Artėjant metų pabaigai tikriausiai daugelis susimąsto, ką galėtų padaryti, kad ateinantys metai būtų geresni. Mūsų savijauta daugiausiai priklauso nuo kitų žmonių. Todėl išdrįsus nutraukti ryšius su žmonėmis, kurių bendravimas slegia, kurie siurbia jūsų energiją, galima iš karto pasijusti laimingesniais.

 

"nereikalingi santykiai"

Bendravimas su kitais žmonėmis turi teikti džiaugsmą, įkvėpti ir pakelti nuotaiką. Tačiau neretai būna taip, kad kai kurie asmenys nesuteikia nieko gero, bet patys naudoja jus kaip bateriją, kad patys pasikrautų jėgų ir energijos.

 

6 žmonės, su kuriais šiais metais rekomenduojama nutraukti ryšius:

 
  • Tie, kurie niekada pirmi nepaskambina. Būna tokių žmonių, kuriems paskambinus, pokalbis visada prasideda tokia fraze: „Aš kaip tik norėjau tau skambinti ir tu man paskambinai“. Bendraujant su šiais žmonėmis reikėtų būti atsargiai, nes gali paaiškėti, kad jie nėra linkę investuoti į santykius, yra egocentriški. Gali būti ir priešinga situacija – žmonės, kurie visada skambina pirmi ir jiems kažkaip visada pavyksta paskambinti pačiu netinkamiausiu metu. Pavyzdžiui, rakinate buto duris, plaunatės rankas, žiūrite filmą, vaikštote parke ir pan. Trumpai tariant, esate kuo nors užsiėmę ir staiga – skambutis. Neretai po pokalbio aplanko jausmas apie tuščiai iššvaistytą laiką.
 
  • Tie, kurie visada priverčia laukti. Arba beveik visada. Jie net gali priversti laukti, kalbantis telefonu: „Truputėlį palauk, man kažkas skambina… Aš tuoj tau perskambinsiu“. Atrodo, kad šie žmonės tyčia verčia jus laukti. Ir net susitikus jie vilkina laiką: staiga prireikia kažkam paskambinti, nueiti į tualetą ar kitų neva neatidėliotinų laikų. tas, kuris privertas laukti, anksčiau ar vėliau pasijaučia, švaistantis savo brangų laiką.
 
  • Tie, kurie visada turi problemų. Dažniausiai moterys mėgsta skųstis sveikatos problemomis, bet gali būti ir vyrai. Jie nesiklauso logiškų patarimų, kad reikėtų apsilankyti pas gydytoją ir pradėti gydymą. Kai jie pradeda šnekėti, atrodo galo nebus. Po pokalbio jaučiamasi išsekus, beprasmiškai iššvaisčius laiką, nesėkmingai bandant kam nors padėti. Kita dažna nesibaigiančių skundų priežastis – darbas. Kad ir kaip klausytojas stengtųsi paguosti, padrąsinti kitą, kad nėra viskas taip blogai ar kad ateityje bus geriau, besiskundžiantis žmogus tų žodžių negirdi ir toliau beria skundus.
 
  • Tie, kurių sunku kažko paprašyti. Gyvenime pasitaiko situacijų, kad kartais reikia paprašyti kitų žmonių pagalbos arba paslaugos. Tačiau kai kurių žmonių ko nors prašyti atrodo be galo sunku. Kažko tokio žmogaus vis dėlto paprašius, aplanko nemalonus jausmus, žinojimas, kad jis nenorės padėti. Jis gali padėti išspręsti problemą, tačiau tai padarys taip, kad paslaugos prašytojas jaustųsi kaltas ir nusižeminęs.
 
  • Tie, kuriems visada kažko iš jūsų reikia. Šie asmenys neleidžia pamiršti, kokie jūs esate reikalingi… ir naudojasi jūsų gerumu. Kartais gali atrodyti, kad jie negali gyventi be jūsų, atlikti net paprasčiausių, savaime suprantamų veiksmų. Kartais toks jų elgesys verčia stebėtis, kartais kelia pyktį. Šie žmonės nuolatos kažko prašo. Pajutus piktnaudžiavimą savo gerumu, nereikėtų tylėti, nes tokie santykiai skaudina, sukelia beviltiškumo jausmą ir apskritai yra tuščias laiko švaistymas.
 
  • Tie, kurie apskritai yra neįdomūs asmenys. Tai, ko gero, svarbiausias įspėjantis ženklas, kad tokie santykiai neturi ateities. Kai kurie žmonės yra tiesiog labai neįdomūs. Jie nemoka įdomiai pasakoti istorijų, turi visiškai kitokius pomėgius ir interesus. Tiesiog su šiais žmonėmis bendrauti yra nuobodu.
 

Emociniais vampyrais gali būti kaimynai, kurių neįmanoma išvengti, giminaičiai arba vaikystės draugai, su kuriais jaučiatės dėl kokių nors priežasčių privalantys bendrauti. Kartais tai gali būti kolega iš darbo ar net sutuoktinis.

 

Nereikėtų leisti tokiems asmenims kontroliuoti jūsų gyvenimą ir jausmus. Reikėtų pradėti labiau vertinti savo pačių laiką. Jeigu atsiribojimas nepadeda, patariama pasakyti tiesą be užuolankų. Vienas paprasčiausių būdų, kaip išvengti slegiančių pokalbių, tai pasiteisinti laiko trūkumu: „Labai atsiprašau, bet pakalbėkime apie tai vėliau“, „Ar tai labai skubu? Aš dabar labai neturiu laiko“ ir pan. Reikia tikėtis, kad tai paskatins tokį asmenį susimąstyti, jei nenorės prarasti apskritai visų ryšių.

 

Kiekvienas žmogus turėtų vertinti savo ir kitų laiką, nes tai bene vienintelis dalykas, kurio neįmanoma nupirkti už jokius pinigus!