Tikriausiai visi žino tą jausmą, kai norisi į viską spjauti ir išvykti toli toli – į negyvenamą salą vien tik tam, kad būtų galima pabėgti nuo kasdieninio šurmulio. Mes linkę kaltinti bet ką, tik ne pačius save. Tačiau iš tiesų visų žmogaus problemų šaltinis yra mąstymas ir tipinės klaidos, kurias esame linkę kartoti kasdien.

 

energija

20 įpročių, kurie vagia energiją:

 
  • Nuolatinis galvojimas apie tai, kas buvo praeityje (kas būtų, jei tam tikroje situacijoje būtumėte elgęsi kitaip). Reikėtų išmokti vertinti kiekvieną gyvenimišką situaciją kaip naują patirtį ir padaryti išvadas. Supratę, kas nutiko, galėsite judėti toliau ir ateityje išvengti panašių situacijų. Svarbiausia neleisti sau galvoti vis apie tą patį 24 valandas per parą.
 
  • Netvarka namuose. Visų pirma nepamirškite namie pasiskirstyti, kas už ką atsakingas. Kiekvienas šeimos narys turi tiksliai žinoti, ką turi padaryti be išankstinių priminimų. Skirti vieną savaitės dieną generaliniam tvarkymuisi ir tuomet atsikelti anksčiau.
 
  • Pomėgių, interesų, hobių, džiaugsmo gyvenime trūkumas. Labai dažnai žmonės mėgsta kartoti, kad mėgstamai veiklai neturi laiko. Kartais atgauti jėgas gali padėti darymas kažko, ką paprastai darote tik savaitgaliais. Tarkime, pirmadienį galima susitikti su drauge kavos, išeiti pasivaikščioti, paskirti pasimatymą ir t. t. Nereikia savęs griežtai apriboti rutina: namai – darbas – namai.
 
  • Apmaudas, pyktis ant kokio nors žmogaus. Reikia dirbti su savimi, kad nustotumėte jausti negatyvias emocijas. Gal praverstų apsilankyti psichoterapijoje ir aptarti su kažkuo, kas jums svarbu arba pakalbėti su žmogumi, kuris jautė panašius jausmus. Kai mes paleidžiame problemą, nelaikome negatyvios energijos savyje, mes galime blaiviai žiūrėti į ateitį ir vėl kurti svajones.
 
  • Nebaigti reikalai. Visus reikalus suskirstyti į tris kategorijas: „labai svarbūs“, kuriuos reikia padaryti greičiausiai, „svarbūs“, kurie gali būti atidedami iki tam tikro laiko ir „nesvarbūs“, kuriuos planuojate padaryti kada nors ateityje.
 
  • Buvusių partnerių daiktai, suvenyrai, drabužiai, nuotraukos. Visus šiuos daiktus reikėtų arba išmesti, arba padėti ten, kur jie nebadytų akių ir negraudintų širdies. Tai padaryti ypač svarbu, kai laikas dar neužgydė žaizdų ir kiekvienas daiktas primena praleistą laiką su kažkada buvusiu brangiu žmogumi.
 
  • Buitinė technika, kurią reikia taisyti, sulūžę daiktai namuose, nulūžusi durų rankena, krentantis čiaupas ir kiti smulkūs buitiniai gedimai, remontas, kuriam nesimato galo. Reikėtų pasistengti buitinius gedimus pašalinti ar pataisyti kuo įmanoma greičiau.
 
  • Vaikų namų darbai, kuriuos darote kartu su vaiku. Galima vaikui samdyti korepetirorius. Be to, tėvams reikėtų prisiminti, kad nebūtina visada stovėti šalia vaiko, viską daryti už jį – reikia jam suteikti laisvės. Atverskite užduotį ir palikite vaiką vieną ją spręsti 20 minučių. Po to ateikite patikrinti.
 
  • Savaitgalis, leidžiamas didžiuosiuose prekybos centruose. Vaikščiojimas po prekybos centrus vargina, žmonių šurmulys ir vaikų klegesys nepadeda pagerinti nuotaikos. Prekybos centruose reikėtų būti tik tiek, kiek iš tikrųjų reikia nusipirkti naujiems daiktas. Vengti betikslio slampinėjimo.
 
  • Jausmas, kad jūsų darbas nėra pakankamai vertinamas ir atlyginamas. Žmonės nesijaučia laimingi, kai įdeda daug pastangų ir nesulaukia tinkamo atlyginimo. Jeigu nesijaučiate patenkinti atlyginimu, galima pasikalbėti apie tai su viršininku arba pakeisti darbą.
 
  • Bendravimas tik su tos pačios lyties asmenimis. Jeigu darbe ir laisvalaikiu bendraujate tik su moterišku kolektyvu – nieko gera. Reikia pabendrauti ir su priešinga lytimi. Vyrams galioja ta pati taisyklė.
 
  • Miego ir fizinio aktyvumo (mankštos) trūkumas. Kasdien reikėtų rasti laiko bent trumpai mankštai. Miego trūkumas veikia emocijas, todėl svarbu gerai išsimiegoti. Miegą gerina įvairūs ritualai prieš miegą: pavyzdžiui, šilta vonia, stiklinė šilto pieno ar knygos skaitymas.
 
  • Aplinka. Energijos paprastai trūksta žmonėms, kurie skundžiasi gyvenimu. Jie tiesiog gyvena taip, kad galėtų paverkšlenti. Reikėtų stengtis pakeisti aplinką, apsupti save pozityviai mąstančiais žmonėmis, tada ir patiems nebesinorės skųstis ir atsiras energijos kažką daryti.
 
  • Negrąžintos paskolos, nesumokėtos skolos. Žmonės jaučiasi geriau, kai žino, kad jų gyvenimas yra stabilus. Todėl reikėtų stengtis kuo greičiau atsikratyti skolų, be reikalo nesiskolinti.
 
  • Seni drabužiai, daiktai, nuo kurių jau pavargote, batai su nudėvėtais padais, išklypusiais kulniukais. Išeitis paprasta: reikia apsilankyti parduotuvėse ir įsigyti naujų drabužių.
 
  • Įskilę indai, seni virtuvės įrankiai, daugiau nebedžiuginantys akių. Be gailesčio išmesti senus, nebenaudojamus ir nebetinkamus daiktus. Geriau turėti mažiau, bet puikios kokybės. Net mėgstamiausias puodelis, jei jis įskilęs, gali skatinti negatyvių emocijų kaupimąsi.
 
  • Miegas su mažais vaikais toje pačioje lovoje. Miegas su vaiku dažniausiai būna neramu: baiminamasi juos sužeisti, nuolat tikrinama, ar vaikas yra užsiklojęs, todėl nenuostabu, kad rytą pabundama nepailsėjus. Vaikus reikėtų pratinti miegoti savo lovelėse, o į savo lovą priimti tik retkarčiais.
 
  • Ilgas susirašinėjimas internetinėse pažinčių svetainėse, kuris nesibaigia gyvu pasimatymu tikrame pasaulyje. Virtualiam bendravimui nereikėtų atiduoti per daug energijos, nereikėtų pamiršti apie tai, kas yra aplink. Jei norite susitikti, tiesiog taip ir pasakykite. Atsakymas padės suprasti, ar tikrai verta gaišti savo brangų laiką virtualiam bendravimui.
 
  • Susitikinėjimas su vedusiais vyrais. Bent jau sau pačioms nemeluokite, kad susitikinėjate su jais tik šiaip, dėl pramogos ir jums nieko iš jų nereikia. Be to, laikas prisiminti 10 Dievo įstatymų – negeisk svetimo vyro ar svetimos moters.
 
  • Valgymas namie prieš televizorių, beskonis maistas. Labai svarbu ne tik kaip, bet ir ką valgome. Valgant prieš televizorių tiesiog galvojama apie kitų žmonių džiaugsmus ir pramogas, ne savo. Rekomenduojama keisti įpročius.