Arklius žmones prisijaukino prieš 6000 metų. Nuo tada ir užsimezgė arklio ir žmogaus draugystė, trunkanti iki šių laikų. Daugelis tikriausiai sutiktų, kad jodinėti ant arklių, žirgų ir ponių – tai smagi pramoga, tačiau tai toli gražu ne vienintelis jų privalumas. Šie naminiai gyvuliai turi daug panašumų į žmones. Kaip ir mes, jie yra socialinės būtybės, kurių instinktas gyventi bandomis yra panašus į natūralų žmonių poreikį gyventi šeimoje. Žirgų terapija padeda sustiprėti po ligų, rekomenduojama asmenims, turintiems įvairių sutrikimų. Teigiama, kad ji gali pagreitinti sveikimo procesą. Tyrimai parodė, kad žirgų terapija padeda sumažinti kraujo spaudimą, sulėtinti širdies ritmą, mažina stresą, slopina nerimo ir depresijos simptomus. Arklių terapija taip pat gali padėti įveikti priklausomybes, kontroliuoti psichinės sveikatos sutrikimus bei, be abejo, yra neatsiejama nuo sveiko gyvenimo būdo!

 

zirgai

5 dalykai, kurių išmoko žirgų terapija:

 
  • Atpažinti ir suvaldyti jausmus. Daug žmonių, kurie kenčia nuo priklausomybių, traumų ir kitų psichinės sveikatos problemų, mano, kad jausmai – tai nuolatinis skausmas. Jie gali vartoti svaiginančias medžiagas arba elgtis drastiškai (priklausomybės nuo sekso, lošimų, valgymo), kad nuslopintų skausmą, pyktį, baimę arba net džiaugsmą. Kad terapija būtų sėkminga, pirmiausia reikia išmokti atpažinti ir susidoroti su emocijomis, nebandant nuo jų pabėgti. Žirgų terapija gali padėti suprasti savo jausmus ir mintis ir juos suvaldyti. Žirgai turi unikalią savybę pajausti žmonių emocijas ir atitinkamai reaguoti. Jeigu kažkas piktas ir agresyvus, jie taps užsispyrę. Jei žmogus labai neramus, jie taps žaismingi. Jeigu prie jų priartės žmogus, kuris yra ramus ir atviras, jie taip pat elgsis maloniai. Arklių atsako į emocijas liudijimas gali padėti žmonėms geriau pažinti ir save pačius, realistiškiau vertinti situaciją.
 
  • Pagerinti komunikacijos įgūdžius. Arkliai nešneka, bet jie yra puikūs komunikatoriai. Mokymasis suprasti arklių elgesį gali padėti žmonėms geriau suprasti, kaip funkcionuoja pasaulis ir kaip jūsų elgesys veikia kitus. Tokie veiksmai, kaip apynasrio uždėjimas, vedimas ir priežiūra moko labiau suprasti ir įsiklausyti į kitų žmonių poreikius, labiau gerbti kitus. Žirgų terapijoje žmonės kalba, ką mato ir jaučiasi.
 
  • Nustatyti ribas. Darbas su arkliais padeda parodyti asmenines netinkamas mintis ir elgesį. Psichoterapeutas gali pateikti metaforas tarp kliento bendravimo su arkliais ir situacijose su žmonėmis. Pamokos gali būti tokios paprastos kaip supratimas, kiek daug fizinės erdvės reikia, kad gyvūnas jaustųsi komfortiškai. Žmogus išmoksta neperžengti nustatytų ribų, bendraudamas su gyvūnu, o vėliau tuos įgūdžius panaudoja, bendraudamas su žmonėmis.
 
  • Įveikti baimes. Žirgai – dideli gyvūnai, kurie gali kelti baimę, dėl nežinojimo, kas bus, jei žmogus jiems nepatiks. Žmonės mokosi nebėgti nuo savo baimės, suvaldyti emocijas ir ryžtis prieiti pabendrauti, paglostyti, pajodinėti. Bendravimas su žirgais didina pasitikėjimą savimi, padeda atsikratyti baimių, kurios trukdo kasdieniam gyvenimui.
 
  • Pasitikėti. Arkliai yra raminantys, švelnūs gyvūnai. Nuoširdų ryšį su jais užmegzti galima tik tada, jei nėra melo ir manipuliacijų. Žmonės, pabuvę šalia šių didingų gyvūnų, jaučiasi nusiraminę, atgauna pasitikėjimą savimi, sustiprėja dvasiškai, išsiugdo kantrybę, nuolankumą, tampa išdidūs, kai galiausiai pavyksta nugalėti baimes, pagaliau ryžtasi esminiams gyvenimo pokyčiams.