Laikantis griežtos dietos galima greitai numesti svorio, tačiau pokyčiai nebus ilgalaikiai. Geriausia laikytis gerai apgalvoto mitybos plano, į kurį būtų įtrauktos visos maisto grupės, nepamirštant ir mėgstamo, nors ir nelabai maistine prasme vertingo maisto. JAV integratyviosios medicinos instituto tyrėjai rekomenduojama laikytis 90 : 10 taisyklės. Tai reiškia: sveikai maitintis 90 % laiko ir pasilepinti mėgstamu maistu 10 % laiko. Pagerinti mėgstamiausių maisto produktų maistinę vertę galima renkantis sveikesnius ingredientus. Tuomet pasilepinti bus galima dažniau!

 

dietos

5 patarimai, kaip sulieknėti, neatsisakant skanėstų:

 
  • Nuspręsti, kokie yra jūsų mėgstamiausi maisto produktai. Retkarčiais suvalgomas vienas kitas sūrainis didelės įtakos, metant svorį neturės, jeigu įprasta mityba bus sveika ir nebus piktnaudžiaujama tais pačiais sūrainiais, ledais, traškučiais, spurgomis, keptomis bulvėmis ir šokoladiniu tortu. Nuspręskite, kokie trys maisto produktai jums yra skaniausi ir laikykitės šios taisyklės: jeigu negalite gyventi be skrudintos vištienos, pamirškite apie ledus ir pan.
 
  • Pasilepinti mėgstamu maistu, nejaučiant gėdos jausmo. Kiek malonumo gausite, valgydami ledus su šaukštu iš dėžutės tiesiai prie šaldytuvo, kamuojami kaltės jausmo? Maistas yra skanesnis, jeigu skiriama laiko mėgautis jo skoniu. Rekomenduojama patiekti sau nedidelę porciją mėgstamo gardėsio. Valgyti sėdint, lėtai ir sąmoningai. Pajausti kiekvieno kąsnio skonį, tekstūrą ir kvapą. Taip valgant greičiau pajuntamas sotumo jausmas ir galite net, pavyzdžiui, nesuvalgyti viso pyrago gabalo kaip anksčiau.
 
  • Planuoti, kada leisite sau suvalgyti „draudžiamo“ maisto. Galite numesti svorio, neatsisakę savo mėgstamo maisto, tačiau juos valgyti rekomenduojama ne kasdien. Galima kalendoriuje pasižymėti dienas, per kurias galėsite pasilepinti skanėstu (pavyzdžiui, gabalėliu picos ar šokoladiniu batonėliu). Be to, reikėtų priminti sau, kad net ir tada galima suvalgyti tik vieną porciją.
 
  • Pagerinti savo mėgstamiausių patiekalų maistinę vertę. Pilna lėkštė spagečių su didžiuliais jautienos kukuliais nepadės išsaugoti liekno juosmens, tačiau lėkštė kietųjų miltų makaronų su kalakutienos kukulaičiais gali būti alternatyva, kuria galima pasilepinti dažniau. Paieškokite naujų būdų, kaip būtų galima įprastus valgius padaryti sveikesnius. Pavyzdžiui, vištieną galima kepti ant grotelių, o ne skrudinti aliejuje, kepant pyragus naudoti dvigubai mažiau cukraus negu nurodyta recepte, o vietoj riebalų dėti obuolienės.
 
  • Reguliariai sportuoti. Fizinė veikla ne tik padeda deginti kalorijas ir mesti svorį, bet taip pat ir sumažinti nesveikų produktų norą, kurie dažniausiai valgomi ne dėlto, kad žmogus yra alkanas, bet dėlto, kad nori paguodos, laimės ir kitų malonių emocijų. Jeigu jau suvalgėte gabalėlį pyrago ir norite pakartoti, geriau išeikite pasivaikščioti. Noras, kol grįšite namo, bus ir visai pradingęs. Amerikiečių ligų kontrolės ir prevencijos centrai rekomenduoja bent 150 minučių užsiimti vidutinio intensyvumo aerobine veikla ir dvi viso kūno jėgos ir ištvermės treniruotes per savaitę.