Česnakai naudojami ne tik pagardinti maistą, bet ir sveikatai stiprinti. Naudingiausi – žali, aromatingi česnakai. Šiose prieskoninėse daržovėse yra itin didelis sieros junginių kiekis, kurie, manoma, yra atsakingi už kvapą ir skonį, ir kurie yra labai naudingi žmonių sveikatai (ne tik kaip profilaktinė priemonė nuo peršalimo ligų).

 

cesnakai

13 priežasčių sveikatą stiprinti su česnakais:

 
  • Česnakai gydo peršalimo ligas ir infekcijas. Česnakuose yra cheminės medžiagos, alicino, kuris pasižymi antibakteriniu, antivirusiniu ir priešgrybeliniu poveikiu, todėl gali padėti palengvinti peršalimo ligų simptomus bei kitas infekcijas.
 
  • Česnakai saugo nuo širdies ligų. Tai viešai pripažinta natūrali priemonė, padedanti gydyti širdies ir kraujagyslių ligas, metabolizmo sutrikimus, įskaitant aterosklerozę, hiperlipidemiją, trombozę, hipertenziją ir diabetą.
 
  • Česnakai saugo nuo vėžio. Manoma, kad česnakuose esantys biokatyvūs sieros junginiai mažina vėžinių židinių formavimąsi bet kokioje stadijoje ir padeda sumažinti vėžio atsiradimo riziką.
 
  • Česnakai reguliuoja kraujo spaudimą. Česnakuose esantys biosulfidai atveria ir plečia kraujagysles, todėl sumažėja aukštas kraujo spaudimas.
 
  • Česnakai gydo demenciją. Česnakai turtingi antioksidantų, kurie saugo organizmą nuo oksidacinės pažaidos, dėl kurios gali kilti pažintinės funkcijos sutrikimai ir ligos.
 
  • Česnakai padeda gydyti diabetą. Česnakai padeda reguliuoti cukraus lygį kraujyje, sustabdo arba sumažina diabeto komplikacijas, padeda kovoti su infekcijomis, sumažina MTL „blogąjį“ cholesterolį ir pagerina kraujotaką.
 
  • Česnakai padeda užsiauginti sveikus ir gražius plaukus. Česnakai gali sustabdyti plaukų slinkimą, nes juose yra didelis kiekis alicino – cheminio sieros junginio, panašaus į aptinkamą svogūnuose, kuris, kaip nustatyta, gali padėti sumažinti plaukų slinkimą. Galvos odą galima patrinti česnakų griežinėliais, juos spaudžiant, kad išsiskirtų sultys. Česnakų sultis taip pat galima maišyti su aliejumi ir tepti plaukus bei galvos odą. Česnakai taip pat naikina pleiskanas.
 
  • Česnakai naikina aknę. Priemonėse nuo aknės česnakų gal ir nėra, tačiau tai viena geriausių natūralių priemonių, naikinti spuogams. Antioksidantai česnakuose naikina bakterijas, todėl griežinėliu česnako galima patrinti iškilusį spuogą. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad česnakų poveikis labai jautriai odai gali būti per stiprus (oda gali sudirgti, parausti). Česnakų sultimis tepti tik patį spuogą – trinti visą veidą česnaku negalima.
 
  • Česnakai švelnina žvynelinės paūmėjimus. Vienas netikėčiausių dalykų apie česnakus yra tas, kad jie gali pagerinti odos būklę. Česnakai turi priešuždegiminį poveikį, todėl gali padėti, kai paūmėja žvynelinė. Galima pabandyti įtrinti šiek tiek česnakų aliejaus į pažeistą odą.
 
  • Česnakai padeda kontroliuoti svorį. Tyrimai su pelėmis parodė, kad česnakų vartojimas gali padėti numesti svorio ir sumažinti riebalų sankaupas organizme. Rekomenduojama česnaką naudoti, gaminant valgyti kasdien.
 
  • Česnakai padeda lengviau pašalinti rakštį. Gabalėlį česnako uždėti ant rakšties odoje, aprišti tvarsčiu arba apklijuoti lipnia juostele. Po to rakštį ištraukti bus labai lengva. Tai vienas seniausių liaudiškų būdų, kaip ištraukti rakštį.
 
  • Česnakai gydo Atleto pėdą. Kadangi česnakai turi priešgrybelinių savybių, tai gali padėti sumažinti Atleto pėdos niežulį. Pėdas galima mirkyti šilto vandens vonelėje su susmulkintu česnaku.
 
  • Česnakai padeda nuo pūslelinės. Česnakai naudingi visam kūnui, įskaitant burną. Liaudiška priemonė nuo pūslelinės – česnako košele aptepti pūsleles. Priešuždegiminiu poveikiu pasižymintis česnakas padės sumažinti skausmą ir tinimą, pagreitins gijimo procesą.