Dalytis – tai rūpintis. Rūpintis ne tik artimaisiais, bet ir motina gamta. Šiais laikais visi domisi ekologija, bet vis daugiau žmonių renkasi gyventi po vieną. Gyventi keliese yra ekologiškiau. Kai daugiau žmonių dalijasi tais pačiais resursais, sumažėja individualus poveikis aplinkai. Tad, jeigu rūpi gamta, savo gyvenamąja erdve reikėtų dalytis – su antrąja puse, broliu ar seserimi, draugu ar nuomininku pagal skelbimą.

 

"eko namai"

6 priežastys, kodėl gyventi keliese yra naudinga mūsų planetai:

 
  • Išmetama mažiau maisto. JAV maisto tyrimų institutas skelbia, kad vieno žmogaus namų ūkiai išmeta daugiau maisto vienam gyventojui negu kelių žmonių namų ūkiai. Trumpai tariant, kai namie gyvena daugiau žmonių, jie greičiau suvalgo maisto likučius šaldytuve ir jie nespėja pagesti, todėl jų nereikia išmesti. Be to, kai namie daugiau gyventojų, tai ir daugiau žmonių, kurie gali gaminti maistą. Tad greičiausiai tokiuose namuose bus valgomas įvairesnis maistas ir maisto ruoša nekris ant vieno žmogaus pečių.
 
  • Galima dalytis vienu automobiliu. Be abejo, vairuojantys asmenys sutiks, kad turėti nuosavą automobilį ir galimybę bet kada panorėjus važiuoti į norimą vietą – didelė privilegija. Tačiau kita medalio pusė yra ta, kad automobilių išmetamosios dujos labai teršia aplinką, todėl rekomenduojama dažniau naudotis viešuoju transportu arba dalytis vienu automobiliu su namiškiais, kai naudotis viešuoju transportu neįmanoma arba labai nepatogu. Vienas tyrimas parodė, kad vienas žmogus gali sumažinti į atmosferą išskiriamo anglies dioksido (CO2) kiekį beveik 2,5 tonomis naudodamasis viešojo transporto paslaugomis.
 
  • Namuose sunaudojama mažiau energijos. Tyrimai rodo, kad asmenys, gyvenantys vieni, sunaudoja 50 % daugiau dujų ir elektros vienam gyventojui negu keturių asmenų namų ūkiai. Įdomu tai, kad po skyrybų buvę partneriai sunaudojo 61 % daugiau energijos negu tuomet, kai dar gyveno kartu. Moralas: palaikykite gerus santykius su namiškiais ir priminkite vienas kitam išjungti šviesas, šildytuvus, oro kondicionierių, kai jie nebereikalingi.
 
  • Išleidžiama mažiau pinigų. Viena iš pagrindinių priežasčių, skatinančių žmones gyventi drauge – tai siekis sutaupyti lėšų. Štai pavyzdys: visi žino, kad organiškas maistas kainuoja maždaug 40 – 50 % daugiau, aplinkai nekenkiančios valymo priemonės taip pat yra kur kas brangesnės. Sutaupytus pinigus galima investuoti į kokybiškesnius ekologiškus produktus, kuriuos naudos visi namiškiai. Verta pataupyti būstui, o investuoti į daiktus, produktus ir priemones, kurios leis gyventi sveikiau ir natūraliau.
 
  • Gyventi keliese sveikiau. Laimingi ir sveiki gamtosaugos šalininkai drauge gali daugiau. Gyvenimas keliese siejamas su geresne sveikata. Pirmiausiai todėl, kad žmogus pagal prigimtį yra socialinė (bendraujanti) būtybė. Depresijos rizika yra didesnė tiems žmonėms, kurie gyvena vieni, o ne tiems, kurie gyvenamąjį būstą dalijasi su kitais asmenimis. Galvokite apie savo namus kaip apie natūralias buveines: ar nebūtų smagiau, jei jūsų ekosistemoje būtų ir daugiau gyvų būtybių?
 
  • Daroma gera įtaka kitiems. Kiekvienas gali paskatinti (sugėdinti) namiškius, kad jie pradėtų rūšiuoti šiukšles, pirkti vietinę produkciją, išjungtų nereikalingas šviesas. Arba paskatinti greičiau baigti praustis duše (kiekviena papildoma minutė duše – tai beveik 10 litrų į kanalizacijos vamzdžius patenkančio vandens).