Meilę rasti sunku. Kai kurie žmonės laukia jos ilgus metus, o kiti taip jos niekada ir neranda. Sutikus savo gyvenimą meilę norisi daryti viską, kad jos neprarastumėte. Tačiau ne visada meilė reiškia sveikus ir laimingus santykius. Meilė turėtų padėti tapti geresnėmis savo versijomis. Gerų dalykų turėtų būti daugiau nei blogų. Deja, labai dažnai meilė atskleidžia ne gražiąją, bet tamsiąją pusę: parodo blogiausias savybes, baimes ir nesaugumo jausmą. Taip dažnai nutinka, kai vieną arba abu partnerius slegia nebaigtos ar nepamirštos praeities problemos.

 

santykiai

Internetinės svetainės „Your Tango“ duomenimis, 89 % žmonių galvoja, kad daugiau nei pusė žmonių yra turėję toksiškų santykių per visą savo gyvenimą. Tokie santykiai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kone idealūs, tačiau iš tikrųjų slėpti gilias problemas. Kaip suprasti, kad jūsų santykiai nėra sveiki ir jų reikėtų vengti? Galima išskirti 5 tokių santykių tipus. Galbūt juose atpažinsite save ir savo partnerį.

 

5 santykių tipai, kurių reikėtų vengti:

 
  • Santykiai, kai aistra liejasi per kraštus. Romantiniai santykiai būtų tik artima draugystė, jei nebūtų aistros. Meilės žaidimai, gundymas, bučiniai ir prisilietimai yra svarbi poros santykių dalis. Tai padeda sustiprinti tarpusavio ryšį, mylėti stipriau ir daryti visus tuos beprotiškus dalykus dėl meilės. Aistra neatsiejama nuo sveikų santykių, tačiau, jei jos per daug, santykiai gali apkarsti. Per daug aistringi žmonės paprastai yra pernelyg pavydūs, linkę viską dramatizuoti ir kelti konfliktus. Pavydo ir ginčų būna kiekvienuose santykiuose, tačiau jie neturėtų vykti nuolat.
 
  • Santykiai, kuriuos galima apibrėžti kaip patogų komfortą. Šie santykiai jaukūs kaip naminiai drabužiai. Dėlto jų nutraukti nesinori. Taip kaip kartais nesinori spraustis į siaurus džinsus ir nusimauti patogias, flanelines pižamines kelnes. Niekas nenori likti vienas. Vienatvė gąsdina, tad, atrodo, kad geriau likti saugiuose santykiuose. Tačiau komfortas – tai ne laimė. Tokie patogūs tik varžo ir neleidžia rasti tikrosios gyvenimo meilės.
 
  • Santykiai, kai vienas arba abu partneriai yra linkę per daug viską kontroliuoti. Natūralu rūpintis žmogumi, kuris yra brangus, tačiau svarbu neperžengti ribų ir nepradėti kontroliuoti kiekvieno antrosios pusės žingsnio. Santykiai, kur vienas ima labai kontroliuoti kitą, visada tampa labai pavojingi. Žmogus, kuris nesijaučia laisvas, negali pats priimti sprendimų, daryti pasirinkimų, nėra sveikuose ir laiminguose santykiuose. tokie santykiai neleidžia augti žmogui kaip asmenybei. Tokiuose santykiuose manipuliuojamas žmogus gali net galvoti, kad yra visai laimingas, nors iš tikrųjų nėra.
 
  • Santykiai, grindžiami melu. Pasitikėjimas yra sveikų santykių pagrindas. Santykiai, grindžiami melu, nėra sveiki ir negali būti laimingi. Iš pradžių nedidelis melas gali atrodyti kaip nekaltas ir nepavojingas žaidimas. Žmonės dažnai šį tą nutyli, nepasako ar pameluoja, kad neįskaudintų antrosios pusės ir nesukeltų bereikalingo nerimo. Tačiau net ir mažas melas – tai lyg vaikščiojimas lynu (niekada negalite žinoti, kad paslysite ir tiesa išaiškės). Iš pradžių melas gali atrodytų nepavojingas, tačiau jeigu tai vyksta nuolat, tampa labai sunku neišsiduoti ir nesugriauti santykių.
 
  • Santykiai, kai partneris nuolatos ieško priekabių. Tai tokie santykiai, kai vienas iš partnerių yra stipresnis ir tai mėgsta demonstruoti. Tokiuose santykiuose neretai pradedama piktnaudžiauti savo galia. Tokie žmonės fiziškai ir emociškai gali siekti įbauginti partnerį. Tačiau baimė – tai meilės priešingybė. Jeigu santykiai vargina, žeidžia, reikėtų juos nedelsiant nutraukti.