Įrodyta, kad turintys draugų žmonės yra sveikesni ir laimingesni. Bendravimas su draugais teikia džiaugsmą. Jie pasiruošę visur ir visada padėti, duoti vertingą patarimą. Be to, turint draugų, nekamuoja jausmas, kad esate niekam nereikalingas, apleistas. Kartais artima draugystės užsimezga su buvusiais romantiniais partneriais. Šis fenomenas stebina net psichologus, bet priežasčių, kodėl taip nutinka, pasirodo, yra net ne viena!

 

santykiai

5 priežastys, kodėl liekama draugais su buvusiais partneriais:

 
  • Saugumo jausmas. Draugystė suteikia saugumo jausmą ir patenkina prieraišumo prie kito žmogaus poreikį. Štai dėl ko nieko nuostabaus, kad saugumo jausmas yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl buvę partneriai nusprendžia likti draugais. Užmegzti draugystę su buvusiu partneriu dėl saugumo priežasčių yra susiję su pozityviais buvimo draugais padariniais (draugystė leidžia pasijusti gerai ir saugiai). Taip pat tai gali būti siejama su sentimentalumu. Žmonės gali laikyti pagrindine priežastimi, kodėl verta likti draugais, pozityvias emocijas. Galbūt jūs kartu praleidote nuostabų laiką, esate įpratę kalbėtis vienas su kitu, pasitikite vienas ir kitu ir mėgaujatės vienas kito kompanija. Emocinė parama, komfortas ir ryšys yra stipriai motyvuojančios priemonės išsaugoti draugystę, kai romantiniai jausmai baigėsi.
 
  • Praktinės priežastys. Užmirškite apie emocijas: kartais žmonės lieka draugais su savo buvusiais partneriais grynai dėl praktinių priežasčių. Galbūt jie naudojasi buvusio partnerio pinigais, dovanomis, maistu ar galia. Kitos praktinės priežastys – galimybė tapti draugais su privalumais (draugiškas seksas), galimybė dalytis draugais ir valdyti užgyventą turtą, auklėti bendrus vaikus, rūpintis bendrais augintiniais ir pan. Draugystės, užmezgamos dėl praktinių priežasčių, paprastai netrunka labai ilgai, bet duoda teigiamų rezultatų.
 
  • Civilizuotumas. Galbūt iš tikrųjų jūs nenorite būti draugais, bet norite atrodyti mandagūs ir gerbti buvusio partnerio jausmus. Kai kuriems žmonėms, ypač tiems, kurie jaučia didelį nerimą dėl prisirišimo prie kitų žmonių, lengviau likti draugais negu visiškai atsiriboti nuo buvusiojo. Santykiai, kurie baigiami „gražiuoju“, gali būti ne tokie žlugdantys ir traumuojantys negu tie, kurie baigiami su pykčiais ir kitais bjauriais dalykais.
 
  • Neišblėsęs potraukis. Tai gali nesibaigti gerai, bet daug žmonių siekia likti draugais, nes vis dar jaučia romantinius jausmus jiems. Jie vis dar myli, negali įsivaizduoti savo buvusiojo su kuo nors kitu arba tiesiog nenori, kad šie santykiai baigtųsi. Dėl šių priežasčių gali būti dedamos pastangos išlikti draugais su buvusiuoju.
 
  • Baigėsi susižavėjimo stadija. Kai kurie žmonės nusprendžia likti draugais, o ne romantiniais partneriais, nes baigiasi aistra. Galbūt jie niekada nejautė labai didelio potraukio buvusiam partneriui, galbūt pajuto, kad meilė išblėso, kad santykiai jiems nereiškia tiek daug, kiek anksčiau manė, kad reiškė arba po išsiskyrimo neišgyveno sunkių jausmų ir emocijų.
 

Nesvarbu, kokie yra motyvai, pakeisti santykių statusą iš romantinių į draugystę, nėra visada lengva, bet tokių žmonių yra nemažai. Yra duomenų, kad 60 % žmonių turi bent vieną draugą, su kažkuriuo kadaise siejo romantiniai ryšiai, o 20 % žmonių turi net daugiau tokių draugų iš ankstesnių santykių. Įdomu, kad homoseksualūs asmenys yra labiau linkę išsaugoti draugystę, kai romantiniai santykiai nutrūksta, negu tradicinės, heteroseksualios orientacijos asmenys.