Nuolatos kažkur skubančiame XXI amžiuje sunku rasti akimirką, kurios nesutrikdytų šiuolaikinio pasaulio šurmulys ir garsų kakofonija. Televizija, veikianti 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę, vaizdo įrašai socialiniuose tinkluose, radijas, skaitmeniniai muzikos įrašai kuria nuolatinį triukšmą aplinkui mus. Be to, kiekvieną dieną tenka bendrauti su kolegomis, draugais ir šeimos nariais. Reikėtų nepamiršti, kad tylą nuolat sudrumsčia ir žoliapjovių, greitkelių, traukinių, lėktuvų ir automobilių garsai. Moksliniai tyrimai rodo, kad triukšmo tarša kenkia mūsų sveikatai, protiniams gebėjimams, sukelia stresą ir neigiamai veikia hormonų veiklą (gali net tapti svorio augimo ir širdies ligų priežastimi). Net nestiprus triukšmas gali turėti neigiamą poveikį. Triukšmas iš tikrųjų gali išvesti iš proto. Nieko nuostabaus, kad šiandien tyla jau net prekiaujama. Tai tapo prabanga, kokių reta.

 

6 priežastys, kuo naudinga tyla:

 

tyla

  • Tyla atgaivina sielą. Kiekviena diena pareikalauja daug vidinių išteklių ir energijos, todėl galiausiai dvasinės jėgos išsenka. Reguliarios tylos ir ramybės akimirkos padeda atkurti dvasios pusiausvyrą, gauti naujos energijos ir gyvybingumo.
 
  • Tyla skatina kūrybingumą. Geriausios idėjos gimsta tyloje. Tik ramus ir blaivus protas gali sugeneruoti naujų, įdomių idėjų. Kiekvienas žmogus turi kūrybinių galių. Tačiau ne kiekvienas pabando jas atrasti.
 
  • Tyla taupo energiją. Mokslinis faktas, kad vykstant mąstymo procesams smegenys sunaudoja daugiau deguonies ir sudegina daugiau kalorijų. Nerimas, baimė dėl ateities neigiamai veikia nervų sistemą. Tyla padeda atkurti pusiausvyrą. Tyla padeda pailsėti ir išvalyti protą nuo nereikalingų minčių.
 
  • Tyla suaktyvina pojūčius. Jeigu tyloje pabūtumėte bent keletą dienų, jau antrąją pastebėtumėte, kad įvairius garsus girdite geriau nei bet kada anksčiau. Kiekvienas garsas tyloje atrodo pastebimas. Pojūčiai tampa stipresni, grynesni ir šviežesni. Kartais vertą praleisti šiek tiek laiko gamtoje ir įsiklausyti, kaip ošia medžiai, ropoja ir skraido vabzdžiai.
 
  • Tyla gerina atmintį. Tyla ir pasivaikščiojimas gamtoje skatina smegenų augimą Amono rago srityje, o tai sustiprina atmintį. Evoliucionistai teigia, kad buvimas gamtoje gerina žmogaus erdvinę atmintį ir tai mūsų protėviams padėdavo medžioklėje – jie atsimindavo, kur gali rasti maisto ir grobuonių. Tai jiems padėdavo išgyventi. Pasivaikščiojimas vienumoje padeda smegenims sukoncentruoti dėmesį, kai nėra jokių aplinko trikdžių, ir lavina ilgalaikę atmintį.
 
  • Tyla padeda emociškai apsivalyti. Nuolatinis skubėjimas, darbų krūvos ilgainiui sukelia stresą, pyktį, nerimą, nemigą. Tada reikėtų atrasti laiko bent trumpam pabūti tyloje. Buvimas tyloje padeda trumpam pamiršti tai, kas kelia įtampą ir pasiruošti viską pradėti iš naujo, tačiau atsikračius negatyvių emocijų.