Cukrus sveika smegenims, morkos gerina regėjimą, o vištienos sultinys gydo peršalimą. Ko gero, visi girdėjome apie šiuos sveikatai naudingus produktus, bet ar jie tikrai veikia? Laikas išsiaiškinti tiesą!

 

maistas

5 mitai apie maistą, kuriais neturėtumėte tikėti:

 
  • Saldumynai sveika smegenims. Visi yra girdėję patarimą: „Suvalgyk gabalėlį šokolado, kad išeitų geriau mąstyti“. Tikima, kad cukrus suaktyvina smegenų veiklą, tačiau tai tiesa tik iš dalies. Smegenims iš tiesų reikia gliukozės, bet greitieji cukrūs čia nėra geriausiai pagalbininkai. Suvalgę gabalą torto užplūsta momentinės energijos banga, bet po to ji taip pat greitai ir atslūgsta. Taip yra dėlto, kad cukrus mažina oreksino (neuropeptinas, atsakingas už energiją ir aktyvumą) kiekį kraujyje. Tada tampame mieguistesni, nuotaika ir dėmesio koncentracija suprastėja. Smegenis „maitinti“ geriau lėtaisiais angliavandeniais: jie išsiskiria lėtai ir nemažina gyvybingumo.
 
  • Morkos pagerina regėjimą. Daugelis žino, kad morkos padeda pagerinti regėjimą, bet ar tai tiesa? Taip, bet tik tada, kai organizmui trūksta vitamino A. Jis yra beta karoteno, kurio turtingos morkos. Trūkstant vitamino A pablogėja regėjimas, ypač prieblandoje ir naktį. Tokiu atveju rekomenduojama vartoti vitaminą A visomis formomis, įskaitant maisto produktus. Tačiau trumparegystės ar toliaregystės morkomis išgydyti neįmanoma.
 
  • Liesas jogurtas yra geresnis nei įprastas. Manoma, kad norintys numesti svorio, turėtų rinktis liesesnius pieno produktus, nes kitokie tukina. Tiesa yra ta, kad saikingai riebalai yra reikalingi organizmui. Be to, vitaminai E, D, K ir A įsisavinami tik su riebalais. Jų ypač reikia moterims, kad nevargintų odos sausumas ir plaukų trapumas. Tačiau tai ne vienintelė problema: vartojant tik liesus maisto produktus gali sušlubuoti atmintis, prasidėti širdies ligos ir hormonų sutrikimai. Be to, liesame jogurte paprastai yra daugiau cukraus, o tai nepadeda numesti svorio.
 
  • Vištienos sultinys gydo peršalimo ligas. Daugelis mamų maitina sergančius vaikus karštu vištienos sultiniu, kad jie greičiau pasveiktų ir atgautų jėgas. Lėkštė sultinio laikoma vaistais, nors iš tikrųjų taip nėra. Vis dėlto sultinys gali būti ir naudingas. Tai visų pirma skysčiai, o gydytojai peršalus rekomenduoja gerti kuo daugiau skysčių. Be to, jeigu sultinyje yra daržovių ir žalumynų – tai dar geriau: vitaminai gali padėti išvengti peršalimo ligų. Be to, vištienos sultinio aromatas ir garai valo kvėpavimo takus, todėl sumažėja sloga ir nebe taip peršti gerklė.
 
  • Obuoliai padeda nuo visų ligų. Tikriausiai visi žino posakį: „Vienas obuolys per dieną- gydytojai be darbo“. Jį labai mėgsta įterpti tie, kuriems patinka valgyti obuolius. Tačiau iš tikrųjų obuolių nauda sveikatai yra perdėta. Be abejo, obuoliuose yra dietinių skaidulų, vitamino C, kurie padeda palaikyti stiprią imuninę sistemą, bet negali padėti nuo visų ligų. Be to, šiame vaisiuje nėra rekordinis geležies kiekis: raudonoje mėsoje arba abrikosuose jos yra daug daugiau. Abejotinas ir kitas patarimas: valgyti obuolius prieš miegą, nes iš tikrųjų geriausiai prieš naktį apskritai neužkandžiauti. Be to, obuoliai didina skrandžio rūgštingumą, todėl tiems, kurie turi skrandžio sutrikimų, šie vaisiai savijautą gali dar labiau pabloginti.