Prieš 98-erius metus, 1918 metų vasario 16 dieną, Lietuvos taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą. Dokumentą, skelbiantį Lietuvos valstybės atkūrimą, pasirašė 20 tarybos narių. Lietuvos nepriklausomybę pripažino ir Rusija. Deja, Lietuva nepriklausoma tuomet buvo tik iki 1940 metų. Tai ypatinga diena, kurią švęsti turėtų kiekvienas, turintis bent šiek tiek patriotinių jausmų. Štai kelios idėjos, kaip tą galima padaryti.

 

"Lietuvos vėliava"

15 idėjų valstybės atkūrimo dienai:

 
  • Išsikelti vėliavą. Plevėsuojančios vėliavos padeda sukurti šventinę atmosferą ir vėl pasijusti vieningiems.
 
  • Dalyvauti Vasario 16-osios dienos renginiuose. Jų iš tikrųjų daug organizuojama tiek didžiuosiuose miestuose, tiek mažesniuose miesteliuose. Reikia tik išsirinkti ir netingėti sudalyvauti.
 
  • Užsiimti rankdarbiais. Su šeima, draugais gaminti Vasario 16-osios dienos rankdarbius, patriotinę atributiką (pavyzdžiui, papuošalus, žaislus, namų dekoracijas, paveikslus).
 
  • Klausytis tarpukario Lietuvos muzikos arba apsilankyti klasikinės muzikos koncerte. Žymiausi Tarpukario (1918 – 1940) nepriklausomos Lietuvos kompozitoriai: J. Gruodis, S. Šimkus, K. V. Banaitis, V. Jakubėnas, J. Naujalis, J. Kačinskas, V. Bacevičius.
 
  • Pasigaminti tradicinių lietuviškų patiekalų. Pasirinkimas iš tiesų platus: tai nuo sumuštinių su rugine duona, iki didžkukulių arba jūsų šeimos pamėgtų patiekalų. Šventiškai ant stalo atrodytų trijų spalvų desertais (želė, pyragai, salotos).
 
  • Stalą padengti šventiškai. Jeigu turite, simbolišką stalą patiesti seną, močiutės staltiesę ir ant stalo padėti trijų spalvų popierinių servetėlių. O galbūt pamerkti trijų spalvų augalų?
 
  • Leisti aitvarus. Puiki pramoga visai šeimai, ypač jei gražus oras.
 
  • Leistis į trumpą, vienos dienos žygį. Puiki proga artimiesiems praleisti daugiau laiko kartu ir pasijusti vieningiems. Juk nepriklausomybės dienos ir yra skirtos tam – stiprinti žmonių vienybės jausmą.
 
  • Apsilankyti istorinėse Lietuvos vietose arba muziejuose. Vasario 16-ąją daugelis muziejų kviečia apsilankyti nemokamai. Šventinę dieną galima apsilankyti tokiose istorinėse vietose kaip Trakų pilis, Kernavės piliakalnis arba pagal originalų planą atkurtuose Valdovų rūmuose Vilniuje.
 
  • Su draugais galima surengti piešinių arba veido tapybos trispalvės spalvomis konkursą. Gražiausio šventinio makiažo autorius gautų simbolinį prizą, kuris sietųsi su Vasario 16-osios diena.
 
  • Pasodinti medį. Senovės lietuviai turėjo labai glaudų ryšį su medžiais ir miškais. Net ir dabar Lietuva yra viena iš labiausiai miškus saugančių valstybių pasaulyje. Labai simboliška būtų šia proga pasodinti medį ir neleisti miškams išnykti.
 
  • Dalyvauti sporto varžybose. Tai gali būti nedidelės varžybos tarp artimųjų. Pavyzdžiui, galima rungtyniauti, kuris greičiausiai nubėgs, nuplauks baseine, kas surinks daugiau taškų, žaidžiant badmintoną, stalo tenisą, kas laimės šachmatų partiją ir pan. Tokios varžybos gali patikti įvairaus amžiaus asmenims: tiek vaikams, tiek pagyvenusiems. Svarbu, tik rasti tinkamą užsiėmimą.
 
  • Perskaityti Vasario 16-osios nepriklausomybės aktą. Parsisiųsti iš interneto arba atsispausdinti iš istorijos vadovėlių Vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės aktą ir perskaityti jį patiems ir savo vaikams. Prisiminti dėl ko mūsų tėvai, seneliai ir protėviai kovojo ir rasti kuo daugiau priežasčių, kodėl tą reikėtų daryti ir šiandien.
 
  • Apsirengti patriotiškai. Tai nereiškia, kad visiems būtina nuo galvos iki kojų būtų apsirengus tautiniais kostiumais. Reikėtų ieškoti šiuolaikinių sprendimų. Pavyzdžiui, apsivilkti raudonas kelnes ir žalią palaidinę. Įsisegti geltono aukso auskarus. Arba nusilakuoti nagus Lietuvos vėliavos spalvomis. Įsisegti smeigtuką su vėliavėle į drabužius. Nuplaunamais dažais ant skruosto nusipiešti vėliavėlę.
 
  • Stebėti kariuomenės paradą. Gyvai, per televizorių arba interneto transliaciją žiūrėti Vasario 16-osios dienos minėjimo kariuomenės paradą.