Grožio receptų yra daug ir įvairių. Kiekvieną dieną sukuriama dar kelios dešimtys naujų. Tačiau pagrindinės grožio priežiūros taisyklės nesikeičia metų metus ir yra perduodamos iš kartos į kartą. Jos atlaikė laiko išbandymus ir įrodė, kad yra veiksmingos.

 

15 geriausių mamų patarimų apie grožį:

 

grožis

  • Sveika mityba. Sveika oda neatsiejama nuo sveikos mitybos. Normaliam odos funkcionavimui, sveikai, švytinčiai odai, stipriems plaukams ir nagams reikia kalcio (jo gausu baltyminiuose maisto produktuose), C ir E vitamino. Reikėtų nepamiršti vandens – vandens trūkumas pirmiausiai pasimato odoje.
 
  • Valymas ir drėkinimas. Niekada neikite į lovą, nenusivaliusios makiažo – užsikimš odos poros ir oda negalės atsinaujinti per naktį. Veidą geriausia prausti kambario temperatūros vandeniu, tik ne karštu. Odos valymui naudoti losjoną, tinkamą jūsų odos tipui, ir drėkinamąją odos priemonę.
 
  • Kremą tepti bevardžiu pirštu. Šis pirštas skirtas ne tik vestuviniam žiedui. Šiuo pirštu rekomenduojama tepti kremą ar toninę priemonę. Palyginus su kitais, tai yra silpniausias pirštas, todėl tepant šiuo pirštu daromas mažiausias spaudimas odai.
 
  • Oda aplink akis. Pati ploniausia ir jautriausia oda yra aplink akis. Todėl ja rūpintis reikia labai atidžiai – netempti, naudoti tik šiai sričiai skirtas priemones.
 
  • Išbandyti toninį kremą ar pudrą. Pudrą ar toninį kremą rekomenduojama išbandyti ant kaklo ar veido odos. Riešo oda paprastai yra tamsesnė ir neatitinka tikrojo odos atspalvio.
 
  • Naudoti makiažo pagrindą. Makiažas laikysis visą dieną, jei prieš tepant odą maskuojančiomis priemonėmis ir pudra, naudosite makiažo pagrindą.
 
  • Pašalinti pudros perteklių. Kompaktinė pudra naudojama užfiksuoti makiažą. Norint išvengti kaukės efekto, rekomenduojama pudruoti labai plonu sluoksniu. Perteklių pašalinti pudros šepetėliu.
 
  • Neliesti veido rankomis. Stenkitės neliesti veido rankomis, kad bakterijos nuo nešvarių rankų nepatektų į odos poras.
 
  • Vengti būti per ilgai tiesioginėje saulės šviesoje. Kuo aukščiau saulė, tuo stipresni ultravioletiniai spinduliai, kurie gali sukelti odos ir plaukų pažeidimus. Rekomenduojama nesideginti nuo 11 iki 17 valandos.
 
  • Patinę paakiai. Patinimą ir maišelius po akimis galima panaikinti su šaltu kompresu. Galima naudoti ledo kubelius, suvyniotus į marlę. Tačiau tokius ledinius kompresus negalima laikyti ilgiau nei 10 sekundžių.
 
  • Šviesūs akių šešėliai. Šviesūs akių šešėliai padeda atverti akis. Šešėlius tepti ant viršutinių vokų ir vidiniuose akių kampučiuose.
 
  • Taisyklingai naudoti akių tušą. Dažantis blakstienas galvą reikėtų laikyti tiesiai. Tai padės išvengti išsitepliojimo tušu paakių srityje. Nereikėtų dažyti apatinių blakstienų – jos suteikia šešėlį, todėl gali vizualiai pasendinti.
 
  • Gražūs antakiai. Antakių makiažui reikės vaško arba kitos drėkinančios priemonės ir pieštuko. Nebūtina ryškinti visų antakių, galima tik tose vietose, kur reikia. Nepaklusniems antakiams tvarkyti galima naudoti plaukų laką ir seną dantų šepetuką.
 
  • Gražios lūpos. Norint, kad lūpos gražios, reikia naudoti lūpų balzamą (ypač žiemą). Labai svarbu naudoti tinkamą lūpų pieštuką ir taisyklingai nupiešti lūpų kontūrą. Lūpų dažnai išliks ilgiau, jei prieš tai naudosite lūpų balzamą, pudrą ir tik tada lūpų dažus. Lūpų dažų perteklių reikėtų nepamiršti nuvalyti.
 
  • Gražūs plaukai. Plaukai bus gražūs, jei naudosite kondicionierių. Jį reikia tepti ant plaukų galų ir nuplauti šaltu vandeniu. Šaltas vanduo uždaro plauko žvynelius ir suteikia natūralaus blizgesio. Apsaugokite plaukus nuo saulės žalos, nešiodami skarelę ar kepurę saulėtą dieną. Miegoti reikėtų ant satininės ar šilkinės pagalvės. Be to, reikėtų atsisakyti arba sumažinti karštų plaukų formavimo prietaisų naudojimą.