Rasti naminį gyvūnėlį po Kalėdų eglute svajoja daugelis vaikų ir nemažai suaugusiųjų. Tačiau tai nėra geriausia dovana. Rūpintis gyvūnu – tai didelė atsakomybė, todėl jie neturėtų būti nerūpestingai dalijami į kairę ir į dešinę.

 

6 priežastys, kodėl Kalėdoms nereikėtų dovanoti gyvūnų:

 

dovana

  • Po švenčių prieglaudose padaugėja nebereikalingų gyvūnų. Prieš šventes iš prieglaudų paimama daugiau gyvūnų negu kitu metų laiku. Kalėdinė atmosfera įkvepia daryti gerus darbus, todėl nemažai žmonių pagalvoja, kad norėtų priglausti kokį mielą šuniuką ar katinėlį arba kokį pūkuotuką nusprendžia padovanoti artimiesiems. Tačiau, prabėgus šventėms, prieglaudose gyvūnų vėl pagausėja, nes, kaip pasirodo, žmonės nebuvo tinkamai pasiruošę gyvūnų auginimui. Žmonių palikti gyvūnai prieglaudose neretai užmigdomi.
 
  • Asmuo turi užmegzti ryšį su gyvūnu. Šunų ir kačių veislių yra daugybė ir kiekviena iš jų pasižymi skirtingomis savybėmis. Todėl į gyvūnų prieglaudą, pas veisėjus turėtų apsilankyti pats žmogus, kuris nori įsigyti naują gyvūnėlį. Žmogus turi būti tikras, kad jam tiks būsimo augintinio charakteris ir savybės. Visi maži gyvūnai atrodo mieli, tačiau paaugę pradeda kelti daug problemų. Pavyzdžiui, žmogui, kuris yra ramus ir mėgsta leisti laiką namuose, nerekomenduojama įsigyti gyvybingų Labradoro retriverių.
 
  • Gyvūnų priežiūra daug kainuoja. Tai didelė finansinė atsakomybė. Gyvūnui reikia ne tik skirti daug laiko (šerti, dresuoti ir kt.), bet ir nemažai lėšų. Jeigu gyvūną pasiimsite ne iš prieglaudos, o pirksite, paklosite nemažą pinigų sumą. Tačiau tai dar ne viskas. Jo priežiūrai reikės išleisti dar daugiau. Ypač daug tenka išleisti didelių veislių šunims. Be to, kainuos veterinaro paslaugos, dresavimas. Gyvūnams senstant, kaina dar labiau išaugs. Todėl, prieš įsigyjant gyvūną, reikia apsvarstyti, ar tikrai pajėgsite išlaikyti gyvūną.
 
  • Vaikų meilė gyvūnams yra nepastovi. Naminiai gyvūnai padeda mažiesiems išmokti atsakomybės, tačiau dėlto neturėtų nukentėti pačių gyvūnų gerovė. Tėvai, dovanojantys vaikams augintinį, turi atsiminti, kad gyvūnu turės rūpintis visa šeima. Gyvūnas privalo būti visada pašertas, prižiūrėtas, jei serga, nugabentas į veterinarijos kliniką. Vaikams iš pradžių patinka naminiai gyvūnėliai, bet po to greitai atsibosta. Ar dėl trumpo vaikų džiaugsmo, verta kelti sau ir gyvūnui stresą, kai ieškosite gyvūnui naujų šeimininkų.
 
  • Gyvūnai nėra daiktai ar nuotraukų objektai. Dovanų dėžėje supakuotas gyvūnas gali uždusti, todėl nereikėtų net svarstyti apie tai, kad jį įteiksite kaip kalėdinę dovanėlę. Tai atrodo žaviai, bet neverta rizikuoti gyvūno sveikata. Dauguma žmonių mėgsta slėpti dovanas, kad galėtų jas įteikti tam tikru metu. Tačiau garaže, rūsyje ar spintoje paslėptas kačiukas ar šuniukas jau didelį stresą ir nerimą. To nereikėtų daryti.
 
  • Šventės net labai atspariems ir stabilios psichikos augintiniams yra labai įtemptas metas. Gyvūnui reikia laiko prisitaikyti prie naujos šeimos. O šventiniu laikotarpiu gali tekti daug keliauti nuo vienos iki kitos vietos. Per šventes dažniau vargina sveikatos sutrikimai, įvyksta įvairių nelaimingų atsitikimų arba teks tvarkyti naujų augintinių paliktą netvarką. Kai Kalėdos pasibaigs, gyvūną reikės dresuoti ir jam nuolat skirti daug dėmesio.