Ar kada pagalvojote, kad daug veidrodžių namie lemia, kad tvarkytis reikia daug ilgiau arba tai, kad tamsūs šviestuvų gaubtai gali padidinti sąskaitas už elektrą? Namie paprastai yra daug daiktų, prie kurių esame pripratę ir galvojame, kad jie yra naudingi. Tačiau iš tikrųjų dėl jų mes tik turime dažniau tvarkytis arba jie tiesiog sukuria nejaukią atmosferą namuose. Štai keletas patarimų, kurie pravers visiems, o ypač tiems, kurie planuoti pertvarkyti namus!

 

namai

13 dalykų, kurie padaro netvarką jaukiuose namuose:

 
  • Sofa lova. Jeigu ketinate pirkti naują baldą, geriau įsigykite įprastą lovą su geru čiužiniu, o ne sofą lovą. Lova ilgiau išliks geros būklės negu sofa. Svečiai taip dažnai nesilanko, o kas dieną tiesti sofą lovą ir miegoti patiems nėra pats geriausias pasirinkimas. Ant gero čiužinio išsimiegama geriau, o miego kokybė ant sofos dažniausiai būna prastesnė.
 
  • Plastikinių maišelių kolekcija. Žmonės dažnai polietileninių maišelių neišmeta iš karto, nes galvoja, kad jų dar gali prireikti. Tačiau vieną dieną jų prisikaupia tiek daug, kad krenta iš stalčių ir spintelių. Rekomenduojama ribotą kiekį plastikinių maišelių laikyti nedidelėje dėžutėje, likusius maišelius rūšiuoti ir išmesti į konteinerius plastikui.
 
  • Labai daug dėžių. Labai patogu daiktus laikyti dėžėse. Tačiau žmonės dažnai linkę turėti namuose per daug dėžių, kurios tik užgriozdina kambarius. Be to, kai dėžių daug, gali užtrukti begalę laiko surasti jose tai, ko reikia. Drabužius geriausia laikyti spintoje, kur juos galima lengvai rasti. Namie užtenka ir kelių dėžių, kuriose galima naudoti dažnai nenaudojamus daiktus. Užrašykite ant dėžių, kas ten laikoma, kad kažko prireikus, nereikėtų išversti visų.
 
  • Per daug apkrauta drabužių kabykla prieškambaryje. Drabužių kabyklos visada būna apkrautos drabužiais, nors iš tiesų jūs nešiojate tik vieną paltą visiems sezonams. Apkrauta kabykla kuria prastą pirmąjį įspūdį apie jūsų namus (namai atrodo netvarkingi, paltai ir striukės dažnai krenta ant žemės). To galima išvengti, pakeitus kabyklą į mažesnę, kurioje tiesiog netilptų tiek daug švarkų, striukų ir paltų.
 
  • Batų krūvos. Mažame bute batus tvarkingai galima susidėti spintelėje, statant avalynę vertikaliai. Vienintelė problema mažuose būstuose yra prastesnė ventiliacija, bet šią problemą galima išspręsti, padėjus levandų maišelį.
 
  • Milžiniški veidrodžiai kambaryje. Dideli veidrodžiai dažnai būna ant spintų miegamajame ir dėlto dideli kambariai gali atrodyti dar didesni. Be to, juos reikia reguliariai valyti. Jeigu kambarys yra saulėtas, tai ant veidrodžių labai matysis dulkės. Jeigu nenorite valyti veidrodžius kelis kartus per savaitę, tada užsisakykite drabužių spintą su dviem arba vienu mažesniu veidrodžiu.
 
  • Šviesūs tapetai hole (koridoriuje). Pastelinės spalvos suteikia patalpoms erdvėms, tačiau prieškambariuose, kur žmonės aunasi batus, velkasi paltus, tai nėra praktiškas sprendimas. Šviesūs tapetai gali greitai išsitepti, o tamsiai ištapetuotas prieškambaris atrodys tvarkingesnis.
 
  • Vielinės pakabos. Metalinės pakabos gali pakenkti drabužiams, todėl geriau juos kabinti ant medinių pakabų. Be to, medinės pakabos atrodo kur kas geriau.
 
  • Atviros lentynos virtuvėje. Tokias lentynas tenka dažniau valyti, nes jos apdulka, jose kaupiasi nešvarumai ir riebalai. Virtuvinės spintelės gali būti ryškių spalvų – tada patalpa atrodys erdvesnė.
 
  • Banketiniai stalai. Daug žmonių namie turi banketinį stalą, kurį galima pasididinti, kai ateina svečių. Tačiau svečiai neateina taip dažnai, todėl geriau įsigyti dailesnį ir kompaktiškesnį staliuką. Prie apvalaus stalo galima susidominti daugiau svečių.
 
  • Didelis veidrodis vonios kambaryje. Veidrodis vonioje turėtų būti maždaug 20 cm aukščiau nei kriauklė: tada mažiau išsiteps, apsitaškys jo apačia ir jį reikės rečiau valyti.
 
  • Tamsių spalvų šviestuvų gaubtai. Tamsūs gaubtai nepraleidžia taip gerai šviesos kaip pastelinių spalvų, todėl kambaryje gali nuolat būti prieblanda. Norėdami, kad būtų šviesiau, sunaudosite daugiau elektros ir gausite didesnes sąskaitas.
 
  • Kiliminės dangos. Kiliminės dangos dažnai išsitepa, tačiau patiems išvalyti dėmių nepavyks, reikės kreiptis į kilimų valymo tarnybas. Geriau būtų patiesti paprastą kilimą, kurį būtų nesunku plauti arba nelabai brangu pakeisti į naują.