Geriausias būdas pasirūpinti plaučių sveikata – tai atsikratyti blogų įpročių. Nerūkyti, vengti lankytis toksiškose ir užterštose vietose, bent minimaliai sportuoti ir stiprinti imuninę sistemą. Visa tai labai svarbu, norint turėti sveikus plaučius.

 

"plaučiai"

Kartais vieno svarbiausių žmogaus kūno organų – plaučių – veikla sutrinka ir atsiranda rimtų ligų: bronchitas, astma, infekcijos, kurioms reikia specialaus gydymo. Sergant labai svarbu laikytis gydytojų nurodymų, o papildomai galima naudoti ir natūralias priemones, pavyzdžiui, gėrimus, kurie gerina plaučių fukcijas.

 

Čiobrelių ir dilgėlių gėrimas valo ir stiprina plaučius. Čiobreliai nuo seniausių laikų laikomi viena stipriausiai veikiančių vaistažolių, padedančių susirgus plaučių ligomis. Žolelės lengvina atsikosėjimą ir padeda gydyti kvėpavimo takų ligas. Turi antiseptinį poveikį. Čiobrelius galima naudoti arbatoms ir inhaliacijoms ruošti.

 

Dilgėlės taip pat nuo senų laikų naudojamos įvairiems negalavimams gydyti. Labiausiai vertinamos dėlto, kad jos valo kraują ir plaučius. Dilgėlėse gausu įvairių vitaminų ir mineralų: geležies, kalcio, silicio, magnio ir kitų. Puikiai tinka žmonėms, sergantiems mažakraujyste arba po sunkios ligos.

 

Čiobrelių ir dilgėlių arbata

 
  • 30 g čiobrelių
  • 30 g dilgėlių
  • 200 ml vandens
  • Šaukštas medaus
 

Gaminimas

   

Arbatą geriausia ruošti keramikiniame arba stikliniame inde. Metalinių indų vengti, nes metalas naikina vertingąsias augalų savybes. Į verdantį vandenį sudėti žoleles ir pavirti 15 – 20 minučių. Po to palikti pritraukti 10 minučių. įdėti šaukštą medaus ir gerti mažais gurkšneliais. Galima kvėpuoti garais. Išgerti iki 2 puodelių per dieną.

 

Gysločių, kmynų ir melisų gėrimas – skani ir naudinga (retas derinys). Ši arbata efektyviai valo plaučius nuo toksinų, todėl rekomenduojama rūkaliams, taip pat tiems, kuriuos kamuoja infekcijos ir kosulys.

 

Gyslotis lengvina atsikosėjimą ir padeda pašalinti gleives ir skreplius iš plaučių, kurie apsunkina kvėpavimą. Mažina uždegimą. Galima naudoti ne tik į vidų, bet ir inhaliacijoms arba kompresams ant krūtinės.

 

Kmynai ir melisos padeda šalinti toksinus iš plaučių ir atsipalaiduoti. Labai dažnai, kai vargina plaučių ligos, kamuoja ir didelis nuovargis bei sunkumo jausmas kvėpavimo takuose. Melisų arbata padeda pašalinti tokius nemalonius pojūčius.

 

Gysločių, kmynų ir melisų arbata

 
  • 20 g gysločių
  • 20 g kmynų
  • 20 g melisų
  • 200 ml vandens
  • 2 šaukštai medaus
 

Gaminimas

   

Kai užvirs vanduo sudėti gysločius, kmynus, melisas. Pavirti 20 minučių ir palikti dar 10 minučių pritraukti. Pastaba! Tai gana stipraus, savito skonio arbata, kurį suteikia gyslotis, todėl ją rekomenduojama pagardinti su šiek tiek daugiau medaus. Siekiant geriausių rezultatų, gerti 3 kartus per dieną.

 

Žaliosios arbatos ir liepžiedžių gėrimas tinka ir kaip gydomoji, ir kaip profilaktinė priemonė nuo plaučių ligų. Tačiau, jei jau sergama plaučių ligomis, efektyvesnės bus aukščiau išvardytos arbatos. Vitamininę arbatą galima gerti per pusryčius.

 

Žalioji arbata vertinama dėl antioksidantų, kurie, kaip teigiama Merilendo universiteto tyrimo ataskaitoje, gali sumažinti plaučių ligų išsivystymo riziką.

 

Liepų žiedai slopina spazmus, padeda atsipalaiduoti, stiprina plaučius. Be to, jie yra labai malonaus kvapo ir skonio, ką retai pasakysi apie gydomąsias arbatas.

 

Žalioji arbata su liepžiedžiais

 
  • 20 g žaliosios arbatos
  • 20 g liepų žiedų
  • 200 g vandens
  • Šaukštas medaus
 

Gaminimas

   

Kai užvirs vanduo sudėti žaliąją arbatą, liepžiedžius ir dar šiek tiek pavirti. Palikti dar 10 minučių pritraukti. Paskaninti medumi ir išgerti.