Natūralumo mada skatina žmones bijoti chemijos ir manyti, kad pavojai tyko už kiekvieno kampo. Tiesa yra ta, kad apie sveika gyvenseną yra prikurta daugybė mitų ir pats laikas juo išsklaidyti!

 

sveikata

4 mitai apie sveiką gyvenseną:

 
  • Ekologiškas maistas yra visada geriausias pasirinkimas. Šiandien visur matome rekomendacijas rinktis maistą, užaugintą ekologiškuose ūkiuose. Sakoma, kad natūralu – tai sveika, o sintetinis – tai nesveikas. Taip pat sakoma, kad esame apsupti chemikalų, kurie daro nepataisomą žalą mūsų kūnui ir sveikatai. Vis dėlto tai nėra tiesa: kasdien vartojamuose maisto produktuose iš tiesų yra cheminių medžiagų, bet tai nereiškia, kad jie visada yra nesaugūs sveikatai. Kai kurie natūralūs maisto produktai nėra tokie nekalti kaip atrodo. Štai spanguolėse yra daug konservantų, o migdoluose ir abrikosuose – cianido. Nėra žinoma, kas labiau kenkia sveikatai: ar išgerti 3 l kokakolos, ar suvalgyti 3 kg spanguolių. Be to, ekologiškas maistas nereiškia, kad jis užaugintas visai nenaudojant pesticidų ir gali turėti daugiau bakterijų negu pagamintas fabrikuose.
 
  • Natūrali kosmetika yra geriausias pasirinkimas odai. Natūrali kilmė negarantuoja visiško saugumo nei renkantis maisto produktus, nei kosmetiką. Jeigu kosmetika yra sertifikuota, tada ji bus saugi, nepriklausomai nuo to, kiek turi dirbtinių komponentų. Gamintojai neturi interesų gaminti produkciją, kuri kenktų vartotojams. Svarbiausia, ar kosmetika tinka individualiai, ar ne. Augalinės medžiagos gali nenuspėjamai veikti ant odos ir sukelti alerginę reakciją (didesnę ar mažesnę). Bet kokios sintetinės medžiagos taip pat gali sukelti alerginę reakciją, jei netinka konkrečiam odos tipui. Ar kosmetika bus kenksminga, ar žalinga, priklauso nuo priemonės koncentracijos, formulės ir kitų veiksnių. Anksčiau moterys naudojo balinti odai pudrą, kurioje buvo daug švino (natūrali medžiaga), kuri labai pavojingai sveikatai ir sukelia daug odos problemų. Šiandien lūpų dažuose taip pat yra minimali švino koncentracija, bet žmogui reikėtų suvalgyti 30 tūkst. lūpų dažų, kad apsinuodytų.
 
  • GMO yra pavojinga sveikatai. Genetinis modifikavimas, kitaip nei selekcija, naudoja labai aukštas technologijas ir leidžia keisti specifinius genus. Ši technologija neturi jokio žalingo poveikio žmogaus sveikatai, kuris būtų pastebėtas kelias dešimtis metų po to, kai pradėti gaminti GMO. Produktai su GMO gali padėti išspręsti trečiųjų šalių gyventojų sveikatos problemas. Pavyzdžiui, genetiškai modifikuoti ryžiai su vitaminu A gali padėti išsaugoti gerą regėjimą ir apsaugoti milijonus žmonių nuo apakimo visame pasaulyje.
 
  • Būtinai reikia pašalinti iš organizmo toksinus ir šlakus. Toksinai ir šlakai iš tikrųjų egzistuoja, bet veikia visai kitaip, nei daugelis mano. Jie susidaro tada, kai yra inkstų problemų, sergama infekcinėmis ligomis arba apsinuodijus. Sveikame kūne jų nėra, todėl ir valyti organizmo nėra būtina. Sveiko žmogaus organizmas geba pats pašalinti nereikalingas medžiagas ir tam nereikia kokių nors ypatingų detoksikacinių procedūrų.