Geriausiais žmogaus draugais vadinami šunys ir delfinai. Dėl šunų viskas lyg ir aišku: jie gyvena šalia, prisiriša prie savo šeimininkų ir yra ištikimi palydovai. Tačiau kas bendro turėtų būti tarp žmogaus ir jūrų žinduolio? Nepaisant to, kad jų keliai palyginus retai susikerta, tačiau ryšys egzistuoja. Kaip kitaip galima paaiškinti daugybę nutikimų, kai šie stambūs gyvūnai išgelbėja žmonių gyvybę.

 

"delfinas ir mergina"

Sklando daugybė legendų apie delfinus, kurie išnyra iš vandenyno gelmių būtent tada, kai žmogaus gyvybei gresia rimtas pavojus. Lyg nujausdami jie atskuba į pagalbą, kai puola rykliai. Skęstančius iškelia į vandens paviršių, kad žmonės galėtų įkvėpti oro.

 

Delfinų skleidžiami aukšto dažnio garsai rezonuoja su žmogaus kūnu, todėl jie gali girdėti vidaus organų keliamus garsus. Kalbama, kad draugiški žinduoliai atpažįsta panašias žmonių savybes ir supranta, kad jie gali nuskęsti arba nukentėti nuo plėšrūnų.

 

Delfinų tyrėjai mano, kad šie jūros gyvūnai žmones gelbėja ne vien kliaudamiesi intuicija. Jie geba priimti sprendimus, kada reikėtų įsikišti. Jie įvertina situaciją ir aplinkybes, kam ir kaip gali padėti.

 
  • Dokumentinių filmų apie laukinę gyvūniją režisierius Hardy Jonesas, garsėjantis aštriais pasisakymais prieš žiaurias delfinų žudynes Japonijoje, ir pats patyrė tiesioginę delfinų pagalbą. 2003 metais H. Joneso filmavimo grupė pastebėjo greitai artėjantį milžinišką ryklį, pasiruošiantį pulti. Staiga šalia išniro keturi delfinai, kad apsaugotų nuo pavojaus žmones. Režisierius spėjo pagriebti filmavimo kamerą ir užfiksuoti savo gelbėtojus. Delfinai kartais apgula ryklius, kad juos užmuštų arba nubaidytų, bet niekada netampa agresyvūs žmonėms, net jei yra specialiai provokuojami. Sunku patikėti, bet, regis, šie gyvūnai globoja žmones, atsidūrusius vandenyje. Jie nubrėžia nematomą apsauginį ratą aplink jūroje plaukiojančius plaukikus ir banglentininkus ir neleidžia prisiartinti rykliams.
 
  • 2004 metais Naujojoje Zelandijoje keturis žmones nuo baltojo ryklio išgelbėjo nedidelis būrys delfinų. Delfinai plaukiojo ratais aplink žmones 40 minučių, kol rykliai prarado jais susidomėjimą ir nuplaukė tolyn. Vienas iš išgyvenusiųjų pasakojo, kad delfinai suvarė žmones į rato vidurį. Iš pradžių delfinai atrodė žaismingi ir žmonės nesuprato, kas vyksta, kol vienas iš ketvertuko nepabandė išplaukti už rato ribų. Delfinai to jam padaryti neleido ir saugojo apspitę tol, kol nebekilo grėsmė jų gyvybei.
 
  • Pietryčių Italijoje iš asmeninio tėvų laivo iškrito paauglys. Davide‘as Ceci nemokėjo plaukti, todėl greičiausiai būtų nuskendęs, jei ne delfinas, kuris atplaukė po vandeniu ir pradėjo stumti vaikiną į krantą ant nugaros. Supratęs, kad delfinas jam padeda, vaikinas tvirčiau įsikabino ir išsigelbėjo.
 
  • 2014 metų birželį Los Andžele delfinai išgelbėjo merginą, kuri ketino nusižudyti jūroje.
 
  • Raudonojoje jūroje delfinų būrys apsupo 12 narų netyčia nuklydusių ten, kur itin gausu ryklių. Delfinai žmones saugojo net 13 valandų, o atvykę gelbėtojai pasakojo matę, kaip delfinai stengiasi parodyti, kur tiksliai  ieškoti narų.
 
  • Karštą vasaros dieną Kalifornijoje 24-erių metų vaikinas Toddas Endris nusprendė paplaukioti banglente su draugais. Beplaukiojant jis pastebėjo artėjant milžinišką ryklį. Ryklis pabandė kąsti, bet jam trukdė banglentė. Tačiau antrą kartą jis sužalojo vaikino nugarą. Laimei, vidaus organai liko nepažeisti. Trečią kartą ryklys vėl puolė ir bandė nukąsti koją, bet vaikinui pavyko kažkokiu stebuklingu išsilaikyti ir spirti grobuoniui į snukį. Tačiau Toddo jėgos seko. Ryklys galbūt būtų ir laimėjęs šią dvikovą, jei ne pasirodę delfinai, kurie apsupo banglentininką ratu ir saugojo jį tol, kol ryklys pradingo horizonte. Sužalotas, bet gyvas vaikinas grįžo į krantą ir iki šiol jaučiasi dėkingas savo gelbėtojams – delfinams.