Dažniausiai kalbama apie tai, kaip vyrams būti finansiškai sėkmingiems, o patarimų, kaip suklestėti moterims – maža. Dailiosios lyties atstovės, kurios nori būti finansiškai nepriklausomos, turėtų vengti daryti kai kurių klaidų. Štai tos klaidos!

 

finansai

6 klaidos, kurias daro moterys, norėdamos būti finansiškai nepriklausomos:

 
  • Nemokėjimas tvarkyti finansų. Moterys bando kontroliuoti savo išlaidas ir pajamas. Jos skaičiuoja centus prekybos centruose, veda išlaidų žurnalus, kiek kasdien išleidžia, net kaltina tėvus, kad neišmokė gyventi taupiai. Pagrindinis patarimas: reikia teisingai paskirstyti pajamas. Rekomenduojama 10 % atlyginimo atidėti į banko sąskaitą ir likusius pinigus leisti, laikantis iš anksto numatyto plano. Šis planas padės labiau atsipalaiduoti, nes visada žinosite, kad šiek tiek dar yra banko sąskaitoje.
 
  • Iliuzijos, kad pavyko sutaupyti. Kiekviena moteris žino begalę būdų, kaip taupyti pinigus. Tačiau nereikėtų išlaidų sumažinti iki minimumo. Pigius daiktus reikės dažniau keisti ir taisyti, todėl neišvengsite vis naujų išlaidų. Griežtas taupymas gali padėti išgyventi nuo algos iki algos. Tačiau tai nėra ilgalaikė strategija, kaip planuoti biudžetą. Priverstas laikytis griežto taupymo plano žmogus vieną dieną vis tiek bus priverstas išleisti daugiau negu planavo. Svarbiausia ne žūtbūt taupyti juodai diena, o galvoti, kaip būtų galima uždirbti daugiau.
 
  • Laikymasis požiūrio: „Kas mano – tai tavo“. Gera mintis turėti bendrą šeimos biudžetą, tačiau nereikėtų jame laikyti visų gaunamų pinigų. Rekomenduojama dalį pinigų atsidėti asmeninėms išlaidoms.
 
  • Nuolatinis pasiaukojimas. Britų sociologai buvo nustebę iš tyrimų sužinoję, kad vienišos moterys yra turtingesnės negu ištekėjusios, net jei jų pajamos yra vienodos. Kitais žodžiais tariant, vienišės turi daugiau atliekamų pinigų. Liūda, bet tiesa: ištekėjusios moterys visus savo pinigus skiria namams ir pamiršta bent retkarčiais nusipirkti ką nors sau. Nepanašu, kad vedę vyrai elgtųsi taip pat, kaip ištekėjusios moterys. Nesvarbu, vieniši ar vedę, jie visada turi šiek tiek santaupų asmeninėms išlaidoms. Moterys turėtų to iš jų pasimokyti.
 
  • Nemokėjimas pasakyti: „Ne“. Bendradarbiai paprašė 50 eurų už vakarėlį, draugai pakvietė į prabangų restoraną. Jeigu nuolat priimsite visus kvietimus, greitai pajusite, kaip suplonėjo piniginė. Šią problemą galima išspręsti gana paprastai. Pavyzdžiui, galima sugalvoti gerą priežastį, kodėl ateiti ir dalyvauti negalite. Galima tiesiog pasakyti, kad šiuo metu neišgalite to sau leisti – nuo to kitų akyse netapsite blogesni. Arba galima pasiūlyti ekonomiškesnį variantą: pavyzdžiui, draugai siūlo pavakarieniauti prabangiame restorane ir jūs žinote, kad negalite šiuo metu labai išlaidauti, todėl pasiūlykite susitikti namie ir užsisakyti picą. Tai juk taip pat smagu! Žinoma, patarti lengviau negu padaryti, tačiau geriau jau susikaupti ir pasakyti tiesą negu leisti daug pinigų vien tam, kad įtiktumėte kitiems. Išlaidos, viršijančios pajamas – tiesus kelias į skurdą.
 
  • Impulsyvus pirkimas. Daug dirbančių moterų negatyvias emocijas malšina apsipirkinėjimu. Tačiau labai lengva nepastebėti, kai laimė, atsiradusi dėl sėkmingo pirkinio, virsta priklausomybe. Normalu malšinti stresą ir paskatinti save, įsigyjant naują daiktą, apie kurį ilgai svajojote. Tačiau nieko gero, jeigu perkama viskas iš eilės, kai užplūdusios emocijos. Kai apsipirkinėjimas naudojamas savijautos pagerinimui, rizikuojama patekti į reklamos, akcijų pinkles ir įsigyti daiktų, kurių jums iš tiesų nereikia. Prisipirkusios pigių, bet prastos kokybės daiktų, vėliau išleisite dar daugiau pinigų jų taisymui. Todėl rekomenduojama pasakyti: „Ne“ impulsyviems pirkiniams.