Ar antspaudas pase ką nors keičia? Jei žmogus sako, kad santuokos liudijimas nieko nepakeis ir taip gerų santykių nepadarys dar geresniais, beprasmiška bandyti pakeisti jo nuomonę, kalbant apie jausmus. Tačiau galima palenkti į savo pusę, vadovaujantis protu ir pateikiant sausus faktus. Santuoka yra visomis prasmėmis pelninga. Ji ne tik garantuoja garuojančią vakarienę ir reguliarų seksą, bet draudimą visiems gyvenimo atvejams.

 

"gražūs santykiai"

6 priežastys, kodėl reikėtų įteisinti santykius:

 
  • Jeigu jis dings? Niekas nesitiki, kad vieną dieną mylimas žmogus gali dingti nieko nepaaiškinęs, kai, rodos, viskas yra gerai. Ką tuomet daro išsigandusi moteris? Skambina policijai. Tačiau ar kas patikės, kad suaugęs vyras galėjo tiesiog dingti. O jeigu kreipiasi į policiją moteris, neįregistravusi santuokos, tai teisiškai šie žmonės tėra tik eiliniai, nieko nesusiję piliečiai. Tad kam vargintis ir pradėti paiešką. Galbūt jis yra namuose, bet ne vienas, todėl ir neatidaro durų. Negrįžti namo taip pat galėjo dėl daugybės kitų priežasčių. Trumpai kalbant, norėdamos rasti dingusį vyrą, nesusituokusios moterys turi prašyti jo tėvų ir artimų giminaičių pagalbos. Tačiau kol jie visi susirinks ir supras, kad situacija iš tikrųjų rimta, gali praeiti nemažai laiko. Kas žino, kas per tą laiką galėjo nutikti? Skambinti ligoninėms neretai būna beprasmiška, nes gydytojai saugo pacientų privatumą ir informaciją apie jų būklę atskleidžia tik artimiausiems giminaičiams.
 
  • Jeigu jis pateks į ligoninę? Kai antroji pusė patenka į ligoninę, kitas, jei nėra su juo susituokęs, lieka visiškoje nežinioje. Jam neleidžiama paciento aplankyti. Gydytojai tyli ir nesuteikia jokios informacijos. Teisėta žmona galės lankyti vyrą intensyvios priežiūros ligoninės skyriuje, sužinoti konfidencialią informaciją apie jo sveikatos būklę.
 
  • Jeigu esate pasiėmę paskolą už būstą? Tarkime, tokia situacija: sugyventiniai nusprendžia pirkti būstą ir pasiima paskolą. Tačiau tik vienas iš parnerių gauna legalias pajamas. Todėl dokumentuose įrašyta tik vieno mokėtojo pavardė. O iš tikrųjų paskolą jie dalijasi per pusę. Vieną dieną tas, kuris gauna nelegalias pajamas, nusprendžia nutraukti santykius ir išeina gyventi kitur. Jis dėl nieko nesirūpina, nes dokumentuose jo pavardė nefigūruoja. O kitam lieka visa paskola ir įsiskolinimai tik auga, nes vienas partneris neišgali susimokėti visos sumos. Sutuoktiniai skyrybų atveju turtą ir paskolas dalijasi per pusę, todėl yra mažesnė rizika, kad jie patirs tokių didelių nuostolių.
 
  • Dar apie gyvenamąjį būstą. Jaunoms šeimoms iki 35 metų (sudariusioms civilinę santuoką) gali būti skiriama valstybės parama, pagal kurią 10 % suteikto kredito sumoms dengia valstybė.
 
  • Jeigu atsiras vaikų? Šiais laikais nesusituokę partneriai, remdamiesi šeimos kodeksu, gali įrodyti, kad jų vaikas, gimęs ne santuokoje, turi tokias pačias teises, kaip ir tas, kuris gimė santuokoje. Tačiau tam taip pat reikia užpildyti krūvą dokumentų ir pasivaikščioti po valstybines institucijas. Dokumentų tokiu atveju būtų dar daugiau negu teisiškai įregistravus santuoką. Pasvarstymui: ar tikrai vyras, kuris nenori įsipareigoti moteriai apskritai galėtų būti geras partneris ir vaikų tėvas?
 
  • O kaip dėl palikimo? Apie tai nesinori kalbėti, bet reikia, nes likimo dėsnių pakeisti neįmanoma. Žmogus yra mirtingas. Kartais mirtis aplanko visiškai netikėtai. O žmonės, kurie gyvena kartu, neturėdami antspaudo pase, rizikuoja po mirties savo artimuosius palikti be cento kišenėje.
 

O gal vis dėlto tuoktis neverta? Ką kalba gyvenimą be santuokos liudijimo pasirinkę žmonės? Jie, ko gero, pasakytų, kad visose išvardytose situacijose galima rasti sprendimų būdų. Policija atsisakė padėti? Galima parašyti skundą arba pasamdyti privatų detektyvą, kuris atliks tą patį darbą. Ligoninės darbuotojus kartais galima papirkti. Nuosavybės klausimus galima sutvarkyti notaro kabinete. Atsiradus vaikams galima teisiškai nustatyti tėvystę. Net paveldėjimo teisė gali būti įrodyta teisme, pasitelkiant liudininkus. Taigi spręsti jums…