Daliai žmonių Egipto piramidės yra ne daugiau nei turistų lankytina vieta. Tačiau mokslininkai vis išaiškina naujų ir intriguojančių dalykų, kurie sukelia dar daugiau paslapčių. Štai kelios iš tokių senovės Egipto paslapčių.

 

egiptas

5 senovės Egipto paslaptys, kurių nežinojote:

 
  • Slapti kambariai Cheopso arba Didžiojoje Gizos piramidėje. 1993 metais vikšrinis robotas „Upuaut 2“ atrado nedideles duris pietinėje piramidės šachtoje, už kurių vėliau buvo aptikta tuščia erdvė ir dar vienos durys. 2010 metais modernizuotas robotas „Djedi“ nufotografavo vaizdą už pirmųjų durų. Nuotraukose matyti varinės rankenos ir raudonos ochros paveikslai. Be to, nors niekas šachtoje nesilankė 9 metus, ant sienų ir lubų atsirado šviežių įbrėžimų.
 
  • Koks yra tikrasis Cheopso piramidės amžius? Karaliaus dukters steloje, rastoje Cheopso piramidėje XIX amžiuje, teigiama, kad Egipto faraonas Cheopsas įsakė sfinksą restauruoti, o ne pastatyti. Tai ir grioveliai ant jo kūno, atsiradę dėl 8000 metų trukusios erozijos, verčia abejoti Didžiosios Gizos piramidės amžiumi: sfinksas laikomas jaunesniu negu pati piramidė.
 
  • Terminė paslaptis Cheopso piramidėje. Infraraudonųjų spindulių termografinis tyrimas 2016 metais parodė nepaaiškinamas ertmes po Didžiąją Gizos piramide ir netoli jos viršūnės. Žemesnės ertmės manoma, kad yra iki šiol neatrastos menės arba požeminės perėjos. Egipto senienų ministerija to dar nėra pakomentavusi.
 
  • Piramidės statybos technologija. Chemikas Josephas Davidovitsas teigia, kad blokai buvo statomi tiesiai vienas ant kito viršaus ir tai gali paaiškinti  jų svorį ir tarpų nebuvimą tarp jų. Tačiau geologai ir paleontologai prieštarauja ir teigia, kad blokai buvo sutvirtinti nuosėdinėmis uolienomis ir, jeigu tai tiesa, tai paneigia J. Davidovitso teoriją. Nėra vienintelės hipotezės.
 
  • Tutanchamono kapo prakeiksmas. Tyrinėdamas kapą 1922 metais Howardas Carteris su ekspedicija rado plokštę su tekstu apie siaubingą bausmę tiems, kurie atidarys užsandarintą kapą. H. Carteris tuo nepatikėjo, tačiau iki 1930 metų, mirė 22 žmonės, dalyvavę toje ekspedicijoje, kada kapas buvo atidarytas ir jų šeimos nariai. Iki šiol nėra jokio patvirtinto „prakeiksmo“ paaiškinimo. Egzistuoja vienintelė teorija apie tai, kad ant kapo sienų ir paties sarkofago buvo palikta itin stiprių nuodų.