Balto, pilkšvo ar rusvo smėlio paplūdimiai yra paplitę visame pasaulyje. Taip pat dažni atšiauraus grožio akmenuoti paplūdimiai su aštriomis it adatomis uolomis. Tačiau kai kurie iš jų stebina labiau. Žvelgiant į juos net sunku patikėti, kad čia Žemė, o ne tolima galaktikos planeta. Žmonių planetoje yra iš tiesų unikalių kampelių, išsiskiriančių užburiančia gamta…

 

"gražiausi paplūdimiai"

  • Papakolėjos žaliojo smėlio paplūdimys Havajuose yra vienas iš dviejų unikalių žaliųjų paplūdimių pasaulyje (antrasis yra Galapagų salose Ramiajame vandenyne). Papakolėjos smėlis tokią išskirtinę spalvą įgavo dėl mineralo olivino, kurio itin gausu šiose vietovėse. Paplūdimys yra įlankoje, Mauna Loa – aktyvaus ugnikalnio Havajuose – slėnyje. Paplūdimys senąja kalba dar vadinamas Mahana – kaip išnykęs ugnikalnis. Regionas yra įsikūręs netoli kraterio, kuriame veisiasi daug retų paukščių veislių. Paplūdimį juosia laukinės pievos ir į jį patekti galima pėsčiomis arba keturračiais. Atostogauti čia nepatartina, nes pavojų gyvybei kelia nuošliaužos. Paplūdimyje apstu įspėjamųjų ženklų.
 
  • San Alfonso del Mar paplūdimys Čilėje plyti tarp didžiausio dirbtinio baseino ir Ramiojo vandenyno. Paplūdimys priklauso turtuolių pamėgtam prabangiam kurortui. Atrodo nelogiška, kad reikėjo statyti tokį didelį baseiną prie pat vandenyno. Pagrindinė priežastis ta, kad baseine galima nuolatos palaikyti malonią 26 laipsnių temperatūrą, o šioje vandenyno dalyje temperatūra retai pakyla aukščiau nei 17 laipsnių. Be to, jūroje kyla pavojingos bangos, srovės, vandens plėšrūnai ir yra kitų pavojų, kurių baseine nėra. Kurorte pastatytas viešbučių kompleksas pagal majų miesto planą. Čia netgi stūkso stilizuota piramidė. Daugiau nei 1 km ilgio baseinas talpina maždaug  2,4 milijardus litrų vandens – tai daugiau negu vidutinio dydžio gamtinės kilmės ežeras. Didžiausią pasaulyje baseiną juosia balto smėlio paplūdimys, palmės, laivų dokai. Baseino vanduo skaidrus ir iki 35 metrų gylio.
 
  • Maho paplūdimys Šventojo Martyno saloje, Karibų jūroje, netoli Princesės Julianos tarptautinio oro uosto. Lėktuvų pakilimo ir nusileidimo takas čia yra trumpesnis nei įprastuose oro uostuose. Tad oro transporto priemonės skrenda virš paplūdimio minimaliame aukštyje ir ore mažina greitį. Teigiama, kad tai yra vienintelė vieta pasaulyje, kurioje skrendančius lėktuvus galima įdėmiai apžiūrėti. Kasdien daugybė poilsiautojų restoranuose ir baruose stebi neįprastą jų nusileidimą. Restoranuose taip pat yra įrengtas garsiakalbis ir visi lankytojai gali girdėti apie ką kalba lėktuvo pilotai su oro uosto valdymo bokšto darbuotojais. Žmonėms, esantiems paplūdimyje, gresia nuolatinis pavojus, kad orlaiviai nublokš juos į jūrą arba sužalos. Tik visai neseniai buvo pastatyta tvora, skirta apsaugoti smalsuolių minią.
 
  • Vandenyno kupolas Japonijoje – dirbtinis paplūdimys Mijadzakio prefektūros kurorte Sigajoje. Po kupolu yra reguliuojamas klimatas, todėl paplūdimys veikia visus metus. Kupolas yra 300 metrų ilgio ir 100 metrų pločio. Jame yra dirbtinis ugnikalnis, iš kurio veržiasi ugnis, dirbtinis smėlis, dirbtinės palmės ir ištraukiamas stogas, kuris kuria iliuziją, kad po kupolu visada žydras dangus, net tada, jei už jo lyja. Temperatūra visada siekia 30, o vandenyje – 28 laipsnius. Ugnikalnis suaktyvėja kas 15 minučių ir „išspjauna“ ugnį kas valandą. Ant smėlėto paplūdimio ritasi didelės bangos, todėl čia galima ne tik plaukioti, bet ir buriuoti! Pliaže telpa iki 10 tūkstančių poilsiautojų. Vandenyno kupolas pirmą kartą atidarytas 1993 metais ir jį kasmet aplanko apie 1,23 milijono žmonių.
 
  • Salezijos paplūdimys Korsikos saloje neveltui vadinamas vienu gražiausių paplūdimių. Turistus į šią vietą vilioja akinamai baltas smėlis, skaidrus vanduo ir įspūdingos kopos. Paplūdimys įsikūręs gana atokioje vietoje prie Agriatės dykumos. Į šią vietą galima patekti su laivu iš Sen Floreno uosto. Dar vienas išskirtinis šio paplūdimio bruožas – tai karvės, kurios kartais prigula prie atostogautojų. Šie raguoti galvijai vaikšto po paplūdimį visus metus, net vasarą, kai suvažiuoja daug poilsiautojų.
 
  • Čandipuro paplūdimys Indijoje – neabejotinai vienas iš įspūdingiausių ir keisčiausių pasaulyje. Ar kada nors teko matyti, kad jūra pradingtų tiesiai prieš akis? Čandipuro paplūdimyje vyksta unikalus fenomenas, kai jūros vanduo nutolsta iki 5 kilometrų. Tokį reiškinį galima stebėti kiekvieną dieną. Vien dėl šio reginio minios turistų kasmet lankosi šioje Indijos dalyje. Per atoslūgį du kartus per dieną turistai gali tyrinėti jūros dugną, pilną kriauklių ir nedidelių, raudonų krabų, moliuskų ir kitų jūros gyvių bei augalijos. Paplūdimį juosia smėlio kopos bei krūmai kazuariniai.