Neretai žmonės turi netikėtų hobių. Štai rinkodaros direktorius laisvalaikiu tapo peizažus, inžinierius kiekvieną laisvą minutę išnaudoja šuoliams su parašiutams, sekretorė rašo populiarų kulinarijos tinklaraštį. Pasirodo, turėti pomėgių yra labai naudinga, ypač jei svajojate apie įspūdingą karjerą.

 

hobis

4 būdai, kaip hobiai padeda karjerai:

 
  • Hobiai padeda persiorientuoti iš darbo į poilsio režimą. Kartais tai vienintelis būdas pamiršti apie nerimą keliantį susitikimą, sunkų klientą ir negatyvią viršininko reakciją apie jūsų atliekamą projektą. Kompetentingas darbuotojas žino: asmuo, kuris turi įdomų užsiėmimą už biuro sienų yra mažiau linkęs pervargti nuo kasdienės rutinos ir perdegti darbe. Tikriausiai nebus prieštaraujančių, kad grįžus į darbą pailsėjus, jaučiamas jėgų antplūdis, turima daugiau įkvėpimo bei noro dirbti.
 
  • Hobiai padeda sumažinti įtampą ir stresą darbe. Konfliktai su valdžios institucijomis, konkurencija tarp darbuotojų, atlyginimų vėlavimai ir kiti nemalonumai gali sugadinti nuotaiką ilgam. Tačiau jeigu žmogus bus užsiėmęs kita veikla paraleliai, tai padidės galimybė, kad jis išliks ramus ir išsaugos dvasios pusiausvyrą, kuri yra tokia reikalinga kasdieniniame gyvenime.
 
  • Hobiai skatina kūrybingumą. Kuo daugiau kūrybingumo tenka panaudoti srityse, kuriose nėra jokios rizikos ar atsakomybės, tuo kūrybingesnis tampa žmogus. Darbdaviai ypač vertina kūrybingumus žmones, naujas idėjas, nestandartinį požiūrį, sprendžiant problemas. Be to, tokiu žmogumi labiau domisi ir kolegos – juk jis yra tokia daugialypė asmenybė.
 
  • Hobiai gali lavinti įgūdžius ir padėti įgyti papildomų žinių, kurių, kaip sakoma senoje patarlėje, ant pečių nenešiosite. Hobis leidžia pamiršti visą savo profesinę istoriją ir pajamų šaltinius. Pomėgių gali būti labai įvairių. Tai priklauso nuo asmeninių savybių. Vienam patinka organizuoti fotosesijas, siūti rankines, kitam – mokyti anglų kalbos, redaguoti trumpus vaizdo įrašus ar daryti proginius makiažus. Tokie hobiai ilgainiui gali tapti ne tik atgaiva sielai, bet ir nauju pajamų šaltiniu. Pinigai, gauti už mėgstamą veiklą, dar labiau džiugina ir didina savivertę negu pajamos iš oficialaus darbo. Taigi, hobių turėjimas didina sėkmės tikimybę. Apie tai, kokių hobių turima, verta užsiimti ir rašant savo gyvenimo aprašymą. Nusprendą jų neminėti, galite tikėtis, kad per artimiausią darbo pokalbį išgirsite klausimą apie tai, ką mėgstate veikti laisvalaikiu. Turėti hobį yra ne mažiau svarbu kaip būti kompetentingu darbuotoju, turėti gerą išsilavinimą ir daug profesinių žinių.