Šiaurės Amerikos čerokių genties indėnai tikėjo, kad kiekviename žmoguje gyvena du vilkai. Vienas iš jų blogas – persismelkęs pykčiu, pavydu, neapykanta, puikybe, savigrauža ir apmaudu. Kitas iš jų geras – trykšta džiaugsmu, ramybe, meile, tikėjimu ir užuojauta. Klausimas tik toks: kuris vilkas žmoguje laimi?

 

"vidinis balsas"

Vietiniai Amerikos gyventojai neklydo – žmonės iš tikrųjų girdi du vidinius balsus. Jie padeda sužinoti tiesą. Gili intuicija, supratimas be žodžių, patirtys, suvokimas per jausmus – visa tai yra vidiniai balsai. Žinoma, galima juos ignoruoti, tačiau nuslopinti visiškai neįmanoma. Kartais vis tiek pasigirs silpnas balselis iš pasąmonės.

 

Tačiau daugelis žmonių nesugeba atpažinti šių balsų arba net negirdi. Balsai tampa negirdimi dėl išorinio gyvenimo triukšmo, svarbių reikalų. Žmonių dėmesys tiesiog krypsta į kitus, neva svarbesnius dalykus. Be to, jį užgožia išorinis blogis – negatyvus balsas, sėdintis ant pečių ir apsimetantis tikruoju žmogumi. Įsiklausymas į kitą balsą, kurį sudaro klaidingi įsitikinimai, suvokimas ir neigiamos mintys gali nuvesti klaidingu keliu. Žmogus patiki, kad nėra pakankamai geras arba, kad kažko negalima padaryti, nes gyvenimo tiek daug neteisybės.

 

Kaip atskirti šiuos du vidinius balsus? Kaip žinoti, kurio iš jų klausyti? Visų pirma reikia išmokti išgirsti abu vidinius balsus. Svarbu būti sąžiningiems sau patiems ir susikaupti. Ar girdite silpną balselį? Ar galite jį atpažinti? Ar klausote jo ir liekate jam ištikimi? Ar pasikliaujate intuityviais kūno pojūčiais, nesvarbu, kad kol kas nesuprantate, kokia kilo problema?

 

5 būdai, kaip atpažinti vidinį balsą:

 
  • Tapti kūrybingesniais. Vidinis balsas nėra kažkas racionalaus, apgalvoto ir konkretaus. Jis gali pasirodyti ir tokiomis formomis, tačiau tik itin svarbiam reikalui esant, kad žmogus jį išgirstų. Jį išgirsti gali padėti kūrybingas, nestandartinis mąstymas, subtilus ir kitoks žvilgsnis į tikrąjį save.
 
  • Būti sąmoningiems. Tiesiog nurimti ir įsiklausyti. Mokytis būti čia ir dabar. Priimti pasaulį tokį, koks jis yra, nieko neteisiant. Sutelkti dėmesį, stebėti aplinką, bet prie nieko labai neprisirišti. Pastebėti smulkmenas. Po to bus lengviau pastebėti ir atpažinti subtiliuosius vidinius balsus.
 
  • Atsiliepti, nereaguoti. Reakcija – tai pasikartojantis veiksmas į kažką išorėje. Atsiliepti galima į tai, kas yra viduje. Reaguodami žmonės atiduoda savo energiją ir paklūsta išoriniam balsui. Atsiliepdami jie kreipiasi tiesiai į vidinį balsą. Reikėtų skirti žinios siuntėją (žmogus, įvykis arba žodžiai, kurie priverčia veikti) nuo žinios. Atsiliepti į tą žinią, bet nereaguoti į žinios siuntėją.
 
  • Kreipti dėmesį į ženklus. Kartais tai gali būti visai ne balsas, bet ženklas, kurį reikia pamatyti, kažkas, ką reikia pajausti ar tiesiog žinoti. Žmonės, skeptiškai vertinantys ženklus, paprastai skeptiškai žiūri ir į vidinį balsą. Tačiau reikėtų pradėti pastebėti, kas vyksta aplinkui: atsitiktinius įvykius ir jų sąsajas. Tie ženklai parodys kelią, kuriuo reikia eiti. Tai tikrasis vidinis balsas. Kiekvienas žmogus turėtų mokytis atpažinti ir pamatyti tuos ženklus.
 
  • Pasitikėti savimi. Ar kada nors buvo, kad susitikę kitą žmogų, pamiltumėte jį arba ją iš pirmo žvilgsnio? Daug lengviau dalintis ir pasitikėti, kai tarp žmonių yra stiprus tarpusavio ryšys, net jei jo neįmanoma paaiškinti protu! Labai dažnai žmonės nemoka užmegzti ryšio net su savimi pačiais. Tačiau tą padaryti gali padėti malda, meditacija, kvėpavimo pratimai, dienoraščio rašymas, ryšio su gamta atkūrimas, atsiskyrimas, mokytojai, dvasiniai vadovai bei kitos praktikos. Svarbu atrasti tai, kad padeda konkrečiam asmeniui.
 

Dažnai pasitaiko, kad žmonės metų metus ieško ir išbando naujus dalykus. Nors būdai, kaip augti ir keistis yra asmeniniai, tačiau kai kurie žmonės turi gamtos dovaną parodyti kitiems, kuriuo keliu geriausia eiti. Gyvenimo būdo konsultantas gali padėti geriau suprasti savo pačių mintis, surūšiuoti informaciją. Tai padarius vidinis pasąmonės balsas pradeda girdėtis aiškiau.