Džonai“. O rašytojas George‘as Orwellas sakė: „Jeigu norite išsaugoti paslaptį, nuslėpkite ją net nuo savęs“. Net jei norisi kai kuriuos dalykus papasakoti visam pasauliui – nereikėtų to daryti, nes tai neatneš nieko gero. Štai 7 dalykai, kuriuos geriau laikyti paslaptyje.

 

"paslaptys"

7 dalykai, kuriuos geriau laikyti paslaptyje:

 
  • Neatskleisti savo ambicingų planų. Geriau nutylėti apie didelius planus ateityje, kol netampa visiškai aišku, kad juos tikrai pavyks įgyvendinti. Tokiuose planuose paprastai būna silpnų vietų ir neapgalvotų detalių, kurių iš pradžių galima nepastebėti. Papasakojus apie savo planus, pašaliniai asmenys gali tiksliai įvardyti kliūtis, su kuriomis teks susidurti. Tai gali taip stipriai nuliūdinti, kad žmogus gali net atsisakyti pabandyti įveikti būsimus sunkumus.
 
  • Specialiai neviešinti informacijos apie savo gerus darbus, dosnumą ir labdaringą veiklą. Didžiausia dorybė – daryti gerus darbus, nesitikint pripažinimo ir apdovanojimų. Asmenys, kurie giriasi tokiais darbais, greitai tampa arogantiški. Jaučiant poreikį apie tai kalbėti, reikėtų gerai pagalvoti, dėl ko apskritai tai darote – dėl tiesiog gerų ketinimų, altruizmo ar dėlto, kad norite sulaukti pagyrimų?
 
  • Niekada neatskleisti savo gyvenimo būdo paslapčių. Neverta girtis apie tai, kaip laikotės dietos, atsikratėte žalingų įpročių, nuo šiol anksti rytais keliatės arba kiek kartų mylitės. Jeigu stengiatės gyventi dvasingai ir atsisakote pasaulietiškų malonumų, tai kokia prasmė apie tai kalbėti. Tokio žmogaus emocinė būsena turi būti harmoninga, o noras nustebinti, sužavėti kitus žmones ir sulaukti jų pagyrų, visai su tuo nedera.
 
  • Rekomenduojama nepulti visiems girtis apie tai, kaip kažkada drąsiai ir didvyriškai pasielgėte. Visi žmonės kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais: tiek išorinio pasaulio, tiek vidiniais (mintyse). Jūsų pastangas juos įveikti, be abejo, įvertins kiti. Ne jums spręsti, ar tai ką padarėte verta įvertinimo ar ne. Tai viena iš svarbiausių gyvenimo pamokų, kurią turi išmokti išmintingi žmonės.
 
  • Niekada nesidalinti savo mintimis apie gyvenimo ir mirties klausimus. Tai, ką jūs galvojate apie visatą, yra tik viena iš visų interpretacijų, o ne objektyvi tiesa. Bandydami išaiškinti kitiems, kad jie klysta, tik parodysite, kad neva esate viršesni už juos ir taip nepelnysite nei simpatijų, nei pripažinimo. Tik labai retais atvejais kam nors jūsų mintys gali būti naudingos.
 
  • Niekada neverta atskleisti jūsų šeimos konfliktus ir problemas kitiems. Visada turėkite galvoje: kuo mažiau šeimos paslapčių atskleisite kitiems, tuo ji bus stipresnė. Tokie dalykai turėtų būti sprendžiami asmeniškai, namuose, tik tarp artimųjų. Kuo labiau skundžiatės aplinkiniams apie savo problemas šeimoje, tuo labiau jos gilėja.
 
  • Nekalbėti apie nemalonius dalykus, kuriuos girdėjote kalbant ar darant kitus žmones. Kaip galima ištepti drabužius, taip – ir sielą. Žmogus, kuris grįžęs namo, pradeda kalbėti apie visus kvailus ir siaubingus dalykus, kuriuos matė ir girdėjo išėjęs, yra toks pat, kaip tas, kuris namuose pamiršta nusiauti ir palikti savo purvinus batus prie durų.
 

O ką reikėtų nuslėpti net nuo antrosios pusės? Kai kurie žmonės mano, kad nereikėtų turėti paslapčių, tačiau tikriausiai daugelis sutiks, kad apie kai kuriuos dalykus kalbėti neverta. Taigi geriau laikykite paslaptyje, kad manote, jog jo draugas yra karštas, kad sekėte savo buvusiuosius socialiniuose tinkluose, apie geriausią seksą savo gyvenime, apie tuos asmenis, su kuriais kažkada svajojote permiegoti, tai, kad jo vyriškas pasididžiavimas nėra įspūdingiausias, kokį esate mačiusios, kad jums nepatinka jo mėgstamiausi marškinėliai, jūs nekenčiate jo geriausio draugo, tėvų, apie tuos atvejus, kai kažkas bandė su jumis flirtuoti ir tai, kad suvaidinote orgazmą.