Nenuostabu, kad kartais gintaras vadinamas Saulės akmeniu – geltona šviesa primena vidurdienio saulę, oranžinė – ugninius saulėlydžius. Kadaise gintaras buvo skystos formos, bet per milijonus metų sukietėjo ir tapo kristalu. Daugelis tiki, kad gintaras turi magiškų, apsauginių savybių. Gintaras padeda atkurti emocinę pusiausvyrą, išvalyti mintis ir atsikratyti neigiamos energijos. Be to, jis malšina stresą, padeda atsikratyti baimių ir fobijų. Tai šiltas ir malonus nešioti kiekvieną dieną gydomasis akmuo.

 

15 magiškų, įdomių ir gydomųjų gintarų savybių:

 

gintaras

  • Suteikia grožio. Gintaras, kitaip nei kiti akmenys, palietus yra šiltas. Jame dažnai yra vabzdžių fragmentų. Visais laikais tikėta, kad jame slypi gyvenimo galia. Gintaras laikomas penktuoju elementu, kuris suvienija visus kitus elementus (žemę, orą, ugnį ir vandenį). Sakoma, kad geltonas, auksinis arba oranžinis gintaras sustiprina jo nešiotojo grožį. Turi neigiamą elektros krūvį, todėl gali suteikti galios ir energijos. Gintaras padeda sustiprinti asmens troškimus ir intelektualinius gebėjimus, skatina minčių aiškumą ir išmintį. Garsėja tuo, kad geba pritraukti pusiausvyros, apsivalymo, fizinės apsaugos, gydomąsias, raminamąsias, kantrybės, romantiškos meilės ir jausmingumo energijas. Tai sėkmingas talismanas santuokai. Jis simbolizuoja gausą, gijimą, sėkmę, gyvybingumą ir džiaugsmą.
 
  • Saulės akmuo astrologijoje. Astrologijoje gintaras laikomas Liūto akmeniu, matyt, dėlto, kad jis kelia asociacijas su Saule. Sakoma, kad gintaras gali padėti pritraukti meilę ir dėmesį, nes turi Venerai ir Saulei būdingų savybių. Tinkamiausias Liūto ženklo atstovams: šiam stipriam ženklui suteikia energijos, fizinės sveikatos ir seksualumo. Senovės Romoje tikėta: jei nešiositės su savimi kelis gintarėlius, įgysite ne tik daugiau galios, bet ir sustiprinsite potenciją.
 
  • Gintaras ir čakros. Tikima, kad gintaras taip pat gana gerai valo ir gydo čakras. Ji suteikia gyvybingumo ir dvasingumo, sugeria skausmą ir negatyvią energiją, padeda kūnui atkurti pusiausvyrą ir pagyti. Stimuliuoja bambos čakrą ir padeda atkurti energijos pusiausvyrą visame organizme. Gydo, ramina ir harmonizuoja.
 
  • Gintaras yra organinė medžiaga, kuri gali milijonus metų išlikti beveik nepakitusi. Neįtikėtina, kad pasaulyje yra tokia medžiaga kaip medžių kraujas arba sakai, kurie gali išlikti milijonus metų, nesuakmenėdama ir nepavirdama į dulkes, nepakeisdama savo esmės! Regis, gamta sukuria pačius tobuliausius dalykus. Nenuostabu, kad gintaras nuo seniausių laikų itin vertinamas senovės civilizacijose.
 
  • Legenda byloja, kad pirmą kartą žmogus gintarą rado prieš maždaug 9000 metų. Akmuo buvo labai vertinamas, tai viena iš geidžiamiausių natūrinių mainų prekė. Jie buvo naudojami karoliams verti ir kituose amatuose, iš jo gaminamos ritualinės statulėlės ir amuletai, jie buvo naudojami kaip pinigai, atsiskaityti už prekes ir paslaugas.
 
  • Gintarų buvo senovės Egipto faraono Tutanhamono karūnoje, o senovės Romos pirkliai vykdavo į tolimas ekspedicijas į šiaurę, kad atsigabentų šio itin vertinamo akmens.
 
  • Iš šlifuoto gintaro gaminami ne tik papuošalai, bet ir interjero dekoracijos. Plinijus Vyresnysis, romėnų filosofas, rašė, kad nedidelė gintarinė statulėlė gali kainuoti daugiau nei vergas.
 
  • Japonijoje ir Kinijoje imperatoriškosios šeimos labai vertino vyšninės spalvos gintarą ir jį vadino „drakono krauju“.
 
  • Garsusis dingęs gintaro kambarys laikomas architektūros paminklu. Jį Prūsijos karaliaus Frydricho I sūnus Frydrichas Vilhelmas 1716 m. padovanojo Rusijos carui Petrui I. Kambarys su 24 veidrodžiais ir perlamutru inkrustuotomis grindimis buvo įrengtas netoli Sankt Peterburgo. Per II pasaulinį karą šis kambarys kažkur dingo ir iki šiol sklando daugybė legendų, kur jis galėtų būti.
 
  • Romėnų filosofas Plinijus Vyresnysis rašė, kad gintaras – panacėja nuo visų ligų. Jis gali apsaugoti ir nuo prostatito, ir nuo psichikos sutrikimų.
 
  • Martynas Liuteris buvo įsitikinęs, kad gintaras gali apsaugoti nuo inkstų akmenų.
 
  • Saulės akmuo gali padėti pasveikti nuo daugelio ligų. Gerina regėjimą, padeda, jei kamuoja širdies problemos, stabdo kraujavimą, padeda nuo skrandžio ligų.
 
  • Gintaras gali padėti greičiau pasveikti ir išvengti peršalimo ligų bei virusinių infekcijų, dažno galvos svaigimo.
 
  • Šiuolaikinėje medicinoje yra išskiriama gintaro rūgštis, kurios dedama į dantų pastas, stiprinančias dantis, gydomuosius tepalus nuo artrito, reumato ir pan.
 
  • Gintaras padeda atkurti rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, stiprina širdies raumenį, mažina stresą, uždegimą, gerina žarnyno ir inkstų būklę.