Nauji santykiai kelia daug teigiamų emocijų. Juose daug jaudulio ir naujų atradimų. Užplūstantys hormonai kiekvieną akimirką skatina žiūrėti kaip į magišką patirtį. Atrodo, kad geriau būtų nebegali. Taip jaustis yra visiškai normalu, nors tam ir nėra jokio moksliško paaiškinimo. Naujų santykių pradžioje smegenyse išsiskiria milžiniški kiekiai oksitocino arba meilės hormono. Ar nebūtų puiku turėti žemėlapį, kuris rodytų, kaip pasiekti meilę? Naujų santykių emocinės stadijos – tai tas vingiuotas kelias, vedantis į tikrąją meilę.

 

"santykiai"

5 naujų santykių emocinės stadijos:

 
  • Aistra. Per pirmąją susižavėjimo stadiją oksitocinas skatina dopamino, hormono, kuris suteikia stipresnį atlygio arba apdovanojimo jausmą, išsiskyrimą. Šioje stadijoje neretai pajuntamas konfliktas tarp širdies ir smegenų. Vienu metu norima ir daugiau pažinti kitą, bet taip pat ir bijoma per greitai įsipareigoti. Dažniausiai aplanko tokios ir panašios mintys: „Aš ką tik sutikau savo gyvenimo meilę!“, „Jis tobulas. Noriu už jo ištekėti!“, „Negaliu patikėti, kad mes turime tiek daug bendro“, „Jis toks geras lovoje“, „Negaliu sulaukti, kol jį vėl pamatysiu“, „Nieko nenoriu valgyti – esu sotus meile“. Neleiskite drugeliams pilve užtemdyti naujų santykių perspektyvų. Net ir šioje stadijoje reikėtų stengtis išsaugoti loginį mąstymą ir suprasti, ar nauja simpatija yra tik laikinas susižavėjimas, ar su tuo žmogumi būtų įmanomi ir ilgalaikiai santykiai. Beje, šioje stadijoje atsiranda ir nerimas bei baimė: „O jei vieną dieną tai baigsis“. Nors dabar atrodo, kad viskas yra puiku, niekas negali žinoti, ar rytoj tai nesibaigs…
 
  • Diferenciacija. Jeigu po poros mėnesių naujas partneris pradeda erzinti ir tampyti nervus, reiškia prasideda antroji santykių stadija. Šioje stadijoje žmonės pradeda suprasti, kad jie yra skirtingi žmonės, turintys skirtingas mintis. Tai pati sudėtingiausia stadija, nes joje pastebimos erzinančios savybės, nors asmenys vis dar nėra visiškai įsipareigoję vienas kitam. Šį santykių etapą reikia išnaudoti ugdyti kantrybei ir mokytis ieškoti kompromisų. Žmogus, su kuriuo susitikinėjate, nėra tobulas, bet taip pat nesate ir jūs. Santykiai – tai yra gebėjimas priimti partnerį tokį, koks jis yra – su visomis geromis, blogomis ir keistomis savybėmis.
 
  • Normalizacija. Šioje stadijoje asmeniniams santykiams pradeda kliudyti darbas ir socialiniai įsipareigojimai. Gyvenimas grįžta į įprastas vėžes. Viskas atrodo taip, kaip prieš tai, tik dabar dar yra ir antroji pusė. Kartais gali atrodyti, kad parneris jus pamiršo arba neturi laiko pasimatymams. Nors atrodo, kad santykiai pradeda trūkinėti, tačiau iš tikrųjų tai rodo, kad jūs pradedate mokytis suderinti santykius su kasdieniniu gyvenimu. Jūs galite užsiimti savo reikalais, o radę laiką romantiškai leisti laiką su mylimuoju. Tai labai svarbi santykių stadija, kurioje išmokstama pasitikėti vienas kitu, nuolatos nepalaikant kontakto.
 
  • Įsipareigojimai. Daugelis porų šią santykių stadiją vadina patogia, nors tai nereiškia, kad joje dingsta romantiški jausmai! Šilti jausmai santykių pradžioje vėl grįžta ir partneriai iš naujo prisimena, kodėl vienas kitu susižavėjo. Partnerių teigiamos savybės pradeda atrodyti dar patrauklesnės. Žmonės jaučiasi užtikrinti dėl savo sprendimo, užmegzti rimtus santykius ir įsipareigoti. Šioje stadijoje santykiai tampa stipresni ir pora priima sąmoningą sprendimą įsipareigoti.
 
  • Tikra meilė. Mokslininkai teigia, kad tikroji meilė ne visada atsiranda, kol pora nepagyvena kartu 2 – 3 metus. Šioje stadijoje smegenyse išsiskiria trys laimės jausmą atsakingi hormonai (oksitocinas, vazopresinas ir dopaminas). Visa tai sustiprina lytinį potraukį, todėl pagerėja poros seksualiniai santykiai. Atsiradęs stiprus emocinis ryšys veikia ir kitas gyvenimo sritis. Siekiama atkreipti dėmesį į partnerio interesus, priimti bendrus sprendimus. Vienas tampa du. Šioje stadijoje atsiranda komandinis darbas. Iki tikros meilės veda ilgas, emocijų kupinas kelias. Kartais šioje santykių stadijoje kyla klausimas: kur dingo meilės kibirkštis? Greičiausiai ji niekur nedingo, tik šiek tiek prigeso, o jūs vis dar esate laimingai įsimylėję. Tai visiškai normalu!
 

Meilė ne visada yra logiška, tačiau svarbu rasti pusiausvyrą tarp to, ką sako širdis ir ką – smegenys. Tai padės suprasti, ar nauji santykiai verti laiko ir įsipareigojimų. Kai jau nuspręsite, kad šis žmogus yra tinkama antroji pusė, mėgaukitės įsimylėjimu! Ilgalaikių santykių atlygis bus stiprus emocinis ryšys, atsirandantis perėjus visas penkias santykių stadijas.