Svorio metimo planas būna veiksmingas tik tada, jei jo laikomasi. Kiekvienas, kuris sėkmingai laikėsi dietos, gali patvirtinti, kad geriausia dieta yra tokia, kuri atitinka asmens charakterį ir gyvenimo būdą. Žmogus, kuris nemėgsta ilgai stovėti prie puodų, tikrai ilgai nesilaikys mitybos plano, skirto gurmanams. O tas, kurio namuose gyvena vaikų, niekaip negali išvengti susidūrimu su maistu, todėl jam susilaikyti nuo užkandžiavimo gali būti neįveikiama užduotis.

 

"mityba"

Jei nori numesti svorio, daugelis pradeda galvoti apie kokią nors dietą. Visų pirma reikia išsiaiškinti, kad dieta – tai ne tik griežtas kalorijų ribojimas, skirtas sumažinti kūno masę, bet ir paprasčiausias kasdienis valgymas. Kiekvienas žmogus turi savo mitybos įpročius (dietą). Tačiau ne visada toji dieta būna veiksminga ir padeda pasiekti trokštamų rezultatų.

 

5 žmonių tipai pagal mitybą:

 
  • Paramos ieškotojas. Šie žmonės yra linkę pasikliauti draugų arba autoritetingų asmenų nuomone. Jie turi išmintingų draugų, kurie jiems pataria, ką valgyti, kaip gydytis, ką mokytis ir pan. Idealus lieknėjimo planas būtų toks, kad šie asmenys nuolatos jaustų bendraminčių palaikymą, kurie skatintų atsisakyti pyragaičio ir kartu vakare apeitų ratą aplink kvartalą. Jiems tiktų komandinis sportas, motyvacinės metančių mesti svorį grupės.
 
  • Serijinis užkandžiautojas. Didžiausią riziką turi niekur nedirbančios ir vaikus auginančios moterys, pardavimų vadybininkai, daug keliaujantys ir asmenys, dirbantys itin moteriškame kolektyve. Galbūt jie nemėgsta gaminti valgyti, o dėl įtemptos dienotvarkės negali skirti laiko aktyviam laisvalaikiui. Šie žmonės užkandžiauja tuo, kas yra po ranka. Todėl matomose vietose reikėtų padėti vaisių, daržovių, grūdų ir paslėpti bandeles, pyragus ir saldainius. Atitraukti mintis nuo užkandžiavimo gali kramtomosios gumos kramtymas. Šalia visada reikėtų turėti vandens, kurio išgerti pajutus norą ką nors užkąsti.
 
  • Laisvos sielos žmogus. Jie nesutinka valgyti kažką lengvo vien dėlto, kad kažkas pasakė, kad liesas maistas yra sveikesnis. Šie žmonės turi geresnių užsiėmimų, negu skaičiuoti kalorijas, angliavandenius ir riebalų gramus. Svorio metimas turėtų būti paprastas ir natūralus, turėtų mažai taisyklių ir tas pačias būtų galima koreguoti. Jie nenori atsisakyti jokių maisto produktų, todėl rekomenduojama mažinti porcijas. Jiems sunku susitaikyti su tuo, kad apskritai reikia laikytis dietos. Gali padėti valgymas lėtai, mažais kąsneliais ir sąmoningumo ugdymas. Kiekvieną kartą prieš ką nors valgant reikėtų gerai pagalvoti, ar tai daroma tikrai dėlto, kad jaučiamas alkis. Tai padės apsaugoti save nuo persivalgymo arba priešingai nuo badavimo.
 
  • Smaližius. Geriau suvalgyti šiek tiek tikrai kokybiškų saldumynų negu daug pigių. Saldumo turi ir įvairūs vaisiai bei uogos (persikai, braškės, bananai, melionai), tad jų dietoje turėtų netrūkti. Taip pat galima pasimėgauti neriebiu jogurtu ir pudingu.
 
  • Išsiblaškęs valgytojas. Šie žmonės geba vienu metu atlikti daugybę užduočių. Tačiau dirbant daugiau nei du darbus iš karto ir dar užkandžiaujant, galima lengvai viršyti kalorijų normą, nes nekreipiama į dėmesio nei į tai, kas valgoma, nei kiek suvalgoma. Po ranka reikėtų turėti sveikų užkandžių (pavyzdžiui, obuolių, vynuogių, pilno grūdo sausainių, sumuštinių su daržovėmis ir pilno grūdo duona, pjaustytų morkyčių ir t. t.), kad paskui nereikėtų griaužtis dėl tuščių kalorijų. Niekada nevalgyti einant ir važiuojant automobiliu. Paversti valgymą ritualu, kurio privaloma laikytis. Valgant nereikėtų žiūrėti televizoriaus, dirbti ar užsiimti namų ruoša. Jei dažniausiai valgoma vienumoje, galima paskaityti lengvo turinio knygą ar žurnalą. Valgio metu reikėtų vengti streso ir įtampos, leisti smegenims pailsėti.