Seksas ne visada yra nuspėjamas. Tikrai ne visada nuostabus ir tobulas. Kartais po pasimylėjimo galite jaustis keistai arba patirti neįprastų kūno reakcijų. Pavyzdžiui, gali atsirasti deginimo pojūtis arba skausmas. Amerikoje skaičiuojama, kad skausmingą seksą tam tikrame gyvenimo etape patiria maždaug 75 % moterų. Norisi, kad seksas visada būtų nepakartojamas, bet ką daryti, jei atsiranda skausmų arba uždegimų? Degina? Kraujuoja? Kada reikėtų sunerimti, o kada – tai normalu?

 

seksas

7 dalykai, kurie gali nutikti kūnui po sekso:

 
  • Pradedama gausiau prakaituoti. Po energingo sekso galite pajusti, kad prakaitas pliaupia upeliais. Kaip ir bet kokia fizinė veikla, seksualinis aktyvumas pakelia kūno temperatūrą. Širdies ritmas su sekso sulėtėja ir oda yra mažiau aprūpinama krauju. Kai raumenyse kaupiasi šiluma, kūno temperatūra kyla, todėl galima pajusti, kad gausiau prakaituojama ne paties sekso metu, bet iš karto po jo.
 
  • Širdies ritmas pagreitėja. Bet kokia veikla, kuri pagreitina širdies ritmą, gali būti laikoma kardiotreniruote. Taigi, seksas yra puiki mankšta, apdovanojanti orgazmu pabaigoje. Kiekvienas orgazmas prilygsta 10 minučių kardiotreniruotės. Kuo energingesni esate sekso metu, tuo efektyvesnė kardiotreniruotė ir tuo kraujas į širdį pumpuojamas intensyviau ir ilgiau. Kita priežastis, kodėl pagreitėja širdies ritmas yra dehidratacija, todėl rekomenduojama padidinti vandens suvartojimą per dieną ir iš karto po sekso taip pat išgerti stiklinę vandens arba kitų nesaldžių gaiviųjų gėrimų, kad širdies ritmas normalizuotųsi.
 
  • Jaučiamas skausmas dubens srityje. Dubens skausmas ir spaudimas gali kartais varginti iš karto po lytinių santykių. To priežastys gali būti ir nepavojingos, ir rimtesnės. Ypač toks skausmas būdingas moterims, turinčioms vaikų. Ši būklė vadinama lėtiniu dubens skausmo sindromu. Analogiška situacija gali atsirasti dėl venų varikozės, kuri pažeidžia dubens sritį arba dėl hormonų antplūdžio lytinių santykių metu, kai venos padidėja dėl priplūdusio kraujo susijaudinus ir dėlto gali padidėti jautrumas ir skausmas. Nors tai nepavojinga, vis tiek reikėtų pasitikrinti pas gydytoją, jei tai trukdo mėgautis seksu ir sumažina malonumą.
 
  • Kraujuojama. Kartais, kai menstruacijos jau baigėsi, vis tiek gali pasirodyti pora lašelių kraujo. Kraujo papildomai gali pasirodyti bet kuriuo paros metu arba net mylintis, arba po sekso. Dėlto dažniausiai nereikia nerimauti. Tačiau jeigu tai nutinka dažnai, reikėtų pasitarti su gydytoju, nes tai gali reikšti įvairius dubens funkcijos sutrikimu.
 
  • Vargina deginimo pojūtis. Tai nėra labai dažna problema, bet jei tai nutiko jums, nereikėtų labai panikuoti. Dažniausiai tai rodo makšties uždegimą. Jeigu kyla nerimas dėl rizikos užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis arba jeigu nemalonūs simptomai tęsiasi ilgai, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją, kuris atliks reikalingus tyrimus ir paskirs gydymą. Reikia žinoti viena: šioje vietoje neturėtų būti deginimo pojūčio.
 
  • Pagausėja išskyrų iš makšties. Normalu, kad po sekso padaugėja išskyrų iš makšties. Tai gali reikšti, kad patyrėte orgazmą. Vaizdingai kalbant, jūsų kūnas išskyrė daug laimės ir meilės syvų. Vyresnėms moterims po menopauzės dėl sumažėjusio estrogenų lygio organizme, makšties išskyrų gali būti mažiau, todėl gali varginti makšties sausumas ir atrofija (susitraukimas).
 
  • Gali varginti spazmai. Skausmingas seksas būna ne visada, bet kartais taip nutinka. Kartais taip gali nutikti dėl gimdos susitraukimų spazmų, kurie susiję su orgazmu ir tokiu atveju nereikia dėl nieko nerimauti. Kita vertus, jei taip nutinka visąlaik reikėtų pasitarti su gydytoju ginekologu. Gali būti, kad gimdoje yra fibroidų arba gali būti ir rimtesnių priežasčių, pavyzdžiui, gimdos vėžys.