Žalios kavos pupelės iš esmės yra tiesiog neskrudintos kavos pupelės. Natūraliai kavos pupelės yra žalios spalvos, bet paprastai pirkėjus pasiekia skrudintos, įgavusios rudą spalvą. Kavos pupelėse yra gausu antioksidantų ir kitų veikliųjų cheminių medžiagų. Dvi svarbiausios – kofeinas ir chlorogeno rūgštis. Manoma, kad chlorogeno rūgštis yra pagrindinis aktyvus ingredientas žaliose kavos pupelėse. Dėl šios medžiagos žalia kava turi lieknanantį poveikį. Skrudintoje kavoje šios rūgšties nebelieka, todėl tokio efekto nebėra. Žinoma, gerti skrudintų kavos pupelių kavą naudinga dėl daugelio kitų priežasčių, bet jeigu norite sulieknėti – teks pirkti kitos rūšies kavą.

 

kava

15 priežasčių vartoti žalią kavą:

 
  • Turi daug antioksidantų. Žaliose kavos pupelėse gausu antioksidantų, kurie sumažina laisvųjų radikalų žalą organizmui ir gerina bendrą kūno savijautą.
 
  • Gerina medžiagų apykaitą. Chlorogeno rūgštis suaktyvina metabolizmą ir sumažina gliukozės išsiskyrimą iš kepenų į kraujotaką. Trūkstant gliukozės, kūnas pradeda deginti sukauptas riebalų ląsteles, kad pakeltų gliukozės lygį. Taigi, žalia kava padeda intensyviai deginti riebalus ir numesti svorio.
 
  • Padeda deginti riebalus. Pupelėse yra didelis kiekis rusvųjų dumblių, kuriuose yra svarbiausių vitaminų ir mineralų. Todėl padeda išsaugoti normalią vitaminų ir mineralų koncentraciją organizmą. Suaktyvina metabolizmą ir padeda greičiau deginti kalorijas ir nepageidaujamus riebalus.
 
  • Slopina apetitą. Vartojant žalią kavą mažiau norėsis valgyti, užkandžiauti nesveikais, kaloringais produktais, nepersivalgyti.
 
  • Padeda kontroliuoti diabetą. Žalia kava naudinga sergantiems II tipo diabetu, nes mažina cukraus lygį kraujyje ir skatina svorio kritimą.
 
  • Sumažina „blogojo“ cholesterolio lygį. Mažina MTL cholesterolio lygį, todėl vartojant žalią kavą reguliariai, mažėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika.
 
  • Padeda pagerinti kraujotaką. Žalioje kavoje yra veikliosios medžiagos, veikiančios panašiai kaip aspirinas ir gerinančios kraujotaką. Gali sumažinti mirtingumą nuo insulto, širdies nepakankamumo ir lėtinio inkstų nepakankamumo.
 
  • Gali būti vartojama kaip natūrali organizmą valanti, detoksikuojanti priemonė. Žalios kavos ekstraktas valo kepenis nuo toksinų, nereikalingų riebalų ir kitų nenaudingų medžiagų.
 
  • Suteikia energijos. Puodelis žalios kavos pakelia energijos lygį ir padeda išlikti žvaliems ir aktyviems visą dieną.
 
  • Mažina laisvųjų radikalų poveikį. Chlorogeno rūgštis, esanti žalioje kavoje, gali sumažinti laisvųjų radikalų poveikį organizmui iki 10 kartų daugiau negu žalioji arbata. Žalios kavos vartojimas gali padėti ilgiau išsaugoti odos jaunystę.
 
  • Stiprina imuninę sistemą. Geriantys žalią kavą ne tik rečiau serga peršalimo ligomis, bet ir turi gražesnę odą. Žalia kava gali padėti gydyti aknės pažeistą odą.
 
  • Sulėtina organizmo senėjimo procesus (ilgiau nepasirodo vizualiniai senėjimo pokyčiai odoje). Žalioje kavoje yra gama-amino sviesto rūgšties, teofilino, epigalokatechino galato ir kitų medžiagų, kurios padeda išlaikyti odos sveikatą ir išvengti raukšlių.
 
  • Padeda drėkinti odą. Be antioksidantų žalioje kavoje yra ir riebiųjų rūgščių (arachidinė, linoleno ir oleino), kurios puoselėja ir drėkina odą, neleidžia jai nukarti, pasikeisti spalvai ir apsaugo nuo kitų neigiamų pokyčių.
 
  • Šalina medžiagas, kurios žaloja plaukus. Apsaugo plaukus nuo toksiškų medžiagų, todėl plaukai išlieka stiprūs, sveiki ir gražūs.
 
  • Gali padėti sustabdyti plaukų slinkimą, apsaugoti nuo nuplikimo. Androgeninė alopecija arba moterų dalinis plikimas gali būti išgydoma, naudojant žalias kavos pupeles. Pupelės skatina plaukų augimą. Ilgainiui jie tampa tankesni ir sveikesni. Žalia kava teigiamai veikia sveikatą, odą, plaukus ir nagus.