Seksas be meilės yra gana dažnas reiškinys. Seksas be meilės ne visada sutampa su prostitucija ar kitu materialiniu atlygiu. Kartais tai gali būti tiesiog noras patenkinti fiziologinius poreikius ir patirti malonumą.

 

4 priežastys, kodėl žmonės ryžtasi seksui be meilės:

 

seksas

  • Jaunimo hiperseksualumas. Santykiai, kuriuos jungia tik seksas, pasitaiko labai dažnai. Dauguma tokių santykių scenarijų taip pat yra tipiniai. Dažniausiai taip nutinka, kai paauglystėje, kai šėlsta hormonai ir lengva supainioti meilės ir sekso poreikį. Fiziologine prasme tai visiškai natūralu. Jeigu tuo metu natūralūs kūno poreikiai blokuojami, noras šėlioti gali kilti vyresniame amžiuje. Tikriausiai visi žino trisdešimtmečių, kurie elgiasi kaip penkiolikmečiai. Tokie asmenys paauglystėje neretai jautėsi labai suvaržyti, elgėsi kaip geri vaikai.
 
  • Priverstinė abstinencija. Tai, tarkime, vyrai, tarnaujantys kariuomenėje. Kitos priežastys: reikia susilaikyti nuo sekso, nes sutuoktinis dažnai išvyksta į ilgas komandiruotes, nebūna namie, dirba užsienyje. Nereikia būti sekso maniaku, kad ilgainiui žmogus pradėtų dairytis į kitus priešingos lyties atstovus ir pro pirštus pažiūrėtų į moralės normas. Tačiau būna ir tokių santykių, kai vyras ir moteris yra laisvi ir teoriškai jie gali užmegzti ilgalaikius, rimtus santykius, tačiau to daryti nenori. Viskas, ko jie vienas iš kito – tai tik seksas.
 
  • Intymių santykių fobija. Išgyvenę skausmingas gyvenimo pamokas ir nusivylę meile ir santykiais apskritai, seksualinio potraukio žmonės nepraranda. Turėdami daug karčios patirties jie stengiasi save apsaugoti nuo naujų nusivylimų ir nerizikuoja pradėti naujus santykius. Viskas, ko jiems reikia – tai seksas be jokių įsipareigojimų. Toks santykių modelis gana dažnai pasitaiko. Tai psichologinė trauma, nuo kurios atsigauti gali prireikti laiko, o kartais ir specialisto pagalbos. Psichologinių traumų gali būti įvairių: jos atsiranda dėl meilės trūkumo vaikystėje, po skausmingų skyrybų, sutuoktinio mirties, partnerio neištikimybės. Kai kuriems žmonėms tai sukelia tokį stiprų skausmą, kad jie priima sprendimą daugiau niekada nebekurti artimų santykių ir apsiriboti vien seksu. Kai kurie žmonės ieško neįpareigojančių santykių ne dėlto, kad patyrė skaudžių gyvenimo traumų, bet dėlto, kad jiems paprasčiausiai tai daryti patinka. Kaip jiems patinka pramogos, skanus maistas, taip patinka ir seksas bei romantika. Paprastai tai nebrandžios asmenybės, vengiančios atsakomybės ir įsipareigojimų.
 
  • Abipusis noras. Kartais seksas yra lyg tas šiaudas, kurio griebiasi skęstantieji. Pavyzdžiui, nepavykus santykiams, ruošiamasi skyryboms. Tačiau abu partneriai bijo vienatvės, panikuoja, nors nėra pasiruošę rimtiems santykiams. Jie jaučiasi psichiškai išsekę, neturi jėgų kurti ir puoselėti naujų santykių. Todėl santykiai, kurie paremti tik seksu, jiems net gali padėti, kol atgaus dvasinę pusiausvyrą. Tokie santykiai anksčiau ar vėliau nutrūksta. Tačiau tai yra gerai, nes reiškia, kad žmogus yra pasveikęs ir pasiruošęs rimtiems santykiams.
 

Mitas, kad tik vyrai yra linkę turėti santykių be įsipareigojimų. Moterys taip pat kartais nori tik sekso ir nieko daugiau. Kai kurioms dailiosios lyties atstovės net gali turėti polinkį į poligamiją. O kai kurie vyrai gali jaustis emociškai labai prisirišę prie moterų, su kuriomis miega.