Tikriausiai visiems teko girdėti, kitus sakant: „Išlikite pozityvūs, žiūrėkite į šviesiąją pusę, nenusiminkite“. Tačiau pasakyti lengviau nei padaryti. Geriausia, kad galima išmokyti save mąstyti pozityviau.

 

optimizmas

7 būdai atrasti šviesiąją pusę ir būti pozityvesniems:

 
  • Riboti bendravimą su negatyviai mąstančiais žmonėmis. Negatyvūs žmonės pritraukia negatyvius žmones. Nusprendus keisti gyvenimą į pozityvesnį, pirmas dalykas, kurį reikia padaryti – tai pašalinti viską, kas kelia negatyvias emocijas. Žinoma, nereikėtų pulti į kraštutinumus – niekas nėra tobulas. Net ir pozityviausi asmenys kartais būna blogos nuotaikos. Esmė ta, kad gyvenime nebeliktų žmonių, kurie nuolat yra labai negatyvūs ir jus liūdina.
 
  • Dalytis pozityvu su kitais. Tam, kad patys jaustumėmės pozityviai, turime ir su kitais elgtis pozityviai. Būti maloniems su kitais žmonėmis, nesvarbu, kas nutiktų. Pagirkite kito darbą. Pasakykite komplimentą, kad gražiai atrodo. Padovanokite gėlių. Palikite mielą raštelį. Neliežuvaukite. Gerai elkitės su visomis gyvomis būtybėmis.
 
  • Ieškoti vilties spindulėlio. Amerikos psichinės sveikatos asociacija teigia, kad ieškojimas pozityvių dalykų negatyvioje situacijoje gali padėti visiškai pakeisti požiūrį į ją. Rekomenduojama užduoti sau klausimus: „Ko aš galiu pasimokyti iš šios situacijos?“, „Ar mano santykiai dabar yra stipresni?“. Šie klausimai padeda keisti požiūrį į tai, kas neigiama ir pamatyti šviesiąją reikalo pusę.
 
  • Praktikuoti dėkingumą. Taip pat labai rekomenduojama kasdien praktikuoti dėkingumą, nes tai padeda vertinti teigiamus dalykus gyvenime ir pakelia nuotaiką. Galima, pavyzdžiui, parašyti ir išsiųsti laišką žmogui, kuriam už ką nors jaučiatės dėkingi arba tiesiog parašyti dienoraštyje, kas skatina jus šypsotis, paminėti pasiekimus, kuriais didžiuojatės, prisiminti mielas santykių akimirkas.
 
  • Skirti realybę nuo fantazijos. Emocinio intelekto ir lyderystės žinovas Travisas Bradberry sako, kad svarbu atskirti faktus nuo fantazijos, kada mąstoma apie negatyvius mūsų gyvenimo aspektus. Jis rekomenduoja tiksliai užrašyti, ką galvojate, kad galėtumėte įvertinti, ar tai iš tikrųjų teisinga. Teiginiai, kuriuose yra vartojami tokie žodžiai kaip niekada, visada, blogiausias, niekuomet ir panašiai, nebūna tiesa. Galų gale viskas išsisprendžia. Svarbiausia nenuleisti rankų ir toliau ieškoti.
 
  • Pasirinkti pozityvią mintį. Kai užvaldo negatyvios mintys, rekomenduojama prisiminti kažką pozityvaus. Tokiomis akimirkomis pagalvokite apie praėjusią dieną ir prisiminkite, kas pozityvaus nutiko, net jei tas pozityvus dalykėlis yra labai mažas ir nereikšmingas. Jeigu nepavyksta nieko prisiminti, pagalvokite apie įvykį, susitikimą, kurio laukiate su nekantrumu.
 
  • Daugiau judėti. Daugybė tyrimų rodo, kad mankšta gerina nuotaiką ir padeda išvengti depresijos. Amerikos psichologų asociacija skelbia, kad ryšys tarp sporto ir depresijos yra labai stiprus. Jau po 5 minučių fizinės veiklos nuotaika pagerėja. Kada viskas atrodo labai blogai, gali padėti šiek tiek judesio.
 

Kartais žiūrėti į šviesiąją pusę gali būti labai sunku. Tačiau yra strategijų, kaip išlikti pozityviems ir gerai jaustis.