Nereikia jaudintis, jei kol kas nieko svarbaus ir reikšmingo gyvenime nepavyko nuveikti. Sėkmė neateina akimirksniu, vos panorėjus. Sunku patikėti, bet, regis, tik po trisdešimties metų žmogus geba kritiškai įvertinti savo gyvenimą ir suvokti, kad ligi šiol nesugebėjo padaryti nieko labai vertingo ir turinčio išliekamąją vertę. Kartais gali ateiti į galvą minčių, kad kažkas svarbaus gyvenime jau praleista ir belieka tik susitaikyti su esama situacija. Tačiau nereikia pasiduoti pesimistinėms mintims! Daugiau nei 10 žmonių pasaulyje, kuriuos didžioji sėkmė aplankė vėliau gyvenime, įkvėps ne vieną!

 

"sėkmė"

12 žymių žmonių, kuriuos sėkmė aplankė brandžiame amžiuje:

 
  • Ray‘us Krocas (1902 – 1984), „McDonalds“ greitojo maisto restoranų tinklo įkūrėjas. Iki 52-ejų prekiavo popieriniais puodeliais. „1954 metais man buvo 52-eji. Sirgau diabetu ir artritu. Man buvo išpjauta tulžies pūslė ir didžioji dalis skydliaukės. Bet aš tikėjau ateitimi“, – sakė R. Krocas, prisimindamas lemtingą akimirką, kai pirmą kartą sutiko brolius McDonaldus. Be to, kad sirgo daug ligų, jis taip pat turėjo klausos problemų ir buvo neturtingas. R. Krocas buvo gerai žinomas verslininkas, tačiau jo steigiamos įmonės visada žlugdavo. Kai 1954 metais jis norėjo už 15 tūkstančių grynaisiais nusipirkti „McDonalds“ platinimo licenciją, nė vienas bankas nenorėjo jam suteikti paskolos. Todėl jis užstatė namą ir po 30 metų savo sąskaitoje turėjo 600 milijonus dolerių.
 
  • Harlandas Davidas Sandersas, kitaip žinomas kaip pulkininkas Sandersas (1890 – 1980), „KFC“ greitojo maisto restoranų tinklo įkūrėjas. 40 metų pradėjo kepti visame pasaulyje išgarsinusią vištieną. Savarankiško gyvenimo pradžia nieko gera nežadėjo: anksti neteko tėvo, motina dirbo ilgas valandas ir mažamečiui teko būti atsakingam už maistą namuose. Pradėjo dirbti anksti (nuo 10 metų), išbandė daug profesijų ir 12 metų paliko namus dėl nesutarimų su patėviu. Vėliau pulkininkas Sandersas, galima sakyti, įgyvendino amerikietišką svajonę. „Aš manau, kad keptas viščiukas – tai patiekalas, kurį galima pavadinti Amerikos Svetingumo simboliu. Teisingai, iš didžiosios raidės. Man nerūpi, kas sėdi prie stalo – karalius, garsenybė ar paprastas žmogus. Kai jie ateina kaip svečiai, svarbiausiai juos tinkamai pamaitinti“, – aiškino H. Sandersas.
 
  • J. K. Rowling (g. 1965) – knygų apie berniuką burtininką Harį Poterį autorė. Iki 31-erių metų buvo vieniša motina, gaunanti pašalpą. Mintis apie romaną galvoje sukosi jau nuo 1990 metų. Paskui ji prarado darbą, išsiskyrė ir gyveno skurde, kol išleido pirmąją romano dalį 1997 metais. Dabar moteris yra geriausiai D. Britanijoje parduodamų knygų autorė ir jau praėjo penkeri metai, kai varguolė tapo multimilijoniere.
 
  • Amancio Ortega (g. 1936) – „Zara“ drabužių parduotuvių tinklo savininkas. Iki 37-erių metų dirbo parduotuvėje asistentu. Vargingoje šeimoje gimęs berniukas net negalėjo baigti vidurinės mokyklos ir nuo 13 metų dirbo pasiuntinuku marškinėlių skyriuje prekybos centre. Tik sulaukęs 37-erių jis atidarė nuosavą trikotažo fabriką.
 
  • Harrisonas Fordas (g. 1942) – JAV kino aktorius ir prodiuseris. Iki 30 metų dirbo dailide. 1968 metais H. Fordas gavo pagrindinį vaidmenį filme „Zabriskie Point“, tačiau vėliau visos scenos, kuriose buvo nufilmuotas, buvo iškirptos. Po to jis nusprendė mesti aktoriaus karjerą ir tapo dailide, tačiau vieną dieną jis netikėtai sutiko George‘ą Lucasą, kuris pasiūlė nusifilmuoti filme „Amerikietiški grafiti“ (angl. „American Graffitti“). H. Fordui tuo metu buvo 30 metų.
 
  • Mary Kay Ash (1918 – 2001) – kosmetikos prekių ženklo „Mary Kay“ kūrėja. Iki 45-erių metų dirbo prekybos agente. 25 metus Mary Kay dirbo prekybos agente ir nė karto nebuvo paaukštinta pareigose. 45-erių metų ji nusprendė mesti darbą ir parašyti knygą apie moteris ir verslą. Rašydama knygą ji sugalvojo idealų verslo planą ir pradėjo pardavinėti odos priežiūros produktus. 1963 kartu su vyru įsteigė bendrovę, turėdami tik 5000 dolerių pradinio kapitalo.
 
  • Henry Fordas (1863 – 1947) – „Ford Motor Company“ kūrėjas. Savo įmonę įsteigė tik sulaukės 40 metų. Gimė airių imigrantų šeimoje, jaunystėje pabėgo iš namų ir pradėjo dirbti Detroite. Iki 36-erių metų buvo mechanikos inžinierius Edisono bendrovėje. Pirmą automobilį sukonstravo, būdamas 30 metų, o nuosavą verslą pradėjo dar po dešimties metų.
 
  • Ursula Burns (g. 1958) – pirmoji juodaodė „Xerox“ vadovė. Iki 32-ejų metų buvo jaunesnioji darbuotoja „Xerox“ bendrovėje. Talentinga moteris gimė abejotinos reputacijos Žemutinio Ist Saido rajone ir vaikystę praleido vargšų kvartaluose. 1980 metais įgijo aukštąjį išsilavinimą ir pradėjo stažuotis „Xerox“ įmonėje. 2009 metais tapo pirmąja šios Amerikos korporacijos vadove, kuri yra juodaodė.
 
  • Sheldonas Adelsonas (g. 1933) – korporacijos „Las Vegas Sands“ įkūrėjas. Iki 30 metų pardavinėjo šampūnus ir skystą stiklą. Metė mokyklą 12 metų ir pradėjo pardavinėti laikraščius, muilą, šampūnus ir rankšluosčius viešbučiuose. Su broliu Lenny įkūrė įmonę „De-Ice-It“  ir pardavinėjo automobilinius ledo tirpiklius, taip pat dirbo paskolų brokeriu. Net jo tėvas, taksi vairuotojas, apie verslų, devyndarbį sūnų sakydavo: „Tu kaip arklių mėšlas – visur tavęs pilna!“. Iš pradžių jis sukūrė kompiuterinį šou Las Vegase, 1988 metais įkūrė kompaniją „Las Vegas Sands“ – didžiausią pasaulyje kazino. Tada vyrui buvo 55 metai.
 
  • Manojus Bhargava (g. 1953) – energetinių gėrimų „5-Hour Energy“ kūrėjas. Iki 30 metų buvo vienuolis, gyvenantis vienuolyne Indijos kalnuose. Atvykęs į JAV tapo verslininku, įkūrė bendrovę ir pradėjo gaminti energetinius gėrimus. Jo vardas skandalingai išgarsėjo, kai paaiškėjo žalingas jo parduodamų gėrimų poveikis. Neįtikėtina, kaip vieną dieną atsiskyrėlis tapo vienu įtakingiausių pasaulio milijardieriumi.
 
  • Andrea Bocelli (g. 1958) – dainininkas. Iki 33-ejų metų grojo fortepijonu baruose. Nuo 12 metų visiškai aklas Andrea visą gyvenimą svajojo tapti operos dainininku. Siekti svajonės jis išvyko į Turiną, kur mokėsi dainavimo, o vakarais uždirbdavo pinigus baruose grodamas fortepijonu ir vesdamas pianino pamokas. 1992 metais jis sėkmingai dalyvavo Zucchero atrankoje. Paskui sudainavo su Luciano Pavarotti ir A. Bocelli karjera įsibėgėjo. Dabar jis yra gerai žinomas atlikėjas ir operinio dainavimo populiarintojas.
 
  • Ang Lee (g. 1954) – režisierius. Iki 36-erių metų buvo bedarbis. Studijavo režisūrą JAV ir nufilmavo keletą sėkmingų studentų filmų. Tačiau baigęs studijas jis 6 metus neturėjo jokio darbo. Tik 1990 metais, kai buvo 36-erių, jo scenarijus nugalėjo konkurse ir po to prasidėjo jo, kaip režisieriaus, karjera. Dabar Ang Lee garsus visame pasaulyje kaip filmų „Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas“, „Milžinas Halkas“, „Kuprotas kalnas“ ir „Pi gyvenimas“ režisierius.