Joninės – ir pagoniška, ir krikščioniška šventė. Joje daugybė magiškų elementų. Ko verta vien legenda apie paparčio žiedą, kurį radus žmogus tampa laimingas, mato, kur paslėpti pasaulio turtai, supranta gyvūnų ir paukščių kalba, gauna visažinystės dovaną. Joninės ir dabar, ir seniau – labai linksma šventė, kuri praeityje iš kitų išsiskyrė sudėtingais ritualais ir apeigomis, atliekamų su ugnimi, vandeniu ir augalais.

 

16 magiškų patarimų stebuklingai Joninių nakčiai:

 

"Joninės"

  • Gyvuoja tradicija per Jonines pinti vainikus ir daryti kupolines puokštes. Pagal tradicijas jos gaminamos iš trejų devynerių žydinčių arba žaliuojančių augalų. Šiandien gėlių žiedais galvą, vienintelį kartą metuose, galėdavo puošti ne tik jaunos merginos, bet ir ištekėjusios moterys. Augalai puokštėje turėdavo magišką reikšmę: dobilas merginos puokštėje reiškė būsimą jaunikį, ramunė vaikino puokštėje – būsimą nuotaką. Smilgos – turtai, dilgėlės tikėta, kad saugo nuo neigiamo aplinkos poveikio ir kito blogio. Vijoklinės rožės, nors atrodo gražiau, bet geriau į kupolinę puokštę nedėti ir į vainiką nepinti, nes jos simbolizuoja netikrus draugus.
 
  • Dar ir dabar netekėjusios merginos tiki, kad po pagalve pasidėdamos vainiką, nupintą iš devynių lauko gėlių, gali susapnuoti būsimą išrinktąjį.
 
  • Tikima, kad jei mergina peršoks susikabinus rankomis su vaikinu per Joninių laužą, tai šiemet jie susituoks.
 
  • Paryčiais, saulei švintant, kupolinius vainikus žmonės leisdavo upe pasroviui. Prieš jį paleisdami plaukti mintyse sugalvodavo norą. Noras išsipildys, jei vainikas sklandžiai plauks upe, bet jei iš karto atsitrenks į krantą ar įsipainios į žoles – noras, deja, bet netaps realybe.
 
  • Į upę būdavo leidžiami du vainikėliai, jeigu vainikai nuplauks toliau vienas nuo kito, tai ir santykiai su dabartiniu vaikinu nutrūks, tačiau jei susiglaus – viskas bus gerai ir jie netrukus susituoks.
 
  • Poros mėtydavo vainikus ant medžio šakų. Jei vaikinas ir mergina užmesdavo po vainiką ant tos pačios šakos, vadinasi jie gražiai sugyvens ir greičiausiai netrukus susituoks.
 
  • Būdavo populiarūs burtai su ramunėmis. Netekėjusios merginos nusiskindavo baltą ramunės žiedą ir plėšydamos žiedlapius, burdavosi „Myli, nemyli“.
 
  • Būdavo buriamasi ir su velėna. Netekėjusios merginos prieš eidamos miegoti išsikasdavo mažą velėnos gabaliuką ir jį apversdavo. Rytą ateidavo pasižiūrėti, koks vabaliukas po tą apverstą velėną ropoja. Pilkas reiškia, būsimas vyras bus neturtingas, margas – valdininkas arba kariškis, žalias – ūkininkas.
 
  • Senovės lietuviai tikėjo, kad Joninių rytą reikia pasivolioti rasotoje žolėje, tai padės išsaugoti sveikatą ir grožį. Rasa būdavo prausiami ir gyvuliai, kad būtų sveiki. Tikėta, kad nuo rasos sudrėkę dirbami žemės laukai, garantuoja didesnį derlių.
 
  • Joninių arba Rasų, kaip vadindavo senovės lietuviai, naktį, laikrodžio rodyklėms parodžius 12 valandą, žmonės eidavo ieškoti stebuklingo paparčio žiedo. Jei pavyks rasti tokį žiedą, reikėtų aplink augalą šermukšnio lazdele apibrėžti apskritimą, pasidėti indą su šventintu vandeniu, užsidegti žvakę, melstis ir laukti, kol nukris paparčio žiedas. Tada jį paslėpti po oda ir ankstų rytą išsimaudyti upėje arba išsivolioti rasoje.
 
  • Joninių dieną sustiprėja saulės magija. Dabar tinkamas metas gaminti saulės talismanus.
 
  • Šią dieną padidėja tikimybė užmegzti kontaktą su astralinėmis būtybėmis: elfais, fėjomis, gnomais ir kt.
 
  • Joninių dieną ir naktį burtai būna tikslesni. Tai ypač aktualu, kurie mėgsta burti Taro kortomis ir runomis. Atsakymai paprastai būna labai tikslūs ir aiškūs.
 
  • Meilės burtai šią naktį taip pat yra pildosi. Reikia dieną nusiskinti septynias skirtingas žoleles ar gėleles ir iš jų pasigaminti amuletą (sudėti į drobinį maišelį ir užsiūti). Stipriomis magiškomis savybėmis pasižymi medetkos, levandos, rozmarinai, saulėgrąžos, paparčių lapai, verbenos, ąžuolų, uosių lapai ir kiti augalai. Tradicinės šios magiškos dienos spalvos – geltona ir raudona, meilės magijai taip pat tinka raudoni ir rožiniai žiedai. Šią dieną galima atlikti ritualus, skirtus pritraukti meilei.
 
  • Prisirinkite magiškų augalų, ypač tų, kurie naudojami įvairiems Saulės, ugnies ritualams ir gydymui, pavyzdžiui, pelynų, varnalėšų, jonažolių, amalų, krapų, petražolių, česnakų laiškų, čiobrelių, sausmedžių, juozažolių, dilgėlių ir vingiorykštės. Nuo blogio ir piktų jėgų apsaugo dilgėlės, šermukšniai, varnalėšos, pankoliai. Joninių dieną galima atlikti ritualą, apsaugantį namus.
 
  • Joninių naktį būdavo spėjami orai. Jei ši naktis žvaigždėta, tai šv. Kalėdos bus šaltos ir bus daug sniego. Jeigu naktis debesuota, tai per šv. Kalėdas lis ir pūs stiprūs vėjai. Jeigu Joninių naktį lyja, galima tikėtis, kad per šv. Kalėdas daug pripustys sniego.