Ar prisimenate, kada paskutinį kartą lankėtės pas ginekologą? O gal net nežinote, kad turėtumėte pasitikrinti profilaktiškai? Dažna dailiosios lyties atstovė neįvertina, kaip svarbu reguliariai lankytis pas šios srities gydytojus. Štai keletas priežasčių, kodėl turėtumėte nieko nelaukti ir užsiregistruoti vizitui.

 

"ginekologinis patikrinimas"

Štai pavyzdys puikiai iliustruojantis daugelio šiuolaikinių, nuolatos užsiėmusių moterų gyvenimą. Moteris, pavadinkime ją Ieva, šiandien yra užsiregistravusi pas ginekologą. Rytą ji yra užsivertusi darbais namie ir biure. Vėliau Ievai paskambina vyras ir pasako, kad šį kartą negalės paimti vaiko iš darželio. O vizitas pas gydytojas numatytas kaip tik tuo laiku. Atsakyti darbų vadovui neįmanoma, tačiau atšaukti apsilankymą pas gydytoją – jokių problemų. Vakarai taip pat užimti. Po savaitės vėl viskas kartojasi iš naujo ir apsilankymas pas ginekologą galiausiai atidedamas neribotam laikui. Kartais, užsivertus iki kaklo darbais, net pamirštama apie nemalonius pojūčius ir skausmą (jį juk galima numalšinti tabletėmis). Labai dažnai moterų ligos iš pradžių neturi jokių simptomų ir visiškai nepastebimai tampa lėtinėmis. Šios priežasties turėtų pakakti, kad tuojau pat susisiektumėte su klinika ir užsiregistruotumėte pas šios srities gydytoją. Lėtinių ligų rizika negąsdina? Tačiau šiame kabinete reikėtų apsilankyti ir dėlto, kad intymūs santykiai keltų daugiau džiaugsmo, o ne skausmo, taip pat dėl naujausių ir labiausiai jums tinkančių kontracepcijos priemonių parinkimo.

 

5 priežastys, kodėl vertėtų apsilankyti ginekologo kabinete:

 
  • Po paskutinio apsilankymo praėjo labai daug laiko. Bent kartą per metus turėtų būti privaloma kiekvienai moteriai apsilankyti pas ginekologą, o dar geriau tai daryti kas pusę metų. Tai, be abejo, žino kiekviena dailiosios lyties atstovė, bet apsilankymą pas gydytoją atideda vėlesniems laikams arba paprasčiausiai apie jį pamiršta. Tos, kurios linkusios viską pamiršti, apsilankymą pas ginekologą gali pasižymėti savo darbo knygoje arba telefone su garsiniu priminimu. Garsiniai priminimai yra visuose šiuolaikiniuose mobiliuosiuose telefonuose! Jeigu nesilankymo priežastis – gydytojo baimė arba diskomfortas procedūros metu, rekomenduojama ieškoti kito gydytojo, kuris keltų pasitikėjimą. Apsilankymas pas malonų gydytoją nekels streso ir padės atsipalaiduoti, sėdint ginekologo kėdėje. Profilaktinį medicininį patikrinimą geriausiai atlikti pirmoje ciklo pusėje, po menstruacijų pradžios praėjus 10 – 12 dienų.
 
  • Kažkas kelia nerimą. Tikriausiai niekam nekyla abejonių, kad pas gydytoją reikėtų apsilankyti, jei kyla kokių nors abejonių. Nedelsiant reikėtų kreiptis į ginekologą, jei menstruacijos tampa labai skausmingos, labai trumpos ar ilgos; jei jaučiamas niežulys ir deginimo pojūtis lytiniuose organuose; jei atsiranda neįprastų išskyrų arba nemalonus kvapas; jei atsiranda įvairaus pobūdžio skausmai pilvo ir dubens srityje. Be to, pas ginekologą rekomenduojama apsilankyti prieš pradedant pirmuosius lytinius santykius, jeigu sunku pastoti, įtarus apie nėštumą arba laukiantis vaiko.
 
  • Po gimdymo. Ginekologinis tyrimas paprastai atliekamas, praėjus 1 – 1,5 mėnesio po gimdymo. Tačiau jeigu pradeda kamuoti skausmas arba atsiranda kitų simptomų anksčiau, nereikia delsti ir iš karto apsilankyti pas gydytoją. Tyrimas padeda išsiaiškinti, ar reprodukciniai organai po gimdymo atsistatė į savo vietas ir neatsirado jokių pakitimų. Su ginekologu taip pat galima aptarti emocines, fizines ir seksualines problemas, kurių gali atsirasti po gimdymo. Taip pat galima aptarti apie kontracepcijos galimybes ateityje arba ateities planus, jei planuojama vėliau turėti daugiau vaikų.
 
  • Reikia atlikti tyrimus. Būtina atsiminti, kad net jei nėra simptomų, reguliariai reikėtų tikrinti, ar nepakito makšties mikroflora, nes tai gali padėti laiku diagnozuoti uždegimą. Jeigu patikrinimo metu jaučiamas labai stiprus skausmas, gali tekti daugiau tyrimų, siekiant išsiaiškinti tikrąją priežastį. Daugelis ginekologų pasiūlys patikrinimą echoskopu arba kolposkopu, kuris padės tiksliau įvertinti reprodukcinių organų būklę ir aptikti piktybines ląsteles, įspėjančias apie onkologines ligas.
 
  • Reikia pasitikrinti krūtis. Ginekologas gali atlikti tyrimą ultragarsu, kuris padės pamatyti bet kokios stadijos auglį dubens srityje. Taip pat jis gali skirti hormonų tyrimą, kad išsiaiškintų, ar nesutrikusi kiaušidžių ir skydliaukės veikla. Tokius tyrimus pakanka atlikti kartą per metus. Be ginekologo taip pat svarbu apsilankyti ir pas mamologą (krūtų gydytoją). Pas jį krūtis taip pat rekomenduojama pasitikrinti kartą per metus.