Iš visų santykių mažiausiai dėmesio skiriama santykiams su broliais ir seserimis. Manoma, kad tokie santykiai yra savaime suprantami ir todėl apie juos neverta daug kalbėti. Tačiau iš tikrųjų – tai yra vieni svarbiausių santykių, nes jie daro įtaką asmenybės vystymuisi ir formuojasi, vaikui augant. Santykiai su broliais ir seserimis – tai ilgiausiai trunkantys santykiai ir, ko gero, svarbiausi.

 

seima

5 priežastys, kodėl mylime brolius ir seseris:

 

  • Jie yra geriausi mūsų mokytojai. Ryšys su broliais ir seserimis yra seniausias mūsų gyvenime, atsiradęs anksčiau ir trunkantis ilgiau negu santykiai su antrąja puse (sutuoktiniu). Broliai ir seserys augo kartu su mumis, galbūt net matė, kaip žengėte pirmuosius žingsnius, palaikė ranką, kai bandėte stotis ant kojų. Paaugus broliai ir seserys mus mokė, kaip rasti draugų, spręsti konfliktus, būti drąsiems ir išlikti savimi. Tėvams geriau sekasi mokytis socialinio elgesio, pavyzdžiui, kaip elgtis viešose vietose ir nepasidaryti sau gėdos, o broliai ir seserys išmoko dalykų, kurie svarbūs kasdieniniame gyvenime: kaip elgtis mokykloje arba gatvėje, kaip būti populiariu tarp draugų ir pan.

 

  • Jie yra mūsų ramstis. Broliai ir seserys auga kartu ir patiria panašius gyvenimo įvykius, įskaitant kasdieninę veiklą, nuobodulį, bendrą veiklą. Kas kitas, jei ne broliai ir seserys, iš tikrųjų supras, ką reiškė augti jūsų šeimoje ir supras neracionalius tėvų reikalavimus? Net jei broliai ir seserys turi skirtingą požiūrį į įvairius gyvenimo įvykius, jie nepraranda ryšio, guodžia ir palaiko vienas kitą. Kai vienas išgyvena traumuojančią patirtį, kitas visada šalia ir palaiko, kai yra sunkiausia. Draugai kartais nusigręžia, broliai ir seserys tai padaro labai retai.

 

  • Jie geriausiai mus pažįsta. Jie pažįsta mus geriau negu bet kas kitas, kartais net geriau nei patys save. Jie kartu augo ir patyrė tuos pačius dalykus, kuriuos patyrėte ir jūs: persirgo vaikiškomis ligomis, išgyveno tėvų skyrybas, pirmąjį bučinį, patyrė širdies skausmą po pirmojo išsiskyrimo. Visos šios patirtys sujungia, sustiprina tarpusavio ryšį ir padeda jaustis dar artimesniems vieni kitiems. Seserys ir broliai gali turėtų skirtumų, bet tie skirtumai dar labiau jungia, padaro jų santykius gyvesnius, spalvingesnius ir įdomesnius. Galbūt todėl, kad jie augo kartu, jie visada pasiruošę suprasti ir nesmerkti. Su broliais ir seserimis galima būti tuo, kuo iš tikrųjų esate, nėra jokios būtinybės apsimetinėti.

 

  • Jie yra mūsų paguoda. Broliai ir seserys visada gali paguosti, kai sunku. Geri brolių ir seserų santykiai – tai tokie, kuriuose vieni kitus saugo, globoja, užjaučia, padeda lengviau įveikti stresines situacijas. Broliai ir seserys padeda sušvelninti skausmingus vaikystės prisiminimus ir tokie santykiai gali mokyti stiprybės ir atsparumo gyvenimo negandoms. Stiprus brolių ir seserų ryšys neblėsta, bėgant metams. Nesvarbu, kiek jums metų, visada galite tikėtis pagalbos, užuojautos ar paramos.

 

  • Jie padeda mums gerai jaustis. Tyrimai rodo, kad geri santykiai su broliais ir seserimis gali padėti įveikti depresiją, sumažinti polinkį į nusikalstamumą, pagerinti socialinius įgūdžius ir lavinti empatiją. Augti su broliais ir seserimis reiškia turėti geresnę mentalinę sveikatą. Švedijoje atliktas tyrimas parodė, kad žmonėms virš 80 metų bendrą pasitenkinimą gyvenimu labiau padidino artimas ryšys su broliais ir seserimis, negu su artimais draugais ir net vaikais.