Mokyklos baigimas – svarbus įvykis žmogaus gyvenime, naujas etapas ir dar vienas žingsnis į priekį. Dažniausiai dvylika klasių baigia asmenys, sulaukę 18 – 19 metų, todėl pateikiame tiek dalykų, kiek jiems metų, sąrašą apie tai, apie ką paprastai nekalbama, nors reikėtų. Jeigu baigęs mokyklą žmogus žinotų, ko gali laukti ir tikėtis, jis galėtų labiau užtikrintai žygiuoti per savo, kaip suaugusio asmens, gyvenimą!

 

mokykla

19 dalykų, kurių niekas nepasako apie gyvenimą, baigus mokyklą:

 
  • Viskas bus gerai. Mokyklos baigimas kelia didelį stresą dėl nežinomybės, kur studijuosite, mokėsite už mokslus ar ne, kur gyvensite, kaip tvarkysite savo gyvenimą ir pan. Tačiau, nepaisant viso to, greičiausiai jums viskas bus gerai arba, kitaip tariant, bus taip, kaip turi būti.
 
  • Kai kurių draugų nebeliks. Nors dabar atrodo kitaip, tačiau tiesa yra ta, kad po mokyklos baigimo su geriausiais draugais nebeleisite kartu visų vasarų. Kai kurie draugai apskritai liks tik geri prisiminimai apie praėjusias dienas. Liūdna, bet reikėtų prisiminti, kad tie, kurie tikri draugai, išliks visą gyvenimą.
 
  • Vienas iš draugų labai pasikeis. Bene kiekvienas suaugęs žmogus žino nors vieną klasės draugą, kuris kardinaliai pasikeitė po mokyklos baigimo.
 
  • Vienu metu jausitės laimingi, laisvi, sutrikę ir vieniši. Viena vertus, džiaugsitės, kad baigėte mokyklą, bet, kita vertus, suaugusio gyvenimas gąsdins savo nežinomybe ir keistomis taisyklėmis.
 
  • Gali būti, kad mokykloje užsimezgę romantiniai santykiai nutrūks, net jei žadėjote vienas kitam amžiną meilę. Ne kiekviena mokyklos laikų porų susituokia ir laimingai gyvena, kol mirtis juos išskirs. Išsiskyrimas sudaužys jums širdį, bet po to tapsite brandesni ir laimingesni vienišiai.
 
  • Tik baigę mokyklą automatiškai netapsite suaugę (kartais vis dar elgsitės vaikiškai, neturėsite daug gyvenimiškos išminties). Pabaigus mokyklą ateina įsitikinimas, kad dabar esate labai suaugę ir viską išmanote. Tačiau gyvenimas jus labai greitai nuleis ant žemės. Kartais jausitės labiau vaikai, kai reikės priimti svarbius sprendimus ir prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.
 
  • Nebeliks kai kurių baimių. Dabar, kai dėl daug metų sunkaus darbo ir pasišventimo gavote brandos atestatą, žinote, kad galite įveikti bet kokius iššūkius.
 
  • Po mokyklos baigimo tampa priimtina nusiųsti pakvietimą draugauti mėgstamiausiam mokytojui į socialinius tinklus. Mokytojai po mokyklos baigimo gali tapti ne tik mokytojais, bet ir draugais bei įkvepiančiomis asmenybėmis.
 
  • Draugystėms puoselėti dabar reikės daugiau pastangų. Mokykloje kasdien sutikdavote geriausius draugus koridoriuose, valgykloje, stadione ar per pamokas. Po to, kai ją baigėte, reikės daugiau pastangų, norint su jais susitikti ir palaikyti tokius pat gerus santykius.
 
  • Jūs nesate vienintelis skaistus asmuo Žemėje. Nekaltybės neprivaloma prarasti, mokantis mokykloje. Iš tikrųjų labai daug jaunuolių ją praranda keliais metais vėliau.
 
  • Tėvai greičiausiai tikėsis iš jūsų dar daugiau. Tėvai jus pradės vertinti kaip suaugusį asmenį, todėl padaugės atsakomybių. Tačiau įprasti namų ruošos darbai dabar nebeatrodys kaip katorga, kaip kad mokyklos laikais, nes gyvenime bus daugiau sunkesnių dalykų.
 
  • Pradėsite kitaip galvoti apie pinigus. Jeigu teks mokėti už studijas, gali būti, kad paskaitas labiau vertinsite, nes joms išleidote nemažai pinigų, gal net pasiėmėte paskolą. Tapę suaugusiais ir pradėję gyventi atskirai, turėsite išmokti planuoti asmeninius finansus, nes patiems teks mokėti mokesčius, už automobilio kurą, užkandžius, maistą, drabužius ir pan.
 
  • Susirasite nuolatinį darbą. Mokykloje daugelis dirba laikinus darbus per vasaros atostogas, bet, baigus mokyklą, tenka pradėti ieškoti nuolatinio darbo, nes poreikiai staiga išauga.
 
  • Tik jūs patys tapsite atsakingi už savo laiką. Nebebus būtina nuo 8 iki 15 būti mokykloje. Bus galima daryti tai, ką norite, nors didžiąją laisvo laiko dalį užims buitiniai rūpesčiai, pavyzdžiui, skalbimas.
 
  • Po mokyklos baigimo santykiai su tėvais gali tapti įtempti, bet dažniausiai – tik laikinai. Tai pereinamasis laikotarpis, kai keičiasi jūsų gyvenimas ir santykiai su tėvais (jiems tenka išmokti su jumis elgtis kaip su laisvu, nepriklausomu suaugusiu žmogumi), todėl pradžioje konfliktai beveik neišvengiami. Geriausia, kad ilgainiui viskas susidėlios į savo vietas.
 
  • Staiga patys nustebsite, kad tapote labai sentimentalūs, vertindami kai kuriuos daiktus savo kambaryje tėvų namuose. Kraudamiesi lagaminą prieš išvykdami studijuoti į kitą miestą, namuose atrasite daiktų, kurie sukels nostalgiją (pavyzdžiui, vaikiškus batukus). Tada pradėsite galvoti, kaip greitai bėga laikas…
 
  • Tai amžius, kai atrodote geriausiai, nors galbūt dabar taip jums ir neatrodo. Po penkerių metų, žiūrėdami į savo ankstesnes nuotraukas, nebepastebėsite nedidelių trūkumų, kurie kažkada gadino nervus (pavyzdžiui, ne vietoje ir ne laiku iškilusio spuogo) ir galvosite, kad tada atrodėte tikrai gerai.
 
  • Greičiausiai jūsų kambarys taps daiktų sandėliu, jeigu išvyksite studijuoti į kitą miestą. Greičiausiai net iki lovos bus sunku nueiti, už nieko neužkliuvus.
 
  • Suprasite, kad viską galite. Ne tik išlaikyti brandos egzaminus, bet ir pagaminti vakarienę be mamos pagalbos arba nuraminti nepatenkintą klientą savo pirmojoje darbovietėje.