Regis, tik fantastiniuose filmuose ar knygose gausu antžmogių, turinčių eiliniams mirtingiesiems sunkiai suvokiamų galių. Dažniausiai jie daro tai, kas realiame gyvenime neįmanoma: gali pakelti net pačius sunkiausius daiktus, yra ištvermingi ir gali bėgti nesustodami, arba perskaitę keliolika tūkstančių knygų sugeba atsiminti visų jų turinį ir net smulkiausias detales. Žmonėms patinka nepaprastos, magiškos istorijos, juk jos padeda pabėgti nuo realybės ir įsivaizduoti: kas būtų, jeigu būtų? Sunku patikėti, bet ypatingųjų šiame pasaulyje yra. Jie, kaip ir filmų herojai, sugeba daugiau, nei gali paprasti Žemės gyventojai.

 

supermenas

Stipriausias pasaulio berniukas

 

Netrukus po to, kai gimė pasaulio stipruolis Lajamas Houkstra (Liamas Hoekestra) berniuko tėvai pastebėjo, kad jų sūnus gerokai skiriasi nuo kitų bendraamžių. Naujagimis būdamas vos dviejų dienų su tėvų pagalba jau galėjo stovėti, o 8 mėnesių nepriekaištingai atlikti prisitraukimus ir vaikščioti laiptais: žemyn, aukštyn. Per tris pirmuosius gyvenimo metus mažasis stipruolis sugebėjo pakelti beveik bet kurį namuose esantį baldą ir jį nunešti į kitą vietą, nors net ne visiems suaugusiems tai buvo lengva užduotis. Mažas berniukas buvo 6 kartus stipresnis nei kiti jo amžiaus vaikai. Tėvai pastebėję neįprastą mažamečio stiprumą nusprendė kreiptis į medikus, teiraudamiesi, kokia liga kamuoja jų sūnų? Daktarai mažajam stipruoliui diagnozavo retą genetinę ligą, kuri siejama su raumenų hipertrofija, kai žmogaus organizmas slopina baltymą miostatiną, tad kūnas gali nevaržomai gaminti raumenis. Dėl šios keistos ligos berniukas yra neprilygstamai greitas ir lankstus. Jis akimirksniu gali užkopti virve į viršų ir nusileisti, kilnoti sunkiasvorius svarmenis. Didžiosios Britanijos spaudoje buvo rašoma, kad ši pribloškianti jėga stebina ir aktyviu sportu užsiimančius suaugusiuosius, kurie kasdien sporto salėje intensyviai pluša, tačiau jiems nepavyksta aplenkti mažojo galiūno. Šiandien pasaulio stipruoliui yra aštuoneri, jis yra sveikas, o jo vardu pavadinta imtynių mokykla.

 

Gebėjimas bėgti amžinai

 

Pasaulis apie ištvermingą bėgiką Dyną Karnazesą (Dean Karnazes) sužinojo, kai vyras maratono distanciją kiekvienoje iš 50 valstijų įveikė per 50 dienų. Be to, amerikietis be sustojimų ir jokio poilsio 2005 m. per tris paras nubėgo 560 km, tokiomis ilgomis distancijomis Dynas stebino net patyrusius bėgikus. Tačiau, tai dar ne viskas. Savo jėgas norėjo išbandyti ir bėgdamas iš Niujorko į San Franciską, per 75 dienas įveikė apie 2700 km. Po stebuklingai įveiktų ilgų bėgiko maratonų garsiausi pasaulio mokslininkai susidomėjo Dyno Karnazeso atveju. Kaip gali būti, kad vyras nepatiria dehidratacijos negerdamas skysčių, nes neišvengiamai, bėgdamas tokias ilgas distancijas ir nesiilsėdamas, žmogaus kūnas praranda tam tikrą kiekį vandens? Spaudoje buvo teigiama, kad Dynas turi unikalią fiziologiją, dėl to gali atlikti ištvermės reikalaujančius žygdarbius; manyta, kad jo raumenų funkcijos veikia kitaip negu vidutinio asmens. Jungtinių Amerikos Valstijų medikai išmatavo kreatinfosfokinazės (KFK) kiekį bėgiko kraujyje – tai raumenų pažeidimų rodiklis dėl fizinio aktyvumo. Iš tikrųjų vyro atvejis buvo išskirtinis, jo KFK siekė vos 447, kai kitų sportininkų KFK siekia 2400. Atlikti tyrimai parodė, kad vyras turi daugiau kraujo organizme nei bet kuris kitas žmogus, todėl nepatiria hidratacijos. Mokslininkų nuomone, vyras gali bėgti amžinai pasiekdamas 160 metrų per minutę greitį.

 

Autistas atsimenantis 10000 knygų

 

Amerikietis, eruditas Kimas Pykas (Kim Peek), pagarsėjęs kaip išskirtinių gebėjimų žmogus, mirė 2009 m. būdamas 58-erių. Vyras turėjo unikalią atmintį, bet buvo autistas. Tad, nenuostabu, kad savo gyvenime patyrė nemažai socialinių sunkumų, buvo nedarbingas, sunkiai gebėjo bendrauti, daugelis žmonių jį palydėdavo keistu žvilgsniu. Vyras negalėjo pasirūpinti savimi, dėl ligos nemokėjo net išsivalyti dantų ar užsisegti rūbų, todėl juo nuolatos rūpinosi tėvas. Tačiau paauglystėje išryškėjo stulbinantis Kimo Pyko gebėjimas – vaikinas vienu metu galėjo skaityti du knygos puslapius: viena akimi žiūrėdamas į vieną, kita – į kitą. Knygų mėgėjas per savo gyvenimą perskaitė maždaug 10000 knygų ir visų jų turinį puikiai atsiminė iki pat mirties. Vyras turėjo kone antgamtišką atminties saugyklą, nes ne tik galybę knygų atsiminė, bet ir miestą, kuriame gyveno, žinojo mintinai, galėjo konkrečiai pasakyti už kiek metrų ar kilometrų yra paštas ir kiti pastatai. Manoma, kad šis erudito gebėjimas įgimtas dėl regos defekto, kuris kažkokiu mistiniu būdu padeda įsiminti daugiau, nei įsimena paprastas žmogus.

 

Liūtų užkalbėtojas

 

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) pilietis – Kevinas Ričardsonas (Kevin Richardson) savo gyvenimą sunkiai įsivaizduoja be liūtų, tigrų ir hienų. Vyras jau nuo vaikystės mėgo gamtą ir gyvūnus, todėl vėliau nusprendė studijuoti zoologijos mokslus. Deja, studijos jam pasirodė neįdomios ir po kiek laiko jas metė. Tačiau taip jau likimas lėmė, kad penkiolika metų Kevinas sėkmingai darbuojasi Pietų Afrikos Respublikos (PAR) liūtų parke. Vyras yra vienas geriausių zoologų Afrikoje, dažnai kolegų vadinamas tiesiog – „liūtų užkalbėtoju“. Jis savamokslis, atradęs savo metodus kaip susibendrauti su aršiausiomis katėmis. Dabar Kevinas ryžtasi ir naktį praleisti su liūtais, tigrais ir kt. gyvūnais nebijodamas likti gardžiu kąsneliu plėšrūnams. Šie gyvūnai tapo ištikimais vyro draugais, su kuriais jis ne tik miega, bet ir valgo. PAR spaudoje Kevinas Ričardsonas pateikiamas kaip puikus pavyzdys įrodantis, koks turėtų būti glaudus ryšys tarp gamtos ir žmogaus.

 

42 metus nemiegantis žmogus

 

1973 –ieji buvo lemtingi metai vietnamiečiui Thai Ngocui (Thai Ngoc), nes nuo tada jis nebegali užmigti. Būtent tais metais vyras susirgo sunkia karštinės forma ir nuo tada jo miegojimo įpročiai sutriko. „Aš nežinau, ar nemiga nesugadino mano sveikatos, tačiau kol kas jaučiuosi puikiai. Aš užsiimu žemdirbyste ir gyvenu kaip visi normalūs žmonės“, – tikina 42 metus nemiegantis vyras. Dabar Thai Ngocas džiaugiasi turimu 5 ha ūkiu, kuriuo rūpinasi dieną ir naktį. Kai vaikai ir žmona miega, vyriškis nenuobodžiauja, laukia naujos išauštančios dienos ir saugo namus bei ūkį nuo ilgapirščių. Atlikti medikų tyrimai atskleidė, kad rimtų sveikatos negalavimų vyriškis neturi, yra fiziškai stiprus, o priežastis, kodėl jis naktimis nemiega, yra protu nepaaiškinama. Vidutiniškai žmogui reikia 7 – 8 val. miego, tačiau Thai Ngocui ši taisyklė negalioja.

 

Įdomu

 

  • Ma Cionganio gali plikomis rankomis liesti kelių šimtų voltų elektros srovę ir nejausti jokių nemalonių pojūčių.
  • Timas Kridlendas (Tim Cridland) nejaučia skausmo, jis gali persidurti sau ranką bei puikiai išmano žmogaus anatomiją.
  • Autistas Stivenas Viltšyras (Steven Wiltshire) gali nupiešti tik vieną kartą aplankyto miesto vaizdą, atvaizduoti tikslius bažnyčių stogus, balkonus ir visas kitas smulkmenas.
  • 2007 metų rugpjūčio 30-ąją malaizijietis pagerino pasaulio rekordą – pajudino net 297 tonas sveriantį traukinį su dantimis ir iš vietos tempė 2,8 m.
  • Benas Andervudas (Ben Underwood) – aklas berniukas, kuris mokėjo važiuoti dviračiu, žaisti beisbolą ir gyventi normalų gyvenimą nepaisant savo negalios. Visa tai berniukas galėdavo daryti pasikliaudamas ne regėjimu, o klausa.