Jaunystėje įsimylima greitai ir stipriai. Tačiau su amžiumi ateina branda, todėl nieko nuostabaus, kad pasikeičia ir tai, kaip žmonės įsimyli. Be abejo, skirtingi žmonės, nepriklausomai nuo amžiaus, rodo jausmus ir pamilsta kitą, skirtingai. Tačiau kai esame vyresni, labiau vertiname žmogų, už tai, koks jis yra, labiau vertinama ne paviršutiniai dalykai, bet nedideli gestai, išduodantys gerumą, išsilavinimą, mokėjimą bendrauti ir pan.

 

santykiai

7 dalykai, kurie skiria vėlyvą meilę nuo ankstyvos:

 
  • Atsiradęs supratimas, kas iš tikrųjų yra svarbu. Kuo esate vyresni, tuo geriau žinote, ko norite. Į gyvenimą žiūrite atsakingiau. Dažniausiai brandesniame amžiuje žmonės santykiuose ieško trijų dalykų: draugystės, šilumos ir prieraišumo. Santykiuose jie ima tiek daug, kiek ir duoda. Dabar nebėra laiko ir noro toleruoti partnerio lengvabūdiškumą. Vyresniame amžiuje jau santykių pradžioje pamatote įspėjamuosius ženklus, kad santykiai nebus geri ir nesitaikstote su abejotinu partnerio elgesiu.
 
  • Tai nebėra paprasčiausias įsimylėjimas. Įsimylėjimai paviršutiniškesni jaunystėje. Kuo vyresni esame, tuo labiau norime geriau pažinti ir daugiau sužinoti apie partnerį. Priešingai nei jauname amžiuje, dabar svarbiausia ne entuziazmas, nuotykių troškimas ir aistra. Greičiausiai brandžiame amžiuje norėsite būti suprasti, patikimesni ir atsakingesni. Santykiai reikš daugiau negu apsilankymas kine arba vakarienė prabangiame restorane, norėsis kažko daugiau, giliau.
 
  • Labiau vertinama partnerio asmenybė. Brandžiame amžiuje pradėsite labiau vertinti kito žmogaus nuoširdžius gestus. Svarbiausia taps, kas jis yra ir ką pasiekė. Pradėsite galvoti, ką galite padaryti, kad jam būtų geriau.
 
  • Mokėjimas efektyviau bendrauti. Kadangi brandi asmenybė žino, ko nori, tai suvokia ir savo jausmus bei lūkesčius geriau negu labai jauname amžiuje. Ji žino, ką gali gauti, o ko – ne. Vėlyvesniame amžiuje žmonės paprastai moka labiau klausytis, o klausymasis – tai gero susikalbėjimo pagrindas.
 
  • Daugiau patirties. Patirtis yra griežta mokytoja. Greičiausiai girdėjote apie įvairias draugų patirtis, skaitėte straipsnių apie santykių problemas, perskaitėte knygų apie žmogaus psichologiją, pagaliau turite ir savo pačių gyvenimiškų patirčių apie santykius. Todėl požiūris, bėgant metams, tampa vis lankstesnis ir platesnis. Jau nebedaroma greitų išvadų ir prielaidų, visų pirma išsiaiškinamos priežastys, prieš priimant sunkius sprendimus.
 
  • Daugiau klaidų. Kuo ilgesnis gyvenimas, tuo daugiau klaidų ir neteisingų pasirinkimų padarome. Kitas žmogus, kurį sutinkame vėlyvesniame amžiuje, taip pat bus turėjęs visokiausių gyvenimiškų patirčių, kurios ne visada bus gražios ir smagios. Tačiau, sakoma, kad iš klaidų mokomasi. Pasimokius iš klaidų galima sukurti gražesnius tarpusavio santykius.
 
  • Nebėra baimės likti vieniems. Įsimylėti nebūtina kito žmogaus. Galima užmegzti romaną ir su savimi pačiu! Jeigu meilė kitam žmogui buvo nesėkminga, ne tokia, kokios norėjote, tada tai ženklas, kad reikia skirti daugiau laiko sau.