Jeigu iki šiol nepavyksta sukurti normalių santykių, galbūt problema slypi ne partneriuose, kuriuos pasirenkama, bet pačiame žmoguje. Dažniausiai žmonės netiki, kad gali tai padaryti, bet pasikeisti gali visi, jei tik nori. Svarbiausias dalykas, kurį reikia suprasti – tai klaidos, kurių geriau nekartoti.

 

"įsimylėjėliai"

Iš tikrųjų priežasčių, kodėl gali nepavykti sukurti santykių, gali būti milijonas. Tačiau psichologai dažnai išskiria vieną iš jų. Tai nereikalingumo jausmas. Kaip pradėti naują gyvenimą, jeigu netikima, kad gali nutikti kažkas gero? Kaip suprasti savo pačių jausmus?

 

Jeigu vaikystėje neužteko tėvų meilės arba buvo nenorimas vaikas, kurio suaugusieji neplanavo, galbūt net ketino atsikratyti vaisiaus, tai toks asmuo net suaugęs ieškos emocijų, kurios sukels atstūmimo reakciją. Greičiausiai jie susižavės nepasiekiamais partneriais, t. y. tais, kurie negali atsakyti į jų jausmus. Pavyzdžiui, tai gali būti vedęs vyras, karjeristas, kuriam darbas svarbesnis, alkoholikas, randantis džiaugsmą kitų moterų glėbyje…

 

Moterys, kurios vaikystėje nepatyrė pakankamai tėvų meilės, elgiasi beveik visada identiškai:

 
  • Jos dažnai specialiai pykdo vyrus ir laukia, kol jie paprašys atleidimo, atsiprašys ir galbūt net dosniai atsilygins už tariamą jų kaltę (dažnai nepagrįstą).
 
  • Priklausomybė nuo mylimojo dėmesio, nes jei jis turi kitų svarbių reikalų (darbas, sportas, susitikimai su draugais ir t. t.). Pati to nesuprasdama moteris tampa energetine vampyre, o tai dar labiau atitolina nuo vyro.
 
  • Nuolatos kontroliuoja kiekvieną antrosios pusės veiksmą: kas skambina, rašo žinutes, su kuo kalbasi, kas yra jo draugai, kodėl ir pan.
 
  • Nuolat nori girdėti, kad partneris ją myli, pasiilgo, nori pamatyti ir t. t.
 
  • Pavydi potencialių varžovų. Nuolatiniai įtarimai neretai sugriauna iš pradžių gražius santykius.
 
  • Net turėdamos nuolatinį širdies draugą, nesiliauja ieškoti kitų vyrų draugijos ir dėmesio.
 

Kai moteris supranta savo pykčio, nepasitikėjimo ir noro kontroliuoti priežastis, pradeda kurti kitokius santykius. Ji nusiramina, nebekelia isterijų ir pradeda maloniai flirtuoti su stipriosios lyties atstovais. Tokia moteris supranta, kad su vyro pagalba ji gali pamažu pamilti save, tačiau tas jausmas nesuteiks pilnatvės, jei ji pati nesistengs pamilti savęs.

 

Pamilti save iš naujo ir taip atnaujinti santykius gali savarankiškas darbas su savimi, gyvenimo klaidų analizavimas. Dauguma tokių moterų santykių vyksta pagal tą patį scenarijų. Jos nuolatos kartoja tas pačias klaidas ir elgesio modelius. Norėdamos atnaujinti santykius arba užmegzti iš viso naujus, visų pirma jos turi ištraukti ir apžiūrėti „skeletus iš spintos“ arba, kitaip tariant, ištraukti visus negražius dalykėlius, kuriuos norėtųsi paslėpti ne tik nuo kitų, bet ir nuo savęs pačių.

 

Kas gali pakenkti santykiams? Kodėl kai kurie žmonės ilgą laiką yra vieniši? Viena iš priežasčių – aukos būsena. „Tai tikrai ne apie mane“, – maga pagalvoti, bet verta akimirką stabtelėti ir vienumoje pagalvoti, kas iš tikrųjų esate ir kas slypi praeityje. Įveikus vaikystės demonus, santykiai su mylimuoju gali pasitaisyti. Reikia tikėtis, kad šis vertingas patarimas išgelbės bent vieną santuoką ar partnerystę nuo skyrybų.

 

5 būdai, kaip atnaujinti santykius:

 
  • Kiekvieną savaitę skirti laiko santykiams su antrąja puse be jokių išimčių. Kiekvieną savaitę skirti laiko vienas kitam. Dauguma porų tai gali padaryti dienos arba nakties metu. Įspėti draugus, gimines ir kitus žmones, kad ši naktis arba diena yra rezervuota tik jums. Kiekvieną savaitę paskirti vieną dieną, kurią būtų galima leisti tik dviese. Tegul tai tampa prioritetu.
 
  • Nuveikti kažką linksmo ir malonaus kartu. Gera nuotaika ir malonūs įspūdžiai sustiprina intymų ryšį. Santykių esmė yra intymumas. Kartu gaminti valgį arba ragauti jau paruoštus gardžius patiekalus, pramogauti, pasakoti linksmas istorijas, pasižiūrėti komediją, leisti laiką lauke (stovyklauti, plaukioti, žygiuoti ir t. t.). Svarbiausia, kad ta veikla patiktų abiems ir teiktų malonumą.
 
  • Turėti bendrų, ilgalaikių užsiėmimų. Kartu užsiimti veikla, kuri tęstųsi ilgą laiką, būtų produktyvi ir verta prisiminti. Drauge išsiaiškinti, į ką verta investuoti. Galbūt atnaujinti baldus, pasiimti laisvą dieną darbe ir perdažyti namų sienas, sode pasodinti gėlių. Visa tai daryti dviese. Bendra veikla suartins ir padės neprarasti ryšio.
 
  • Greitai spręsti konfliktus. Sunku atsiprašyti ginčo įkarštyje. Daug lengviau po įnirtingo žodžių mūšio nueiti miegoti į skirtingus kambarius. Tačiau neišspręstas konfliktas kabo lyg Damoklo kardas ir gali bet kurią akimirką smogti visa jėga. Normalu nesutikti su antrąja puse visais gyvenimo klausimais. Tačiau problemas būtina spręsti kuo greičiau.
 
  • Išsaugoti romantiką. Ilgalaikiuose santykiuose romantika nėra savaime vykstantis dalykas. Daugybė kasdienių reikalų ir laiko trūkumas trukdo elgtis spontaniškai. Tačiau romantiką reikia nuolatos kurti ir puoselėti. Svarbu atsiminti, kad romantika padeda išsaugoti gražius santykius ir suartina dvi mylinčias širdis.