Gegužės 6-oji – tarptautinė diena be dietų. Nemažai daliai žmonių dietos yra svarbi kasdienio gyvenimo dalis. Reklamos kampanijos išleidžia milijonus, kad kasmet įtikintų vis daugiau vartotojų pradėti laikytis dietos ir išbandyti naujus „svorį mažinančius“ produktus. Dalis laikosi dietų, nes negali likti nuošalyje, kai tiek kalbama apie XXI amžiaus epidemiją – nutukimą, kiti siekia tobulų kūno proporcijų, dar kitiems – tiesiog patinka išbandyti naujoves. Nors visi tik ir kalba, kaip svarbu taisyklingai maitintis ir laikytis dietos, tačiau yra priežasčių, kodėl dietų nereikia laikytis.

  • Dietos neveikia. Pagrindinis dietų tikslas arba numesti svorio, arba sustiprinti sveikatą. Tačiau dažnai nutraukus dietą, svoris grįžta dvigubai, o sveikatai geriausiu atveju nepadaroma žala.
  • Žmonės, kurie nuolatos laikosi dietų, linkę nutukti. Jeigu žmogus neišlaiko pastovaus kūno svorio, tai numeta, tai vėl priauga, ilgainiui gali tapti nutukęs.
  • Dietos skatina apsirijimą. Žmogui, kuris labai riboja maistą, gali kilti persivalgymo priepuoliai, kurių metu galėtų suvalgyti viską, ką rastų šaldytuve. Taip yra todėl, nes kūnas gauna per mažai maisto ir žmogus yra linkęs persivalgyti, kai tik atsiranda tokia galimybė.
  • Dietos gali būti valgymo sutrikimų priežastimi. Atlikus tyrimą, kuriame dalyvavo 2000 paauglių merginų ir vaikinų, paaiškėjo, kad merginos, kurios laikėsi griežtos dietos buvo 18 kartų labiau linkusios į valgymo sutrikimus. Tarp tų, kurie dietų laikėsi saikingai, valgymo sutrikimų buvo 5 kartus mažiau.
  • Daugeliui žmonių iš tikrųjų nereikia mesti svorio. 2013 metų tyrimų duomenimis, gali būti, kad nedidelis antsvoris žmogaus organizmui yra netgi naudingas. Tokie žmonės gyvena ilgiau. Daug pavojingiau sverti per mažai, nei per daug!