Pasaulyje stebuklų vyksta kiekvieną dieną. Kažkam pavyksta nugalėti sunkią ligą arba laimėti milijoną. Tačiau, ko gero, labiausiai pasiseka tiems, kuriems suteikiamas antras šansas gyventi. Visais laikais būta įvykių, kurie nusinešė daugybę žmonių gyvybių, bet paliko vieną ar kelis išsigelbėjusius. Kas tai – likimo ženklas, Dievo dovana ar paprasčiausias atsitiktinumas? Kad ir kaip būtų, tokie nutikimai nesiliauja stebinti. Šios 5 istorijos apie išsigelbėjusius po katastrofų žmones nėra vienintelės, bet apie kiekvieną iš jų būtų galima parašyti romaną ir sukurti minias pravirkdantį filmą.

 

"likę gyvi"

  • 1986 metų rugpjūčio 21-ąją Kamerūne (Centrinėje Afrikoje) Halima Sulei (H. Suley) ruošėsi eiti miegoti, kai išgirdo kurtinantį griausmą. Moteris su didele šeima gyveno Nioso ežero, tyvuliuojančio neaktyviame ugnikalnyje, pakrantėje. Staiga virš ežero susidarė tirštas rūkas ir iš žemės gelmių į 100 metrų aukštį išsiveržė verdanti lava. Pelenų debesis per vandenį nusirito ir užklojo žemę, pasiglemždamas žmonių ir gyvūnų gyvybes 25 kilometrų atstumu. Rytą po katastrofos Halima prisišaukė taip pat gyvą likusį Efriamą Či (E. Che). Tačiau jai jis niekuo negalėjo padėti: buvo mirę 35 šeimos nariai, 4 jos vaikai ir 400 galvijų. Vaikino artimieji taip pat buvo išmirę. Daugelis išlikusių gyvų, negalėdami susitaikyti su netektimis, tą patį rytą ryžosi savižudybei. Išmirė visas kaimas – 1800 gyventojų, kurių daugelis buvo palaidoti masiniuose kapuose. Vėliau mokslininkai išsiaiškino, kad pelenų debesyje buvo milžiniškas anglies dioksido kiekis, kuris ir pražudė žmones. Jis esą kaupėsi ežero gelmėse, kol vieną dieną išsiveržė į paviršių. Laimingo atsitiktinumo dėka Halima Sulei neliko vienui viena. Paaiškėjo, kad tada, kai įvyko nelaimė, jos vyras buvo išvykęs iš kaimo, todėl taip pat liko gyvas. Susitikę jie vėl turėjo kurti gyvenimą nuo pagrindų. Sutuoktiniai susilaukė dar 5 vaikų.
 
  • Nuo tornadų geriausia slėptis sieninėse spintose, vonios kambariuose, sandėliukuose, po stalais, rūsiuose. 1999 metų gegužę, artėjant tornadui, Oklahomos valstijoje, sieninėje spintoje ketino slėptis ir Eimė Kreigo (Amy Crago) su 10 mėnesių dukrele Alėja (Aleah). Tačiau šis tornadas buvo rekordiškai stiprus ir naikinantis viską, prie ko priartėja. Sieninė spinta pasirodė esanti ne pats saugiausias prieglobstis, nes tornadas nugriovęs sieną, parbloškė moterį ant grindų ir viesulas išplėšė vaiką iš rankų ir išmetė į orą. Moteris dėl kaulų lūžių buvo paguldyta į ligoninę, tačiau ji išprašė vietinio šerifo, kad paieškotų dukters. Mergaitę jis galiausiai rado įklimpusią dumble, maždaug 30 metrų nuo namų. Vėjų nublokštas kūdikis ramiai sėdėjo purvyne ir pradėjo verkti tik tada, kai šerifas ištraukė ją sveikut sveikutėlę. 2014 metais stebuklingai išgyvenusi paauglė pasakojo, kad pamiršo tragediją ir labai žavisi tornadų galybe.
 
  • 2009 metų Australijos mieste Melburne išgyvenusių kūdikių istorijos stebina net daug mačiusius gyvenime. Tų metų spalio mėnesį vežimėlis, kuriame gulėjo 6 mėnesių kūdikis, nuriedėjo ant geležinkelio bėgių, prieš pat atvykstant traukiniui. Kai traukinys sustojo, gelbėtojai ištraukė sveiką kūdikį tik su guzu ant galvos. Jis iš karto buvo nugabentas į ligoninę ir tą pačią dieną paleistas, nes jokios grėsmės jo gyvybei ar sveikatai nebuvo. Atrodo, tokie stebuklai turėtų įvykti tik kartą gyvenime, tačiau 2010 metų gegužę panaši istorija pasikartojo. Šį kartą priešais traukinį nuriedėjo vežimėlis su 15 mėnesių kūdikiu. Laimei, transporto priemonė spėjo laiku sustoti ir tik kelis metrus pastūmė vežimėlį į priekį. Tikriausiai nereikia nei sakyti, kad vaikas nebuvo nė kiek sužeistas.
 
  • 2012 metų žiemą Šiaurės Švedijoje netoli Umėjos miesto po stiprios pūgos keletą mėnesių nuosavame automobilyje buvo įkalintas 44-erių metų Piteris Skailbergas (P. Skyllberg). Iki -30 laipsnių šaltyje vyras išgyveno porą mėnesių, kol jį rado gelbėtojų tarnybos. Vyras turėjo šiek tiek užkandžių, dėl kurių nemirė iš bado. Be to, dėl stipraus šalčio jo kūnas pateko į hibernacijos būseną (įmigį), kurioje sulėtėja medžiagų apykaita. Išgelbėtas vyras buvo toks išsekęs, kad beveik negalėjo judėti ir kalbėti.
 
  • 2014 metų vasarį plačiai nuskambėjo žinia apie lėktuvo avariją Alžyre, kuri pasiglemžė 77 keleivių gyvybę. Lėktuvas nukrito Alžyro šiaurės rytuose – Um el Buagio vilaja provincijoje, Atlaso kalnuose. Stebuklingai išsigelbėti pavyko tik vienam jaunam kareiviui, kurio vardas ir pavardė neatskleidžiami. Jis buvo rastas kritinės būklės, tačiau gydytojų prognozės džiuginančios – gyvens. Pasveikęs jis tikriausiai turėjo jaustis, kaip prisikėlęs naujam gyvenimui.