Ar jau suplanavote vasaros atostogas? Jeigu taip, tikriausiai nekantriai laukiate, kol galėsite išvykti. Tačiau tam, kad atostogų malonumų nesugadintų ligos ir traumos, reikia iš anksto pasiruošti. Pasiruošti – tai reiškia susikrauti atostogų vaistinėlę visiems nenumatytiems gyvenimo atvejams. Juk nenorite smagiausių akimirkų praleisti, gulėdami lovoje!

 

vaistinele

20 daiktų, kurie turėtų būti atostogų vaistinėlėje:

 
  • Kelioninio dydžio garų inhaliatorius nuo sinusų skausmo. Sinusų skausmas ir užgulimas gali varginti, pasikeitus oro slėgiui. Tada tokie inhaliatoriai yra tikra greitoji pagalba.
 
  • Nosies purškalas nuo užgulusių ausų. Dėl oro slėgio pokyčių kalnuose, skrendant gali užgulti ausis. Prieš lėktuvui kylant ir leidžiantis rekomenduojama įsipurkšti keletą lašelių į nosį. Vaistai nukeliaus ir į Eustachijaus vamzdį ir padės išvengti arba sumažinti ausų užgulimą.
 
  • Antihistamininiai vaistai nuo vabzdžių įgėlimo. Į vidų vartojami vaistai yra veiksmingesni negu išoriškai tepami kremai, kurie mažina niežulį ir ramina odą. Antihistamininiai vaistai skatina organizmą kovoti su svetimkūniais.
 
  • Tikrųjų alavijų gelis nuo nudegimų saulėje. Apskritai reikėtų saugotis intensyvių saulės spindulių, tačiau, jei to nepavyko padaryti, galima naudoti raminamąjį ir gydomąjį poveikį turinčias kosmetines priemones.
 
  • Antiseptinis kremas nuo pjautinių žaizdų. Įsipjauti per atostogas, avint sandalais ir vaikštant po smėlėtus paplūdimius ir akmenuotus takus, labai lengva. Patepus kremu reikėtų žaizdą apklijuoti pleistru, kad kremas per greitai nenusitrintų.
 
  • Gydomieji pleistrai nuospaudoms ir pūslėms nuo pritrynimo. Daug vaikštant net ir patogūs batai gali nutrinti iki pūslių, jau nekalbant apie naują avalynę.
 
  • Specialios putos ar kremas nuo nudegimų. Nudegimai gresia ne tik saulėje, bet ir kuriant laužą, kepant maistą lauke ant grotelių. Patepus putomis ar kremu, pažeistą vietą aprišti steriliu tvarsčiu.
 
  • Vaistai nuo supimo ligos, kurių sudėtyje yra cinarizino. Tokių vaistų vertėtų turėti tiems, kurie žino arba įtaria, kad gali pykinti ilgai važiuojant automobiliu, skrendant lėktuvu, plaukiant laivu ar naudojantis kitomis transporto priemonėmis.
 
  • Akių lašai sausoms, sudirgusioms, alergiškoms akims. Skrendant lėktuvu neretai išsausėja, parausta akys dėl organizmo dehidratacijos, todėl gali praversti drėkinamieji akių lašai (dirbtinės ašaros).
 
  • Nereceptiniai vaistai nuo ūmaus viduriavimo. Dėl streso, nerimo, kitokio maisto, apsinuodijimo maistu ar gėrimais kelionėje gali sutrikti virškinimas.
 
  • Receptiniai vaistai nuo virškinamojo trakto virusų. Jeigu ketinama vykti į šalis, kuriose paskelbta endeminė situacija, nėra pakankamai higienos, reikėtų iš anksto pasirūpinti antibiotikais. Karšto klimato šalyse virškinimo sutrikimus neretai sukelia bakterijos, kurias naikina būtent antibiotikai.
 
  • Elastinis, krepinis tvarstis nuo patempimų. Toks tvarstis prilaiko pažeistą vietą ir sumažina uždegimą. Taip pat praverstų pasiimti paracetamolio arba ibuprofeno, jei tvarstis nepadėtų arba nesilaikytų.
 
  • Melatonino tabletės nuo organizmo paros ritmo sutrikimo lėktuvu perskridus kelias laiko juostas. Kelias dienas prieš ilgą skrydį galima pagerti melatonino tablečių, kurios padeda sureguliuoti paros ritmą ir greičiau prisitaikyti prie pokyčių.
 
  • Gvazdikėlių eterinis aliejus nuo dantų skausmo. Jame yra eugenolio, kuris veikia kaip natūralus anastetikas ir antibakterinė priemonė, mažina uždegimą ir skausmą. Pora lašelių užlašinti ant vatos gabalėlio, uždėti ant skaudamo danties ir sukąsti.
 
  • Ibuprofenas nuo skausmo, karščiavimo, pagirių. Ibuprofenas sulaiko skysčius, todėl mažina alkoholio sukeltą dehidrataciją ir mažina galvos skausmą, kuris atsiranda per daug išgėrus. Žinoma, geriausia alkoholį vartoti saikingai, kad vaistų neprireiktų. Jokie vaistai nesumažins ilgalaikės žalos organizmui, kurią daro alkoholis.
 
  • Hidrokortizono tepalas arba kremas nuo bėrimų. Odą vaikams ir suaugusiems gali išberti po maudynių chloruotame baseino vandenyje, prisilietus prie nuodingų augalų ir dėl kitų priežasčių.
 
  • Drėgnos, antibakterinės servetėlės nuo bakterijų ir virusų. Ligų galima išvengti dažnai plaunant rankas. Tačiau kelionėse ne visada tam būna tinkamos sąlygos. Antibakterinės servetėlės išeitis. Naudokite jas visada, kai kyla įtarimas dėl higienos ir nėra galimybės rankų nusiplauti su vandeniu ir muilu.
 
  • Kelioninis sterilių adatų ir švirkštų rinkinys nenumatytiems atvejams. Tokį rinkinį rekomenduojama pasiimti, vykstant į vietas, kurioje sveikatos priežiūros sistema kelia abejonių dėl higienos ir kokybės. Tokiose vietose kaip Afrika ar kai kurios Azijos šalys geriau naudoti asmenines adatas ir švirkštus.
 
  • Šaldantys vienkartiniai ledo maišeliai nuo skausmo, sumuštinio ir uždegimo. Tokius maišelius reikia laikyti šaldiklyje. Juose yra šlapalo ir vandens, kuriuos sukračius susidaro vėsinantis skystis. Tinka mažinti patinimams, patempimams ir kt.
 
  • Medicininiai pleistrai ir tvarsčiai žaizdoms. Žaizdoms tvarstyti naudoti tik sterilias priemones. Ne visada kelionėje arti pasitaiko pirmosios pagalbos punktų, todėl reikia turėti priemonių, kad galėtumėte patys ją suteikti.
 

P. S. Viešbutyje pravartu turėti ausų kištukų, akių kaukę miegui, šiltesnį megztinį ar bliuzoną su gobtuvu (ilgesniems skrydžiams lėktuvu). Kai kuriose pasaulio vietose net rekomenduojama pasiimti ir naudoti tinklelį nuo uodų.